Saç uzatan bitkiler-Saç uzatmanın doğal yolları-Saç uzatmak için bitkisel çözümler

Saç uzatan bitkiler-Saç uzatmanın doğal yolları-Saç uzatmak için bitkisel çözümler

saç saçlar-long hair

Hanımların ortak meraklarından birisi de uzun saçlara sahip olmaktır. Pek çok bayan da doğal bir süreçte saç uzamasını bekleyemeyecek kadar acelecidir. Bu nedenle saç uzatan bitkiler den faydalanarak bitkisel yollarla saç uzatma yöntemleri denemeyi akıllarından geçirirler. Peki hangi bitki saç uzatır? Bu soruya çok sayıda saç uzatan bitkiler sayılabilir. Ancak saç uzatan bitkisel çözümler arasında turp kürü ayrı bir yere sahiptir.

Saç uzatıcı turp kürü nasıl yapılır?

Orta boy bir turpu rendeden geçiririz ve 30 dk kadar suda haşlayarak yumuşatırız. Turpun yumuşaması ile elde edilen turp suyu içerisine bir adet yumurtanın sarısı ilave edilir ve iyice kıvam alasıya kadar birlikte çırpılır. Bulamaç kıvamına gelen turp suyu yumurta sarısı karışımı banyoda şampuan gibi saçlara uygularız. Tabi burada saç köklerine yediresiye kadar masaj yaparak turp suyu kürü yapmak gerekebilir.

Hanımlarda ve Erkeklerde koyu renki saçlar için ise ayrı bir saç çıkartıcı bitkisel formül daha var.

İçinde su kaynayan geniş bir tencerenin içerisine daha küçük bir tencere kap yerleştiriyoruz. Yarım çay fincan dolusu ayçiçeği yağı ile, 1 çorba kaşığı kakao yağı ve yanında 1 yemek kaşığı susuz lanolin maddesini sıcak su içerisindeki küçük kapta bir güzel eritiyoruz. Bu bitkisel yağlar eridikten sonra kaynamakta olan suyun içerisine konulmuş olan kabı çıkartıyoruz. ve 1 yemek kaşığı yağ karışımı ile 1 yemek kaşığı su birlikte karıştırılıyor. Elde edilen bitkisel iksir özellikle siyah ve kahverengi saçlı kişilerde oldukça önemli bir saç çıkartıcı etki oluşturuyor.

Add Comment