Resimli Zayıflama Hareketleri

Resimli Zayıflama Hareketleri

Zayıflamak için aç kalmanın veya bedenimizi sürekli bir biçimde yoracak diyetler uygulamanın elbette faydadan çok zararları olacaktır. Sağlıklı ve kalıcı yoldan kilo vermeyi istiyorsanız evimizde günlük en fazla 30 dakikamızı ayırarak zayıflama egzersizleri yapmanın kesinlikle büyük faydaları olacaktır. Evde 15-20 dakikada, kolayca yapılabileceğiniz basit hareket ve egzersizlerle, formumuzu korumak mümkündür.

İşte, sizlere hem sağlıklı kalmanıza yardım edecek hem de basen bölgesi, bel bölgesi, göbek bölgesi ve  karın bölgelerinde bulunan kalıcı yağları eritmek için resimli  zayıflama hareketleri.

Köprü Hareketi

köprü egzersizi

Zayıflama hareketleri arasında bel bölgesini çalıştırması ile bilinen köprü egzersizi sırt ağrısı olanlar için kesinlikle denenmesi tavsiye edilen bir zayıflama egzersizidir. Ayrıca bel ve popo bölgesini bir arada çalıştırdığı için , basen bölgesi yağlarını eritir ve karındaki kaslarını sıkılaştırır. Yan karın yağlarını eritmeye yardımcı olur.

Eller Dizlere Yarım Mekik Hareketi

yarim mekik egzersizi

Yarım mekik egzersizi özellikle karındaki yağlanmalara ve göbek oluşumuna karşı son derece etkili bir zayıflama hareketidir.

 

Dizleri Göğüse Çekme Bisiklet Egzersizi

bisiklet egzersizi

egzersiz

 

Yere yattıktan sonra ayaklar yere 70 derece açı olacak şekilde resimdeki gibi eğimli bir biçimde kaldırılır ve bisiklet pedalı çevirme egzersizine başlanır. Özellikle yan karın yağlarını eriten bir yerde zayıflama egzersizi olarak bilinir.

Bacak Kaslarını Çalıştıran Zayıflama Hareketi

bacak egzersizi

Bacak kaslarınız ne denli güçlü ise bacaklarda selülit görünme riski o denli az olur. Daha doğrusu bu hareket ile baldır ve alt bacak bölgesinde oluşan kalıcı yağ kütleleri ile selülitler yok edilir. Bacak kaslarını geliştiren bu egzersizi bir  top eşliğinde, resimde olduğu gibi, önce bacaklarınızın arasına koyup sıkarak, sağa ve sola doğru hareketi tekrarlayın. Ardından bileklerinizin arasına alarak aynı hareketi uygulayın.

 

Add Comment