Sara epilepsi tedavisi sara için faydalı bitkiler ve kürü ömer coşkun, ahmet maranki ibrahim saraçoğlu

sara için şifalı bitkiler

Sara epilepsi tedavisi sara için faydalı bitkiler ve kürü ömer coşkun, ahmet maranki ibrahim saraçoğlu

Epilepsi hastalığı veya halk deyimi ile sara hastalığı beyinde görülen ani elektrik boşalmaları neticesinde nöbetler halinde gelen ve epilepsi sara nöbetleri sırasında ağız köpürmesi ve isemsiz kasılmalar ile kendini gösteren bir nörolojik hastalıktır. Sara hastalığının belirtileri tipiktir. Eskilerin deyimi ile sara hastalığı balgamdan yada sevdadan ileri gelmektedir. Balgamın neden olduğu sara hastalığında, ağızda köpüklenme olur, beniz sararır. sara hastalığında kullanılan ilaçlar genelde sara nöbetinin etkisini ve nöbet sıklığını azaltmaya yöneliktir.  Sara sırasında ilk yardım olarak sara nöbeti geçiren kişinin başının altına yastık konulur ve hastanın başını sert zemine çarpması engellenir. Kişi yan yatırılarak balgamın soluk borusuna kaçması engellenir. Ayrıca soğan ve sarımsak koklatmak ta sara nöbeti sonrası hastanın kendine gelmesine yardımcı olur.

epilepsi sara

Epilepsi hastalığının tedavisi için bir çok ilaç ve tıbbi elektroşok yöntemleri kullanılmaktadır. Ancak bitkisel tedavi ve alternatif tıp ta sara hastalığına bitkisel çözümler sunmaktadır. Sara hastalığına iyi gelen bitkiler ve epilepsi için doğal yöntemler araştıranlar arkadaşlara bitkisel çözüm yollarını derledik;

sara hastalığına iyi gelen bitkiler

Epilepsi ve saraya doğal bitkisel tedavi kürü

Sara tedavisi kürü gerekli malzemeler:

* Bir tutam Elim otu,
* Sarı Kantaron çiçeği,
* Bir bardak Sirke,
* Kalkan otu,
* Çınar kabuğu,
* Süzme Bal

Sara hastalığı için bitkisel formülün tarifi hazırlanışı ve yapılışı:
* Elim otu kökü bir gün boyunca sirke içinde bekletilir. Sıkılarak elde edilen sıvı cam bir kavanoza konarak din­lendirilir. Dinlendirilen sıvıdan alınacak doz, her gün bir tatlı kaşığı artırılarak iki hafta süreyle kahvaltıdan sonra içmeye devam edilir.
* Kantaryon çiçekleri, kalkan otu ile birlikte kaynar suda on beş dakika süreyle bekletilir. Sıkılarak elde edilen sıvı, şurup kıvamına gelinceye kadar bal ile tatlandırıla­rak karıştırılır. Hazırlanan şuruptan günde üç fincan ye­mekten sonra içilir. Kantaron çiçeği bal ile macun yapılarak yenmeye devam edilirse, sara köpüğüne iyi gelir.
* Çınar ağacının kabukları, sirkeli suda bir saat süreyle kaynatıldıktan sonra süzülür. Elde edilen sıvı bir kaba ko­narak dinlendirilir. Dinlendirilen sıvıdan, tedavi süresince yemek arası yarım fincan ısıtılarak içilir. Çınar kabuğu kaynatıldıktan sonra, bal ile tatlandırılıp içilmeye devam edilir.

Epilepsiye iyi gelen doğal bitkiler ve bitkisel formüller, bitki kürleri

• Nergis çiçeğinin kokusu epilepsiye iyi geldiği için kurutulmuş nergis çiçeği çayı da sara hastalığına karşı iyi gelen bitkiler arasındadır.

• Şakayık kökü  ya da şakayık  çiçekleri kaynatılır ve içerisine bir miktar bal dökülüp bal ile tatlandırılıp içilmeye devam edilir. Sara nöbetlerine iyi gelir.

• Yulaf otu yalnız ya da kediotu ile birlikte kaynatılar ve sabahları aç karnına içilir ise sara nöbetlerinin gelme sıklığını azaltır.

Add Comment