selülitten kurtulma yolları Selülit Yağları nasıl eritilir. Selülitlere doğal ve bitkisel çözüm

selülitten kurtulma yolları Selülit Yağları nasıl eritilir. Selülitlere doğal çözüm ve bitkisel çözümler. Selülit tedavisi

Selülit tedavisi kremi jeli masajı

Selülit yağları, cildin orta tabakasında yer alan ve bildiğimiz yağ hücrelerinin yoğunlaşarak pürüzlü bir görünüm oluşturmasına verilen isimdir. Selülitlerin en önemli nedeni cilt altında toplanan toksinlerdir. Bu toksinleri yok eden selülit tedavisi yöntemleri arasında o kadar geniş bir yelpazede çözüm olanağı vardır ki gerek ev yapımı bitkisel çözümler gerekse bölgesel zayıflama yöntemleri (liposakşın, lipoliz ultrashape vb) insan hangi birisini uygulayacağını bilemeyebilir. Bu yazıda Selülit yağları nasıl eritilir sorusuna cevap arayarak selülit yağlarına hangi yöntemler kesin çözüm sunar sorusunun cevabını arayacağız.

 

Geleneksel zayıflama yöntemleri, selülit sorununa çözüm olamamakta ve selülit yağlarını eritememektedir. Özellikle ciltte biriken yağ tabakalarının oksijensiz kalması, diyet ve rejim gibi en bilinen zayıflama yolları ve yöntemleri’nin işe yaramasını engellemektedir. Bu nedenle selülit yağlarını eritmek için öncelikle selülitli bölgenin yeterli biçimde kan ve oksijenle beslenmesini temin edecek tedaviler uygulamalıyız.

Selülit Yağları nasıl eritilir

Selülitlerden kurtulmak ve Selülit Yağlarını eritmek için öncelikle vücudun kas yapısını güçlendirmeli ve vücudun su ihtiyacını karşılamalıyız. Yetersiz su alımı olan bedenimizde, yağları yeterli kadar besleyemediği için selülit oluşumuna neden olmaktadır. Selülitleri engellemek için şu tedbirleri almanız fayda sağlayabilir.

Evde selülit giderici tedavi edici detoks kürleri yapmak: Özellikle meyveler ve bol yeşil yapraklı sebzeler, selülit detoksu için ideal besinlerdir.

Fast food, hazır gıdalar, gazlı içecekler, işlenmiş gıdalar, hayvansal yağlar, tereyağı vb. gıdalardan uzak durmak selülitlere beslenme yoluyla çözüm sunmaktadır.

Aşırı miktarda toksin ve zehir içeren alkol ve sigara dan uzak durmalıyız.

Selülit yağlarını eritmek için bol su içmeli (günde en az 2 litre) ve vücudu özellikle yaz aylarında sususz bırakmamalıyız. Selülitlerin sebeplerinden birisi olan vücutta biriken toksinler, su vasıtasıyla bedenimizden atılmaktadır.

Banyodan önce cildimizi keselemeliyiz. Aldığımız kesenin sentetik maddeler yerine bitkisel liflerden imal edilmiş olması önemli bir selülit giderici ayrıntıdır. Basit keseleme teknikleri ile selülit olan bölgelerde kan ve lenf dolaşımını hızlandırarak selülitli hücre oluşumunu engellemiş oluruz. Ayrıca selülit sorunu olan bölgelere keseleme masajı uygulanması, kalça, basen, baldır arka bacaklar gibi bölgelerdeki selülitli kısımlarda hücre yenilenmesini hızlandırmaktadır.

Kilo kontrolü ve zayıflama da selülit yok etme önerisi olarak ele alınmalıdır.

Gün sonunda soğuk su ile yapılan 3 dk lık kısa bir duş, selülit yok edici etki oluşturmaktadır. Glukosamin destekli besin destek ürünlerini tüketirseniz, selülitleriniz tedavi edlir ve selülitli bölgedeki portakal kabuğu benzeri görünüm hafifler. Diğer yandan ülkemizin selülitleri doğal yola tedavi bakımından büyük bir şansı vardır. O da Türk hamamı tabir edilen geleneksel hamamlarımızdır. Hamamda bir güzel ter attıktan sonra vücudun toksinleri dışarı atmasını sağlamak amacıyla selülit giderici krem (selülit kremi veya selülit jeli) ile masaj yaparak 15 dakika bekleyin. bu süre zarfında akan terler içerisinde selülite neden olan bol miktarda toksin içermektedir. Bu dediklerim sadece hamamlar için değil, kaplıcalar için de geçerlidir. Hamam suyu çok sıcak olmamalı ama soğuk ta olmamalıdır.

Diğer bir selülit tedavi yöntemi ise esansiyel yağlar ile yapılan cilt masajlarıdır. Esansiyel yağlar, cildin içeriisne nüfuz ederek selülit hücrelerini yumuşatmakta ve eritmektedir. Ahmet Maranki’nin meşhur selülitlere bitkisel çözüm formülü olan, Biberiye yağı, kekik yağı buğday ve badem yağı karışımının sabah ve akşam 20 dk masaj şeklinde uygulanması da Selülit tedavisinde etkili olmaktadır. Ahmet Maranki selülit kürü 7 gün sürmektedir.

Selülitleri önlemek için şu alışkanlıklarınızdan vaz geçmelisiniz:

* Plastik ve sentetik maddelerden yapılı şort kilot jartiyer vb iç çamaşırlarını asla kullanmayın. İç çamaşırlarınız % 100 pamuklu olmalıdır. Sentetik tekstil ürünleri, toksin atılımını engellediği için selülitlere neden olur.

Bölgesel zayıflama yöntemleri olarak bilinen, liposuction (liposakşın), lipoliz, lipoterapi, ultrashape, mezoterapi gibi yöntemlerden kesinlikle faydalanın. Selülitleri önlemek belki daha kolaydır ama var olan selülit sorununu gidermek için ev yapımı çözümler, bitkisel ve doğal yöntemler bazen tek başına yeterli olamayabilir. Selülit kremleri de selülitleri gidermede olumlu etkiler göstermektedir. Bünyeye göre değişmekle birlikte bazı kişilerde selülit jeli ve selülit kremi, selülitlere % 100 kesin çözüm olabilmektedir. Detoks Kürleri , Ahmet Maranki kategorimizde yayınlanmakta olup takipçi olmanızı tavsiye ederim.

Add Comment