Patates diyeti-Patates yiyerek zayıflama: patates ile kilo verme kürü

Patates diyeti-Patates yiyerek zayıflama: patates ile kilo verme kürü

Patates gerçekten ilginç ve bir o kadar da besleyici bir besin. Patates her ne kadar nişasta bakımından zengin bir besin olsa da sindirim sistemini çalıştırması nedeniyle zayıflamak için de tercih edilebiliyor. Bu yazımızda sizlere zayıflamak için örnek bir patates diyeti menüsü vererek işe koyulalım.

patates diyeti nasıl yapılır

Patates diyeti 4 günde 5 kilo zayıflatan bir diyet listesidir. Karmaşık bir diyet formülü yoktur ve son derece basit ve etkindir. yapmanız gereken tek şey 4 gün boyunca bolca patates yiyip su içmek. Ama patates değişik bitkiler ile tatlandırılmış olacak. Patates diyetinin tam menüsü aşağıda yer alıyor. Bir göz atalım.

Patates diyeti için gerekli malzemeler:

Kimyon tohumları
Frenk soğanı
-Dereotu
-Rezene tohumları
-Sarımsak
-Bitkisel Çaylar (Mısır püskülü çayı,dulavratotu çayı, ısırgan otu çayı, civanperçemi , karahindiba kökü çayları)
-Nane
-Küçük boy hindistan cevizi
-Paprika
-Patates
-Biberiye
-Zerdeçal
-Soğan

Patates Diyetinin Yapılışı:

patates diyeti

* Patates diyeti tek yönlü bir beslenme diyeti gibi görünse de kullanılan bitkisel materyaller oldukça sağlıklı ve besleyicidir. O nedenle 4 günlük diyet süresince vücudunuzun bitkin düşmesine izin vermez.
Patatesleri organik olanlarından seçerseniz daha iyi olur. küçük ama ağır çeken patatesler en organik olanlarıdır. Kabuğunda koyu kahverengi ve yeşil lekeler olan patatesler zayıflama ve kilo vermede işe yaramazlar.

* Patates diyeti boyunca yiyecek olarak sabah öğle ve akşam öğünlerinde sadece aşağıdaki malzemeler ile karıştırılmış patatesleri tüketeceksiniz. Bu zayıflama kürü 2 ile 4 gün arası dileğinize göre sürebilir. Patatesleri Püre şeklinde ya da pişmiş, kızartılmış, kavrulmuş olarak tüketebilirsiniz. Ama asla buğulama olmayacak.

* Patatesleri pişirdikten sonra , nane, kimyon, zerdeçal, rezene, kimyon, biber, dereotu, biberiye ve sarımsak, hindistan cevizi ile çeşnilendirin. İçine süt katmak yasaktır ama bitkisel çaylar da katabilirsiniz.

* Patatesin kabuklarını soymayın. Kabuklu patates besleyicidir. Patates kabuğunda patatesteki minerallerin 4 te 3 ü bulunmaktadır.

* Bolca su ve bitkisel çay tüketmelisiniz. Patates kabuğu çayı da yapabilirsiniz. Seçeceğiniz bitki çayları, zayıflamaya yardımcı olanlardan olmalıdır. Hangi bitki çayları zayıflatır? bu konuda diyetvakti.net sitemizde bolca öneri var. Mısır püskülü çayı,dulavratotu çayı, ısırgan otu çayı, civanperçemi çayı, ve karahindiba kökü çayları patates diyeti yaparken ve sonrasında zayıflamak için sizlere oldukça faydalı olacaktır. patates kürü aslında bitkisel bir detoks kürüdür. Yabancılar buna patates orucu diyorlar. Bu sayede hem zayıflama hem de vücudu toksinlerden arındırma başarısı sonuç olarak karşınıza çıkar.

* Patates diyetinin zayıflama etkisini diyete başlamadan evvel bolca tüketeceğiniz taze meyve ve sebzeler ile güçlendirebilirsiniz.

Bunun haricinde bildiğiniz başka bir diyet listesi ile patates diyeti yapan varmı? Bknz: Patates diyeti

Kadınlar kulübü forumunda patates diyeti yapanlar yorumları ile diyet hakkında bazı eleştirilerde bulunmuşlar. Ancak onların patates diyeti ile bu formülün alakası yok. Bu diyeti uygulayanlardan acilen patates diyeti yorumları bekliyoruz.

Add Comment