Resimli Göbek Eriten Egzersizler – Göbek Yağlarını Eritme Hareketleri

Resimli göbek eriten egzersizler ile  göbek yağlarını eritme yolunda büyük bir avantaj elde ediyorsunuz. Göbek zayıflatma hareketleri, 2 ay süreyle uygulandığında etkisini kesin olarak gösterir. Bu bölgesel zayıflama sağlayan  göbek inceltme hareketleri ile egzersizlerini günlük olarak tatbik etmek gerekmektedir.

Karın germe egzersiz hareketi

karın germe egzersizi

karın germe egzersizi

Bu hareket ile karın ve kasık kasları gerginleşerek göbek eritme hızınızı arttıracaktır. Harekete başlamak için yere sırt üstü yatış pozisyonu almanız yeterlidir. Daha sonra bel altınızda sanki bir elma varmış gibi düşünüp bu çukur bölgeyi elinizden geldiğince korumaya özen göstermelisiniz. Fotoğrafta gördüğünüz gibi table tab pozisyonu adı verilen bacak pozisyonuna gelin. Ellerimizi hafifçe ense arkasında birleştirerek derin bir nefes alın ve karın kaslarını kullanarak hafifçe mekik hareketi gibi kalkarken ağır ağır nefes verin. Hareketi 15- 20 kez tekrar etmek yeterlidir.

Spastik Bacak Hareketi

spastik bacak egzersizi

spastik bacak egzersizi

Spastik bacak egzersizi de iyi bir göbek eritme yoludur. Spastik bacak egzersizi sayesinde yan karın kasları gelişir ve göbek sarkması büyük ölçüde engellenmiş olur. Spastik bacak hareketinde de bir önceki karın germe egzersizinde olduğu gibi bel çukurluğunda hafif bir boşluğu koruyarak sırt üstü yatıyoruz ve pozisyon alıyoruz. Ayak uçlarını aynı hizaya gelecek biçimde birleştirerek resimde görüldüğü gibi spastik bacak pozisyonu alıyoruz. Daha sonra nefesimizi içimize çekerek el parmak uçları ile ayak parmaklarına doğru bir hareket yapıyoruz. Bunu ağır ağır yaparken diğer yandan da nefesimizi yavaşça veriyoruz. Hareketi 15- 20 kez tekrar etmek yeterlidir.

Karın step hareketi

karın step hareketi

karın step hareketi

Karın stebi hareketi, üst ve alt karın kaslarının gelişmesine faydası olan bir egzersiz türüdür. Masa başında oluşan göbek yağları nasıl eritilir diyorsanız bunun cevabı karın step hareketi ve egzersizi olacaktır. Karın stebi hareketi de bel çukurluğu korunarak başlanır. Eller ile kalça bölgesi desteklenerek resimde görüldüğü gibi bacaklarımızı pedal çevirme hareketi pozisyonuna alıyoruz. Hareketi pedal çevirir gibi geniş daireler çizerek 20 kez tekrarlayın.

Bacak Germe Hareketi

Bacak germe hareketi

Bacak germe hareketi

Bacaklarımızı germe hareketi aynı zamanda kasık ve karın kaslarının da gerilmesini temin eder. Bu da göbek bölgesinde yağ birikmesini zorlaştırır. İki ayağımızı omuz hizasında ayakta pozisyon alacak şekilde Pozisyonunuzu bozmadan bacaklarınızı vücudunuza dik olacak biçimde kaldırın. Derin nefes alın, verirken bacaklarınızı gergin biçimde yavaş yavaş yere doğru indirin. Ancak yere değdirmeden nefes alın ve verirken yine kaldırın. Bu hareketi yaparken tüm gücünüzle karın kaslarına odaklanın. Bu hareketi de 20 kez tekrarlayın.

