Ozon Yağı Nedir-Ozon Yağının Faydaları Kullanımı ve Ozon Jeli Fiyatları Nelerdir?

Ozon Yağı Nedir-Ozon Yağının Faydaları Kullanımı ve Ozon Jeli Fiyatları Nelerdir?

Ozon Yağı Nedir: Ozon yağı aslında bildiğimiz zeytin yağının ozon gazı ile ölçülü bir miktarda karıştırılmış halidir. Ozonlanmış yağ olarak tabirin daha doğru olduğu zeytin yağı özellikle cilt bakımı ve bölgesel incelme alanında yaygın olarak kullanılmaktadır. . Saf oksijen molekülleri ozonlanmış zeytin yağında jel olarak bekletiliyor ve kolayca deriye masaj yapılarak alınabiliyor. Bebeksi görünüşünüzü geri kazanmanız ozonlanmış yağ ile mümkün. Sağlıkla parlayan, güçlü cilde sahipolmak için ozonlanmış yağ en uygun çözüm.

olive oil ozone ozon yağı

Ozon Gazı Faydaları:Aktif oksijen gazı ( Ozon O3 ) bilinen ozon gazı en etkili mikrop öldürücü ve koku gidericidir. Doğada laboratuvar ortamı haricinde üretiminin son derece zor olduğu ozon gazı, sadece atmosferin ozonosfer tabakasında yerden 50 km üzerinde güneşten yayılan ultraviyole ışınlarının veya atmosferde oluşan yıldırımlar nedeniyle ortaya çıkan yüksek enerjili elektrik arkları sırasında oksijen gazının kimyasal reaksiyona girerek ortaya çıkmaktadır.  Ozon gazı, asında dünyadaki canlı hayatının oluşumuna da büyük katkısı olan bir gazdır. Atmosferin en dış tabakasında adeta bir koruyucu kalkan olarak bulunan ozon gazı, yeryüzündeki tüm canlıları güneşin zararlı ışınlarından ve güneş radyasyonundan korumaktadır.

Yıldırımlar sonucu oluşan ozon, yüksek irtifada bulunur ve insanların akciğer kapasitesini geliştirerek kana karışır. Bu yolla metabolizmayı hızlandırıcı etki yapar. Özellikle yüksek yerlerde ve deniz kenarlarında, taze hava kokusu diye içimize çektiğimiz, havada bu hissi yaratan, yıldırımlar sırasında meydana gelmiş olan ozondur. Günümüzde, ozonun birçok faydasından yararlanmak amacıyla ozon üretim teknolojileri geliştirilmiştir ve ozonterapi Almanya, Fransa, Kanada, Rusya ve Japonya gibi birçok ülkede kabul görmüştür. Bu ülkelerde sadece ozonterapi yapan binlerce klinik vardır.

Ozon Yağının tarihçesi :  Doğal olarak beliren ozon gazı dezenfektan ve arındırıcı olarak ilk 1881 de kullanıldı. 1926 da, Berlin’deki Kaiser Institute’ ten Dr. Otto Warburg kanserin sebebinin hücresel boyuttaki oksijen eksikliği olduğunu duyurdu. 1931’de Nobel Tıp Ödülünü, ardından tekrar 1944’te aynı ödülü kazandı. Tıp dalında 2 Nobel Ödülü kazanmış tek kişidir. 1950’lerin başlarında, ABD’de ozonlanmış yağ sıvı yağın bir formu olarak pazarlanmaya başladı. Yara temizliğinde dezenfektan olarak büyük takdir topladı. Fakat o zamanlar ticari kullanıma uygun olmadığı için rabet edilmedi. O günlerde ozonjeneratörleri yeteri kadar güçlü değildi ve zeytinyağı yeterli seviyede ozonlanamıyordu.

