ömer coşkun hayıt tohumu faydaları kullanımı tüylenme ve vücut kılları dökmek için

ömer coşkun hayıt tohumu faydaları, hayıt tohumu kullanımı, hayıt tohumu tüylenme ve hayıt tohumu vücut kılları dökmek için bitkisel çözüm ve tedavi

Hayıt tohumu, özellikle hangi yaşta olursa olsun, faydaları ve yararları bakımından kadınlar için çok büyük öneme sahip bir bitkisel çözümdür. Hayıt tohumu hangi hastalıklara iyi gelir derseniz, özellikle yüksek ateş, baş ağrısı, gaz sorunu, kadınlarda idrar yolu rahatsızlıkları ve ayrıca kadınların hormonal rahatsızlıklarını tedavi edici etkilere sahiptir. Hayıt tohumunun yararları bununla da sınırlı kalmaz. Özellikle adet dönemi sinirlilik ve stres hallerini yatıştırıcı görevler üstlenir. Adet öncesindeki göğüs ağrıları, adet düzensizlikleri, adet dönemi sancıları ve krampları, menopoz depresyonu gibi değişik türde kadınlara has sorunlar da hayıt tohumu ile tedavi edilebilmektedir. Hayıt tohumu hem erkeklere hem de kadınlara faydalı olduğu için bu faydaları iki ana başlıkta ayrıca incelemeye gerek oldu görüşündeyiz.
Hayıt Tohumunun Kadınlara Faydaları :

* Hayıt otu hipofiz bezini tetikleyerek kadınlık hormonlarının dengeler. Kadınlık hormonlarını doğal yöntemlerle dengelediği için,yan etkisi yoktur. Sentetik hormon tedavisi gören kadınlarda ise yan etkiler görülebiliyor.
* Hayıt tohumu, adet stresi ve adet gerginliğine iyi geliyor. Hayıt tohumu , bu tür sorunu olan kadınlarda 2 hafta içinde etkisini gösteriyor. Daha iyi sonuç alabilmek için 3 ay kullanmak gerekiyor.
* Hayıt tohumu adet düzensizliklerini giderir. Kanamanın az veya çok olması, kanamanın ağır veya sancılı geçmesini düzelterek , düzene koyar.
* Hayıt tohumu, aynı zamanda hem kadınlarda cinsel istek arttırıcı, hem de cinsel istek azaltıcı özelliğe sahiptir. Yani, cinselliğiniz çok fazla ise azaltır, az ise isteği çoğaltır.
* Hayıt tohumu, yumurtlama periyodunu düzenler, hamile kalma şansının artırır.
* Hayıt tohumu, doğum kontrol hapı kullanımına son verildikten sonra vücudun tekrar doğal dengesine kavuşmasına yardımcı olur.
* Hayıt tohumu, hem erkeklerde hem de kadınlardaki hormon dengesizliğinden kaynaklanan kıllanma (tüylenme) ve sivilceler için de tedavi edici özelliğe sahiptir.
* Doğumdan sonraki ilk 2 hafta içinde, hayıt meyvesi alındığında, anne sütü belirgin derece de artar.

Hayıt Tohumunun Erkeklere Faydaları :

* Hayıt Tohumu, erkeklerde, cinsel isteğin artmasına sebep olmaktadır.
* Hayıt Tohumu, erkeklerde, depresyona bağlı iktidarsızlık durumlarında kullanılır.

Hayıt Tohumu Nasıl kullanılır? Nasıl Yapılır?

Yarım çay kaşığı olacak şekilde, Hayıt tohumu ezilir. Bir su bardağı suyun içine, yarım çay kaşığı ezilmiş, hayıt tohumu, atılır ve kaynatılır. 10-15 dakika demlendirilir. Süzülür ve ılık ılık içilir.
Hazır hayıt çayı ise, 1 Fincan sıcak suyun içine, 1 sallama çay atılır, 5 dakika demlendirten sonra içilir.

Add Comment