Yerde Dans Egzersizi

yerde dans hareketi

Yerde dans hareketi özellikle karın bölgesinin her iki yanında bulunan adele gruplarını çalıştırmaya yarayacaktır. Hareketi yapmak için fotoğrafta görüldüğü gibi oturma pozisyonu alınız. Daha sonra sol kol dirseği sağ bacak diz kapağına ve sonra sağ kol dirseği sol bacak diz kapağına değecek şekilde gerilme hareketi yapınız. İlk başlarda sizleri biraz zorlayacak olan bu hareket yağ yakıcı bir göbek eritme egzersizi olarak bilinir. Zamanla yan karın kasları esneklik kazanacak ve göbek sarkmalarının önüne geçerek gergin bir karın elde etmenize yarayacaktır. yerde dans hareketi  her iki yöne 15 kez tekrar edilen bir egzersiz türüdür. Hareketi yaparken bel çukurunu muhafaza etmeye özen gösterin ve karın kaslarındaki gerilmeyi hissetmeye gayret edin.

Karın Balesi Egzersizi

karın balesi egzersizi

karın balesi egzersizi

Karın balesi egzersizi de tam manasıyla yan ve üst karın kaslarını güçlendiren ve gerginleştiren bir göbek eriten egzersiz türüdür. Karın balesini yapmak için yan yatış pozisyonuna girmemiz gerekiyor. Daha sonra alt tarafta kalan kolumuz üzerinde vücudumuzu yavaşça kaldırarak resimdeki pozisyona geleceğiz. Hareket yapılırken önce dirseklerden güç alabiliriz. Ancak her halükarda bacakların bükülmeden dik açıyla durması şart. Hareket yaparken karın ve göbek bölgesinde iyice yanma ve gerilme hissedene kadar devam edeceğiz. Hareketi her iki tarafa da uygulamak faydalı olur. Hareket sağ ve sol tarafa ayrı uygulanmak üzere 15 tekrar dan oluşuyor.

Sarkaç Hareketi

sarkaç hareketi

sarkaç hareketi

Sarkaç hareketi genelde  her yaştan bayan ve erkeğin kolaylıkla uygulayabileceği bir göbek esnetme hareketidir.  Hareketi yapmak için elimizle beli destekleyerek resimdeki pozisyona geliyoruz. Bacaklar dizlerden kırılacak ve dizler her iki tarafa hafifçe açılacaktır. Daha sonra hafifçe yan karın kaslarını gerecek biçimde sarkaç hareketi yapıyoruz. yan karın kaslarında yanma oluşacaktır. Bu iyi bir şeydir. Zamanla yanan bölgelerin hızla inceleceğini göreceksiniz. Sarkaç egzersizi 15 tekrarlı bir harekettir.

Karın Şınavı Hareketi

karın şınav hareketi

karın şınav hareketi

Karın şınavı hareketinde bacakları resimde olduğu gibi gererek şınav pozisyonu alıyoruz. Daha sonra karın kaslarını gererek iki elimiz üzerinde şınava hazır ol pozisyonu alıyoruz. Ayak parmaklarının üzerinde kalarak kollarımızı geriyoruz. Bir kolumuzla ayak bileklerini tutmaya çalışıyoruz. Bu pozisyonda kasık ve basen  kalça yağları ile birlikte göbek yağları da erime sürecine giriyor. Hareketin 15 tekrarı var.

Karın inceltme hareketi

Göbek inceltme egzersizi

Göbek inceltme egzersizi

Yan yatış pozisyonu alarak üst tarafta kalan bacağı bel üstü kısıma doğru gerdirin. yatın. Bedeninizin yukarıda kalan bölgesini ise ters yöne doğru döndürün. Bu esnada ellerimizle başımıza destek yapıp fotoğraftaki gibi pozisyon alın. Aynı egzersizi diğer yöne de uygulayarak 10 ar tekrar yapın. Bu hareket bacak ve karın inceltme egzersizi olarak her türlü bölgesel zayıflama hareketleri çalışmalarında kullanılabilir.

Add Comment