saç dökülmesine kesin çözüm-saç dökülmesi için doğal çözüm-Ahmet Maranki

saç dökülmesine kesin çözüm-saç dökülmesi için doğal çözüm

Saç dökülmesi için eczanelerde ve internette satılan çok sayıda saç çıkartıcı ürün var. Bu ürünlerin büyük çoğunluğunun saç dökülmesi için gerçekten faydaları olduğunu okurlarımız söylüyor. Bu yazımızda bu ürünlere destek olacak nitekilte 2 adet doğal saç çıkartıcı bitkisel kür formülü ile saç dökülmesine kesin ve doğal çözüm bulabileceğinizi sizlere müjdeliyoruz. Aşağıdaki saç dökülmesi bitkisel tedavi kürlerini deneyen arkadaşlar bizlere geri dönerek tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.

1) Ahmet Maranki saç dökülmesine kesin çözüm

Prof. Dr. Ahmet Maranki saç dökülmesi için doğal çözüm sunan aşağıdaki bitkisel formülü öneriyor:

Saç çıkartıcı bitki kürü için gerekli malzemeler:
6 Gram Sarımsak yağı
6 Gram Isırgan yağı
6 Gram çam yağı
6 Gram Biberiye yağı
6 Gram Badem yağı
6 Gram Zeytinyağı

Ahmet Maranki saç dökülmesi için doğal çözüm kürünün hazırlanışı ve Uygulanışı:

saç dökülmesi tedavisi

Yukarıda sayılan tüm bitkisel yağları bir kap içerisine dökün ve iyice karıştırın. Daha sonra bu saç çıkartıcı iksir’i bir şişeye koyun ve iyice çalkalayın. Bu saç dökülmesi bitkisel tedavi kürü geceleri saça uygulanacaktır.
Bu bitkisel karışımı;
1. hafta: her gece
2. hafta: 2 gecede 1 kez
3. hafta: 3 gecede 1 kez
saçlarınızın dibine sürün ve saç diplerinize masaj ile iyide sürterek bitkisel yağları yedirin. 20 günlük uygulamanın ardından saç çıkartma kürü 3 gecede 1 uygulamaya düşürülecek ve bu şekilde ortalama olarak 5 hafta daha devam edilecektir.

Saçlarınızı Durulama Şekli:

Şampuan kullanmadan saçlarınızı zeytinyağlı sabun ile yıkayın. 2-3 litre suyun içine 1 bardak kadar üzüm sirkesi koyun, bu su ile saçlarınız durulayın.

Bu uygulamayı 45 gün boyunca yapın. Sonuç olarak saçlarınızın dökülmesi 20 gün içinde duracak ve 45 günde yeni saçlarınızın çıkmaya başladığını göreceksiniz.

1) Saç dökülmesi için doğal bitkisel çözüm kürü

Saçlarım dökülüyor sözünü bu sıralar çok fazla duyuyoruz. Aağıda saç dökülmesine iyi gelen bitkiler kullanılarak saç dökülmesi nasıl durdurulur sorusunun cevabını bulacaksınız.

SARIMSAK VE ÇÖREK OTU

Sarımsak saç çıkartıcı bitkiler arasındadır. 3-4 diş sarımsağı ezip, krem haline getirin. Bir tatlı kaşığı kuru çörek otunu bir tavaya koyın. 1 fincan zeytinyağı ile bu ezilmiş sarımsakları karıştırın. Üzerine de hazırlamış olduğunuz sarımsağı ekleyin. Ocakta 5 dakika kadar kavurun. Ilık bir hale geldikten sonra, geceleri saçınıza masaj yaparak sürün. 1 saat bekletin bol suyla tenizleyin. Zeytinyağı özlü bir sabunla saçınızda kalan karışımı tamamen arıtana kadar yıkayın. Bu karılımı hafta da 2 kez uygulayın. Bir ayın sonunda saçlarınızın eskisi gibi dökülmediğini, hatta yeni saçlarınızın da çıktığını göreceksiniz.

MERSİN AĞACI YAPRAĞI.

Saç dökülmesine bitkisel çözüm olarak Aktardan alacağınız mersin ağacı yaprağını 5 litre suda kaynatın. Saçlarınızı yıkadıktan sonra bu suyla durulayın. Suyun içine koyacağınız elma sirkesi de saçlarınıza parlaklık ve canlılık verir.

LAVANTA

Lavanta hem kokusu ile hem faydaları ile geçmişten bugüne kadar hala uygulanan bitkisel bir çözüm. Uygulama için 5 litre sıcak suya 1 avuç kuru lavanta ile yapılır. Demlediğiniz lavanta suyunu durulama suyuna ilave edin. Her yıkamada devam edin. Sağlıklı saçlara kavuşacaksınız. Demlendirdikten sonra durulama suyu olarak lavanta kürünü uygulayın.

Yukarıda bahsedilen bitkisel kürler de saç dökülmesi için etkili olmadıysa bu durumda bir dermatolog yani cildiyeci uzman hekim’e görünmenizde fayda vardır. Saçdökülmesinin nedenleri arasında eksik ve dengesiz beslenme, demir eksikliği ve genetik nedenler, stresli yaşam, erkeklik hormonunun fazla salgılanması gibi nedenlerle görülebilmektedir. Saç dökülmesinin sebepleri ancak detaylı bir tıbbi tetkikten sonra anlaşılabilir.

Add Comment