Ozon Yağı Nasıl Elde Edilir ve Üretilir: Ozon gazı, zeytinyağının içerisine uzun zaman aralıkları kullanılarak ilave edildiğinde, zeytin yağı ozon gazını içerisinde tutarak koyu bir renk almaya başlar.  Ozonla karışık zeytin yağı, jel kıvamına geldiği için bir bu karışıma ozon jeli de diyebiliyoruz.  Bu jel soğutulduğu zaman ozonu yıllarca içerisinde tutar. Ozonlanmış yağ cilde uygulandığı zaman cilt hastalıkları üzerinde çok olumlu etkiler göstermiştir. Özellikle yanıklarda bu etki çok fazladır.Kesinlikle sizi incitmez ve büyük olasılıkla mükemmel sonuçlar yaratır. Bir kez yağ ozonlandığında soğutucu da bozulmadan çok uzun süre kalır.

Ozonlanmış Yağ Vücuda Nasıl Uygulanır: Ozonlanmış yağ; yüz, boyun, abdomen ve uyluklardaki belirli aktif noktalara uygulanarak hücrenin vital proseslerini stimüle eden ve böylece dokuları gençleştiren hücre katalizör görevi görür. Uygulandığında bölgedeki kan akışı artar ve yaşlı hücrelerin ölmesi hızlanır. Yaşlılığa ve yüz hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkan kırışıkların düzelmesine yardım eder, göz etrafındaki şişlik ve halkaları yok eder. Cildin elastikiyetini düzeltmek için ozonlanmış yağ birebirdir. Ozonlanmış yağ başarılı bir şekilde selülit tedavisinde de uygulanır. Ozonlanmış yağ masaj yoluyla uygulanabilir ve olumlu etkileri kısa sürede gözlenebilir.

Ozonlanmış Yağın Raf Ömrü Ne Kadardır: Ozonlamış yağın (Ozon Yağı) son kullanma tarihi yoktur. 17 yıl kalıcı olduğuna dair raporlar mevcuttur. Uzun süre saklamak için, buzdolabında ya da soğutucuda bekletilmesi gerekir. Ozonlanmış yağ 10 sene dondurularak test edilmiş ve %98 oranında ilk hali kadar etkili olduğu saptanmıştır.

Ozonlanmış Yağın Etkili Olduğu Rahatsızlıklar:

Ozon yağı çok değişik hastalıkların tedavisinde etkili olan bir mucize yağdır. Ozone  O3, yağının uygulandığı yerler veya tedavi yoluyla etkili olduğu bazı hastalıklar , detox, antiaging, serbest radikallerin yok edilmesi,  yara izleri tedavisi, dirençli bakteriyel hstalıklarda değişik bakteri öldürücü ya da mantar enfeksiyonları, yaşlanmayı geciktirme,, fungicidal, mantar öldürücü, virostatic, virüs çoğalmasını önleyici, enfekte olmuş yaraların dezenfeksiyonu, bakteri, virüslerin, hastalıkların, tedavisinde, kan, dolaşımını, arttırmada dolaşımla, ilgili, bozuklukların  tedavisinde, bedenin organik  fonksiyonlarının canlandırılması, vücudun direncini arttırılması, bağışıklık, sisteminin aktive  edilmesi, bağışıklık hücrelerini güçlendirmesi, cytokin, interferones, interleukins türü hastalıklara direnci artıran protein yapılarının vücut tarafından üretilmesinde , Otohemoterapi uygulamalarında,   Kronik, enflamatuar, hastalıklarda yaygın ve oldukça etkili bir biçimde kullanılmaktadır.

Ozonlanmış yağ Avrupada yüzyılardır deri rahatsızlıklarını yatıştırmak ve tedavi etmek için kullanılmaktadır. Sır, ozonun çok saf zeytin yağıyla birleştirilmesindedir. Çünkü ozonlanmış yağın değişimleri çok hızlıdır ve etkisini birkaç günde gösterir.

Ozon yağı, oldukça etkili bir yara iyileştirici etki gösterir. Vücuttaki lezyonlardaki oksijen stoğunu arttırır. Yara tedavisini ilerletip hızlandırır. Bakterileri, mantarları ,tek hücreli hastalık yapıcı protozoon ları ve virüsleri yok eder. Ozon yağının etkili olduğu bakteriler genellikle anaerobiktir. Oksijene aç ortamda gelişirler. Ozonla ( oksijenin çok aktif hali ) temas ettiklerinde hücre duvarları yok olur. Ozon yağı bunu sağlıklı hücrelere ve dokulara zarar vermeden başarır.

