Resimli egzersiz ile Karın ve göbek eritme bölgesel zayıflama hareketleri

Göbek eritme egzersizleri içerisinde resimli göbek eritme hareketleri nelerdir sorusu bu sıralar çok sık geliyor.  Özellikle de bölgesel zayıflama hareketleri göbek ve karın eriten egzersizler. Sizlere bu yazıda resimli karın eritme hareketleri ile doğum sonrası göbek eritme hareketleri, göbek eritme egzersiz hareketleri, göbek eritme hareketleri görüntülü göbek eritme egzersizi, göbek eriten egzersiz hareketleri gibi alternatif isimleri olan önemli bir konuyu sunuyorum

Karın ve göbek yağları eritmek için bir takım egzersizler ve hareketler, diyet ve beslenme çalışmalarımıza katkı sağlarlar. Bir sonraki yazıda değineceğimiz karın ve göbek yağlarını eritmek için diyet ve beslenme tedbirleri yazısı ile birlikte bu yazıdaki önerileri birlikte uygularsanız kısa sürede kaslı ve düz bir karına sahip olursunuz.

Karın ve göbek eritme hareketlerinin bir çok çeşidi vardır. Özellikle mekik çekme gibi bilindik hareketler, göbek yağlarını eritmek ve karın kası çıkarmak için en etkili egzersiz yöntemi olarak söylenebilir. Bunun yanında daha değişik zayıflama egzersiz yöntemleri de vardır. Nu hareketleri 6-7 hafta kadar süreyle düzenli bir biçimde uygularsanız gerçekten işe yaradığını görürsünüz. Şimdi karın eritme egzersizlerine kısaca bir göz atalım:

Karın egzersizleri Grup 1

Aşağıdaki karın inceltme egzersizlerinden 2 tanesini seçiniz ve uygulamaya çalışınız.

göbek zayıflatan hareketler

Göbek eritme egzersizi 1:Yarım mekik hareketi:

İki eliniz yerde birbirine kollarınız paralel olacak biçimde yatın. ayağınızı dizinizdek kırarak kendinize doğru hafifçe çekin. O pozisyonda iken karın kaslarınızı kullanarak ve ayağınızı yerden kaldırmadan hafifçe kalkmaya uğraşın. Bu egzersizi yaparken karın kaslarınızı çalıştıracaksınız. 10 kez 5 er saniye süreyle karnınızı gergin vaziyette tutun ve daha sonra kendinizi yere salın. Hareketi yaparken iki elinizi ensenizde birleştirerek yarım mekik şeklinde de uygulayabilirsiniz. Karın kaslarının gelişmesinde ve göbek yağlarının eritilmesinde oldukça etkili bir zayıflama egzersizidir.

Karın kası egzersizi  2: Naukasana Yoga Asana hareketi
Yoga yapanların bildiği tanıdık bir harekettir. Öncelikle yere uzanır vaziyette sırt üstü pozisyon alıyoruz. Daha sonra 2 ayağımızı üstteki resimdeki gibi yerden 30 derece dik vaziyette kaldırarak iki elimizi de kollardan bükmeden ayak parmaklarını dokunmaya çalışıyoruz. Başlangıçta bizleri oldukça zorlayacak bir göbek eritme – karın bölgesi zayıflama egzersizi olan Naukasana Yoga Asana hareketi, 30 saniyelik beklemelerle 20 kez tekrar gerektiren bir yoga egzersizidir. Bu hareket karın kaslarını gereceği için sabah ve akçşam 2 seansta 10 ar kez yapılması daha isabetli olur. Zamanla 30 tekrara çıkarmanızda sakınca yoktur.

Naukasana Yoga Asana hareketi ile alt ve üst karın kasları bölgesi sıkılaşacak ve bölgesel yağlar eriyerek zayıflama sağlayacaksınız.

Karın eritme egzersizi

Göbek eritme hareketi 3: Burkulma egzersizi

Bu egzersizde de yarım mekik hareketinde olduğu gibi pozisyon alarak her iki elimizi omuza kenetliyoruz. Ardından sağa ve sola doğru ağır ağır karın kaslarımızı kullanarak gerileceğiz. Asla kollarınızı kullanarak dönmeye çalışmamalısınız. 30 kez sağa ve sola burkulma hareketi yaptıktan sonra 5 dakika boyunca yerde yatarak karın kaslarınıza masaj yapınız. Doğum sonrası göbek ve karın sakmaları için ideal bir egzersiz hareketidir. Bir yandan göbek yağlanmasını eriten bir hareket olarak uygulayabileceğiniz bu egzersiz diğer yandan da göbek bölgesindeki doğum sonrası sarkmaların düzelmesi için etkili olabilmektedir.

mekik çekme hareketi

Göbek eriten egzersiz 4:  Tam mekik çekme hareketi:

Hepimizin okul yıllarından bu yana aşina olduğu bir egzersiz türüdür. Dizlerimizi resimdeki gibi 30 derecelik bir açıyla kırarak yere uzanıyoruz. ense kökümüzde iki elimizi birbirine kavrayarak hareket pozisyonu alıyoruz. Mekik hareketinin tam olarak yapılabilme alternatifi olduğu gibi hareketi yarım da yapabilirsiniz. yarım mekik çekrken bükülme pozisyonunda 10 saniye kadar beklemenizi tavsiye ederim. Tam mekik hareketi hem karın hem bel kaslarını eşin oranda çalıştırırken yarım mekikte daha çok göbek yağlarını eriten bir hareket olduğunu söyleyebiliriz.  tam mekikte diz hizasında bekleme süresi 3 saniyedir. hareketi 15 *3  yani 45 kez günlük olarak tekrarlamanız göbek bölgesel zayıflaması için yeterlidir.

esneme hareketi

Karın yağlarını eritme egzersizi 5:  Esneme hareketi

Parmak uçlarımızla yere basacak şekilde iki elimiz de yukarı pozisyonda dik bir biçimde dururken karın kaslarımızı iyice geresiye kadar esnememiz gerekiyor. Eneme pozisyonunda 20 saniye bekledikten sonra 20 saniye dinlenip harekti tekrarlıyoruz.  Bu egzersize yoga literatüründe asana hareketi de denir.

oturarak esneme hareketi

Karın egzersizi 6. Yerde esneme hareketi
Dizlerinizle bağdaş kurarak hareket pozisyonunu alıyorsunuz. İki eliniz dik bir biçimde yukarıda kavuşarak sağa ve sola döner biçimde esneme hareketi yapıyorsunuz. Karınnızdaki gerginlik şiddetlenince o pozisyonda 30 saniye kadar bekleyiniz. Ve daha sonra aynı hareketi sola doğru yapınız.  10 tekrar ile 2-3 ay boyunca yaparsanız göbk kısmındaki zayıflama ve kilo verme aşamasını hissedeceksiniz.  Bu egzersiz de bir yoga asana sıdır.  Elinize bir pilates topu veya sağlık topu alarak bu hareketi uygularsanız daha etkili olur.

Add Comment