Popüler Diyetler

Çağımızın sorunu şişmanlama ile birlikte diyet ve diyetisyen sayısında patlama yaşanmıştır. Popüler insanların yapmış olduğu diyetler ve diyetisyenlerin tavsiye ettiği diyetler sağlığımızı tehdit etmeye başlamıştır.Popüler diyetlerin en yaygın olanı tek çeşit beslenme bizleri sağlıklı beslenmeden uzaklaştırmaktadır. Tek gıda türü ile yapılan diyetlerde hızla verilen kilolar diyetin bırakılması ile beraber aynı hızla tekrar alınmaktadır. Diyet yaptığımız besine karşı ise sevgimiz azalacak ve görmek dahi istemeyecek duruma getirecektir bizleri.
Tek tip diyetlerde vücudun ihtiyacı olan ürünlerden mahrum kalmamız vücut dengemizi bozacağı gibi küçük yaşlarda uygulanması büyümeyi engellemektedir.
Vücudun ihtiyacı olan gıdaların alınmaması ve diyette almış olduğumuz besinin ihtiyacımızdan fazla olması tedavisi ve geri dönüşümü olmayan rahatsızlıklara yol açacaktır.
Bireyler ve vücut yapıları farklı olduğu için her diyet her insana aynı ölçüde uygun olamaz ve her birey farklı diyet uygulamalıdır.
Popüler bir diyet olması veya popüler bir diyetisyene ait bir diyet olması uygulamamız için yeterli değildir. Diyetler yaşımızı kilomuza yaşam tarzımıza beslenme ve yaşama şeklimize göre farklılık göstermelidir.

Add Comment