Pasif Jimnastik ile Bölgesel zayıflama

pasif jimnastik

Pasif jimnastik zayıflatırmı?
Pasif Jimnastik, oturduğunuz yerden Televizyon izlerken elektrik akımları veya vibrasyon ile kaslarınızı hareket ettiren ve bölgesel zayıflama sağlayan (veya üretici firmanın iddiası olarak selülitlere iyi geldiği ve zayıflama sağladığı ileri sürülen) elektrikli veya titreşimli zayıflama aletlerine verilen genel isimdir.

Pasif Jimnastik aletleri ve faydaları

Pasif Jimnastik ile ilgili olarak çok fazla bir şey bilmiyoruz. Ancak yabancı zayıflama portallerinde genelde ürünün kas geliştirdiği, kemik yoğunluğunu artırdığı ve bazı faydalı hormonların salgılanma düzeyini artırdığı gibi değişik faydaları konusunda herhangi bir görüş ayrılığı yok. Pasif Jimnastik aleti ile genelde tartışma konusu olan mesele, selülitlere iyi gelmesi ve zayıflama sağlamasıdır. Ancak bana kalırsa şayet kan dolaşımını artırma ve kas kütlesini geliştirme gibi faydaları olduğu konusunda değişik bilim adamları ve egzersiz uzmanlarının görüş birliği varsa bu durumda ürünün bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde de işe yaradığını söylemek yalan olmaz. Neticede bölgesel zayıflama kremleri ve selülit jellerinin de selülitleri yok etmede kullandığı temel yol, kan dolaşımını hızlandırarak selülitli bölgedeki yağ dokularının parçalanmasını sağlamaktır. Pasif jimnastik aletini hedef zayıflama bölgesine günde 15-20 dakika vibrasyon titreşim ile tatbik ederek o bölgenin kan dolaşımının artırılması hedeflenir.

Pasif Jimnastik aletleri 2 ana bölüme ayrılmaktadır. Bunların bir kısmı titreşim ile kas ve yağ dokularına tatbik edilmekte ve özellikle kas dokusunun gelişiminin bölgesel kiloları ve selülitleri azalttığı kalça basen bölgelerinde işe yaradığı görülmektedir. Elektrik dalgaları ise genelde kasların titreşimle uyarılmasının daha zor olduğu kol, bel ve karın kaslarının uyarılmasında kullanılmaktadır. Her iki yöntem de pasif jimnastik yönteminin bir uygulama çeşididir. Kişisel özelliklere göre elektrikli veya titreşimli bölgesel zayıflama aletlerinin kullanımında bir mahsur yoktur. Son zamanlarda televizyonlarda bolca reklamını gördüğümüz Power Plate de bir tür pasif jimnastik aletidir. Pasif jimnastik aletlerinin bir kısmı evde bölgesel zayıflama sağlayabileceği gibi bir kısım Pasif jimnastik aletleri ise tüm vücuda uygulama yapan ve ancak büyük güzellik merkezlerinde bulunabilen aletlerdir.

Pasif jimnastik merkezleri
Pasif jimnastik uygulamaları, Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Bursa Antalya,gibi büyük şehirlerdeki güzellik merkezlerinde uygulanmakta olup genelde ısı battaniyesi ve masaj ile birlikte uygulandığında daha etkin sonuçlar almaktadır. 10 veya 20 seans arası yapılan pasif jimnastik aleti seansı neticesinde kişisel özelliklere bağlı olarak ortalama 3 ila 10 kilo zayıflama başarılabilmektedir. Pasif jimnastik sonrasında iyi bir masöre uygulatacağınız ve selülit eriten bölgesel zayıflama masajları, selülitlere kökten çözüm olabilmektedir. Pasif jimnastik seansları sırasında bol su içmenizi öneririm. Su dengesini korumazsanız vücudun selülit dokusundan kurtulması oldukça zor olur. Pasif jimnastik seansları 10 seans fiyatları ortalama 1000-2000 TL arasında değişmektedir.

Pasif Jimnastik Zararları
Pasif Jimnastik aletinin diyabetli ve yüksek tansiyon şikayeti bulunan hastalarda değişik zararları olasıdır. O nedenle sağlık sorunu bulunan kişilerin doktora danışmadan kullanmamaları gerekir.

Add Comment