Papatya Çayının Faydaları – Papatyanın Sağlığa Yararları

Papatya Çayının Faydaları – Papatyanın Sağlığa Yararları

Papatya çayı ve papatya yağı nedir?
Ahmet Maranki, Suna Dumankaya, İbrahim Saraçoğlu, Ender Saraç ve Ömer Coşkun tarafından da çeşitli defalar faydaları övülen Papatya çiçeği, papatyagiller familyasından sarı ve beyaz renklere sahip bir çiçektir. Papatya bitkisi daha çok kuru yada yaş şekilde papatya çayı yapımında kullanılır. Papatya çayı çok sayıdaki hastalığa bitkisel çözüm sunar. Papatya bitkisinde ve çiçeklerinde ( papatya çayı içerisinde ) bulunan bisabolol türü esansiyel uçucu bitkisel yağlar, bir allerji, yangı, enfeksiyon, mikroplu hastalıklar gibi değişik rahatsızlıkların bitkisel tedavisi için çok eski çağlardan beri kullanılır. Papatyanın faydaları o kadar çeşitlidir ki okuduğunuzda siz de şaşıracaksınız.

Papatya Çayının Faydaları nelerdir:

* Papatya çayı uykusuzluğa karşı bitkisel çözümler sunar.
* Papatya çayı aneksiyete ve panik atak hastalığını iyileştirici şifalı etkiler taşır.
* Papatya çayı
* Papatya çayı kas zorlanmalarına ve eklem burkulmalarına kesin çözümdür. Ayrıca papatya çayı sedef hastalığı, egzama, cilt yanıkları, su çiçeği, bebeklerde pişik sorununa, cilt lekeleri ve cillteki çiziklere iyi gelmektedir.
* Mide ve karın ağrılarına adet sancıları (adet sancısı veya ağrısı da denir) soğuk algınlığı, karın ağrısı ve ülser için papatya çayı çok faydalı olmaktadır.

Papatya çayının kullanılışı (Papatya çayı nasıl yapılır tarifi ve yapılışı)

ADET SÖKTÜRÜCÜ BİTKİ çayı ve gaz giderici olarak papatya çayı

 

Papatya Çayı

Papatya Çayı

Papatya çayı, hanımların adet kanamalarını kolaylaştırmakta ve iltihap giderici etkileri nedeniyle mide ülseri ve krampları gibi rahatsızlıklarda kesin ve doğal çözüm olarak işe yaramaktadır. Ayrıca gaz giderici yiyecek ve içecekler arasında Papatya çayı özel bir yere sahiptir. Bebeklerde görülen kolit sancısı için de bir çay kaşığı papatya çayı iyi gelir. Papatya çayını bu rahatsızlıklar için basit bir şekilde demleyerek tüketmeniz yeterli olacaktır. Sabah ve akşam bir çay bardağı papatya çayı hanımlarda aybaşı sancıları için de oldukça yararlı olacaktır. Papatya çayı ayrıca adet sancıları ve ağrıları için de bitkisel çözümler üretir.

Papatya Çayı uykusuzluğa doğal bitkisel çözüm ve tedavi sunar:
İnsomniya adı verilen kronik uykusuzluk çekenler yatağa girmeden yarım saat ile 45 dakika önce Papatya çayı içerseniz uykusuzluk sorununu büyük oranda halledersiniz.

İrritabl (İrritabıl) bağırsak sendromu için Papatya çayı:
Papatya çayı içerisinde bulunan teskin edici ve spazm giderici maddeler, bağırsaklarda aşırı gaz oluşumundan kaynaklanan bağırsak sancılarını iyileştirir. Mide ve bağırsak krampı çekenler Bir su bardağı papatya çayını aç karnına içmeliler.

Migren ve baş ağrısı için bitkisel çözüm: Papatya çayı
Papatya çayı, hanımların baş belası olan migren sancıları ve ağrıları için de bitkisel bir tedavi yoludur. Günde bir bardak içilen papatya çayı, migren krizleri ve nöbetleri için iyi bir yatıştırıcıdır.

Cilt lekeleri ve cilt yanıkları için bitkisel çözüm: Papatya çayı
Papatya yağı ile ciltteki yanıklar ve lekeler üzerine günde bir kere masaj yaparak sürülürse cilt lekelerine doğal ve kesin çözümler sunar. Papatya çayı aynı zamanda bir çaydanlığa 3 adet sallama çay poşeti atılarak içilirse veya suyu, hamilelik lekeleri, güneş lekeleri, yüzdeki çiller, ben izleri üzerine sürülürse iyileştirici bitkisel etkiler oluşturur. Yüzdeki çizikler ve yara izi üzerinde de iyileştiren bir etki yaptığı bilinen papatya çayı kürü gerçekten denenmesi gereken bir bitkisel tedavi yoludur.

Cilt beyazlaştırıcı ve aklaştırıcı olarak Papatya çayı
Papatya çayının esmer tenli ciltleri belirli oranda beyazlattığı da bilimsel bir gerçektir. yarım litre suya 2 adet demlik poşet Papatya çayı atın ve çaydanlığı kaynattıktan sonra buharı ile yüzünüze uygulayın. İşe yaradığını göreceksiniz.

Göz altı morlukları ve gözdeki torbalar için Papatya çayı
Göz altlarında yorgun bir görünüme neden olan Göz altı morluklarına ve gözdeki torbalara papatya çayı iyi gelmektedir. 2 demlik poşeti sıcak su içerisine atarak suyunu süzün. Oda sıcaklığına geldiğinde yüzünüzü bu su ile yıkayın ve demlik poşetlerini de Göz altı morlukları ve göz altı torbaları bulunan bölgeye tampon yaparak uyuyun. v

Papatya Çayının yan etkileri ve zararları nelerdir?
Tüm bitkisel ürünlerde olduğu gibi aşırı uygulamalardan kaçınmanız Papatya çayı kürü için de geçerlidir. Bazı kişilerde bulantıya ve cilt alerjilerine sebep olabilen Papatya çayı ve Papatya yağı %99 oranında güvenilir bir bitkisel çözümdür. Bazı polen alerjisi ve saman nezlesi olan kişilerin bol polen barındıran papatya çiçeği çayını kullanmalarını tavsiye etmiyoruz. Hamile hanımlara da papatya kürleri yapılması tavsiye edilmiyor. Çünkü adet sökücü bitkiler bazen bebeği düşürmeye de neden olabiliyor.

Add Comment