Sağlık Bakanlığı Onaylı Zayıflama İlaçları

Sağlık Bakanlığı Onaylı Zayıflama İlaçları meselesi bizlere malesef okurlar tarafından pek te sorulmayan bir husus. Ülkemiz insanı, pazardan soğan domates veya bebeğinin kıçına bez alırken gösterdiği hassasiyeti üzgünüm ki zayıflama ilaçları alırken göstermiyor. İnternetten yaptığım araştırmalarda ecza ve ilaç genel müdürlüğünün ilaçlara ruhsat verdiğini ve gerçekten ilaç olarak ruhsat alabilmiş sadece iki adet zayıflama ilacının eczanelerde satıldığını öğrendim. Bunlardan birincisi exodex zayıflama hapı, diğeri ise “One A Day Weight Smart” isimli zayıflama hapı.

İnternetteki kadın ve zayıflama forum sitelerinde her iki ürün hakkında da gayet olumlu şeyler denmiş. Ancak dikkatinizi çekerim ki bu ürünler, piyasadaki bitkisel zayıflama takviyeleri gibi ( acai berry hapı, formula yedi zayıflama hapı vb) değiller. Bildiğiniz zayıflama ilaçları işte. O nedenle kesinlikle doktor reçetesi ile alınmasını ve reçetedeki talimatlara uygun tüketilmesini tavsiye ediyoruz. Bu iki zayıflama hapı haricinde Sağlık Bakanlığı Onaylı başka zayıflama ilacı şu anda piyasada bulunmuyor. Ancak bu demek değildir ki başka zayıflama ilaçları işe yaramıyor. Özellikle ABD ve Avrupa da satılan ancak çeşitli mali ve gümrük sorunları nedeniyle ülkemize sokulamayan çok hoş ürünler var. Bu zayıflama ilaçlarına yeri geldiğince yer vermeye çalışacağım.

zayiflama haplari

zayiflama haplari

Bu arada bir çok okurum, bakanlık onayı zayıflama ilacı ne demek diye sormuş. Bakanlık Onayı son derece muğlak bir kavram. Bir kere hangi bakanlığın onayının olup olmadığı ve bu bakanlığın ülkemizde mi başka bir ülkede mi olduğu da şüpheli. Genellikle Bakanlık Onaylı Zayıflama İlacı ile Tarım bakanlığının gıda korteksi ne tabi beslenme ürünü olarak görülen bitkisel destek ürünleri ni anlıyorum. Tarım Bakanlığı bu onayı verirken kesinlikle ürünün sağlığa zararları olup olmadığına bakmaz. Zaten onun görev alanına da böyle bir şey girmiyor. Sadece ürün besin takviyesi mi ona bakar. O nedenle bir zayıflama ilacı alırken Bakanlık Onayı ile ne kastedildiğini satıcılarına ve destek hattına kesinlikle sorun. İnternette her yazılana inanmayın. Bir çok korsan satıcı, yapmacık sitelerle kendi ürünlerini övüyorlar. Yetkisiz satıcılardan kesinlikle bilmediğiniz zayıflama ilaçlarını satın almayın. Aksi takdirde zayıflamak istiyorum diye bunu canınız ile ödeyebilirsiniz.

Add Comment