Selülit Giderici Bitkisel Yağlar-Selülitlere Bitkiler ile Çözüm

Selülit Giderici  Bitkisel Yağlar-Selülitlere Bitkiler ile Çözüm

Selülit giderici bitkisel yağlar hanımların doğal yollardan selülitleri yok etmek için kullandıkları etkili ve doğal bir selülit tedavisi yolu ve yöntemi olarak bilinmektedir.  Selülitlere kesin çözüm olarak bilinen selülit giderici bitkisel yağlar, Ender Saraç, Ahmet Maranki, ve Suna Dumankaya tarafından farklı formüller kullanılarak geliştirilmektedir. Ancak selülit giderici yağların hepsinin ortak özelliği masaj uygulaması ile selülite neden olan yağ dokularına işleyerek selülitli yağ hücrelerini eritmesidir.

Selülit doğadan gelen formüllerle yok ediliyor! Kadınların en büyük derdi olarak bilinen selülit problemi için bitkiler adeta mucize yaratıyor!

“Portakal kabuğu” görünümü için bir çok kadın elinden geleni yapıyor ama yine çözüm olmuyor. Doğal ürün uzmanı Volkan Kurt bu sorun için bitkilerde çözüm olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“Selülit, bir yağ problemi değil, bir bağ doku ve dolaşım bozukluğu sorunu. Türkiye’de kadınların büyük oranı bu problemi yaşıyor. Ana nedeni hormonal değişiklikler, yetersiz sıvı alımı ve cildin esnekliğini kaybetmesi.  Şekilsel olarak özetle bedende toplanmış yağ hücreleri demek. Çözüm olarak “en doğal olanı” dedikleri bitkisel yöntemi kadınlar evde uygulayabiliyor. “Doğal selülit ve masaj  yağı” aynı zamanda göbek ve kalçadaki yağlı bölgeleri de inceltiyor. Herbalium olarak bitkiler üzerinde çalışıp ürettiğimiz bir yağ en fazla 15 veya 25 kere uygulamanın ardından sonuç veriyor.

Yapılacak yöntem şöyle: Susam yağı, portakal yağı, biberiye yağı, melisa yağı,  kekik yağından oluşan Bitkisel yağ karışımını Selülitli cildinize sürüyorsunuz. Ardından ellerinizle 20 dakika masaj yapıyorsunuz. Cildi besleyici ve sıkılaştırıcı olan bu bitkisel yağın içeriği şöyle:  Doğal ve saf yağların karışımından yapılıyor. Yani içinde bir kaç çeşit “saf yağ” yer alıyor.  Bu nedenle herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Özellikle kalça ve basen bölgesinde sabırlı bir uygulama lazım.  20 gün sonra ya da bir ay gibi bir zaman zarfında selülitlere veda ediliyor. Bu masaj yağını kendiniz kolaylıkla sürebilirsiniz. Evde yapamayanlar  profesyonel bir masöre de yaptırabilir. Evdeki eş veya kardeşten yardım istenebilir masaj için. Saf bitki özlerinden oluşan doğal selülit yağı bölgesel zayıflama ve selülit sorunu yaşayan kadınlar tercih ediyor.

Selülit giderici bitkisel yağların faydaları ve etkisi: Bölgeye uygulanan yağ, kan dolaşımını hızlandırarak yağların parçalanmasını sağlıyor. Elle bölgeye yapılan uygulama ile deriye iyice nüfuz ediyor. Daha sonra idrarla selülitler dışarı atılıyor. Metabolizmayı hızlandıran yiyecekleri tüketin. Fazla miktarda tuz almamaya çalışın. Sebze ve meyve ağırlıkla beslenin. Yağsız yoğurdu her öğün mutlaka kullanın. Etlerden beyaz eti veya balığı tercih edin. Eğer tabiattaki yöntemleri benimseyen ve inanan bir insansanız Selülitleri yok etmek ve ipeksi bir cilde kavuşmak hiç zor değil. “

Add Comment