Ozonlanmış yağ nelere iyi gelir-Ozon yağı neye iyi gelir;

Egzama, kesikler, yanıklar ve güneş yanıkları, mantar enfeksiyonları, bacak ülserleri, yatak yaraları, hemoroidler, arı sokmaları, böcek ısırıkları, akne gibi cilt kaynaklı rahatsızlıklarda tedavi edici iksir olarak kullanılabilir. Ayrıca soğuk aldıysanız göğsünüze masaj da yapabilirsiniz.

Sivilceler için Ozon Yağı (Akne Doğal Tedavisi) ; Yüzünüzü yıkadıktan sonra sonra günde iki kere ozonlanmış jeli uygulayın. Ozonlanmış jel yüzünüzdeki dolaşımı arttırır ve gün içerisinde karşılaştığınız zararlı toksinlerden arınmak için yardım eder.

Sporcu Ayakları;Temiz ve kuru ayağınıza günde 2,3 kere uygulayın.Ayak mantarlarını ayağınızdan uzak tutar. Çürükler; Ozon yağı’nı çürüğe uygulayın. Ağrıyı azaltır, hücre dokularını iyileştirir, iyileşme sürecini hızlandırır.

Kesikler, yaralar; Ozon yağıl her türlü cilt yarası ve sıyrık için birebirdir. Çünkü mükemmel bir antiseptiktir. Çok hafiftir kesinlikle acı yapmaz, günde iki kez uygulayabilirsiniz..

Kepeklenmeye ve kafa derisi problemlerine ozonlu zeytinyağı; Saçınızı yıkayın. Daha sonra Ozon yağı  saç derisine uygulayın.Derinin içerisine doğru masaj yapın. Eğer mümkünse saçlarınızı hafif sıcak bir havluyla sarıp 1 saat bekletin.

Egzemaya kesin çözüm; Günde 2 kez derinizdeki etkilenmiş bölgelere uygulayın. Lipodermic banyo için 1 çay kaşığı Ozon yağını suya katın.

Pişiğe ne iyi gelir?; Pişik olan yerlere uygulayın. Acıyı ve yanmayı durdurmaya, iyileştirme yardımcı olur. İyileşene kadar günde 2 yada 3 kez uygulayın. Bebeğinizin banyosuna birkaç damla ozonlu jel katmayı unutmayın.

Hemoroid ve Basur ağrısı için ozon yağı; Tahriş, kaşıntı ve ağrıyı azaltmak için anal bölgeye ozonlanmış jeli uygulayın. İyileşene dek günde 2-3 kez tekrarlayın.

Sinek ısırıkları ve arı sokmalarına ne iyi gelir?; Ozonlanmış kremi etkilenmiş bölgeye ovarak uygulayın. Kaşıntıyı çabucak yok eder. Bir antiseptik gibi davranır. Acıyı azaltmaya ve iyileştirmeye yardım eder.

Kas Ağrıları için ozon yağı; Spazm, kramp ve ağrıları iyileştirmek için etkilenmiş bölgeye yavaşça masaj yapın. Ozonlanmış jel özellikle sırt ağrıları ve boyun ağrıları için birebirdir.

Tırnak mantarı bitkisel tedavisi; Tırnağı mümkün olduğu kadar kesin. Sonra ozonlu jelle ovun. Tırnak mantarına neden olan mantarlar hijyenik olmayan ortamları severler ve mantar oksijen olan yerde yaşayamaz,Günde iki kez uygulayın.

Ter kokusuna ve terlemeye çözüm ;Ozonlu jel (ozon yağı) , oldukça hafif, çok etkili bir deodorant olarak kullanılabilir. Hassas koltukaltı dokularını tahriş etmez.

Güneş yanıklarına bitkisel çözüm;Ozonlanmış yağ güneş yanıklarına kesin çözüm sunar, cildi hem güneş ışınlarından korur hem de güneş kızarıklıkları hem de güneş lekeleri ve kabarmaları kaybolur.

Çatlak Dudaklara doğal çözüm;Ozon yağı dudak çatlamasına iyi gelir. Birkaç damla ozonlu yağı çatlamış dudaklara elinile hafifçe yedirerek uygulayın. Kısa zamanda dudaklardaki çatlamalar yok olacaktır.

 

Add Comment