Sevgiliniz Çok mu Yiyor?

Johnny Bowden

Partnerinizin yeme aşkının önüde geçemiyor musunuz? Bu yüzden, sonunda bu yediğiniz yiyeceklerle sürekli olarak ilgilenmeye başladınız, bir arttırdınız bir azaltınız.. Diyet savaşlarının kıdemli bir kişisisiniz.Hangi yiyceğin iyi hissetmenizi sağlayacağını ve hangisinin kilo verme çabalarınızı sona erdireceğinin öğrendiniz. En azından çoğu zaman, tatlıya olan düşkünlüğünüzü azalttınız. Tartı hareket etmeye başladı, giysileriniz daha iyi üzerinize oturdu ve egzersizler, sonunda yaşamınızın daima parçası gibi hissettirmeye başlar. Anlattığım tüm şeyler gerçekten çok zordur fakat siz bunları uyguladınız.

Ve ardından… Bir elinde bira, diğer elinde patates cipsi ve kraker olan televizyon karşısına geçen bir sevgiliniz var.

Veya

Akşam yemeği için dışarı çıktınız ve İtalyan ekmeğinin üçüncü parçasına dayanamadı. (Ayrıca, bu sadece bir başlangıç)

Veya

Düğündesiniz ve tatlı büfesi tam da karşınızda. Siz sandalyenizde otururken, sevgiliniz üçüncü parça harmonisini burada da sürdürüyor.

Ne yaparsınız?

Bir saniye boyunca düşünün ve ardından ne yapmanız gerektiğini size anlatacağım. İlk olarak, bu durumu gözünüzde canlandırın—bu durumun bazı versiyonlarını yaşamayıpta bu yazıyı okuyan kimse yoktur. Belki sevgiliniz değildi fakat çocuğunuz veya iş yerindeki en iyi arkadaşınızdı. Bir şekilde herkes hayatında böyle bir tecrübe yaşamıştır. Bu kişi yerine istediğinizi koyun. Bahsettiğim bu duyguların yaşamın tamda içinden olduğunu bilin. Cevabınızı kesin ve açık olarak buldunuz mu?

İşte benim ki; Hiçbir şey yapmayın.

Nedenini anlatacağım.

Fakat, ilk olarak bu soruyu kendinize sormalısınız. Yapabileceğiniz her hangi bir müdahalenin amacı nedir?

Bu soruyu çoğu kişi sevgililerinin daha iyi yemek yemelerine yardımcı olmak istedikleri için yaptıklarını söyleyerek cevaplarlar. Sağlık ve iyi hissetme hakkında yeni buldukları bilgileri uygulamak ve etraflarındaki diğer insanlarla paylaşırlar. Evet, bu harika. Bu çok muhteşem ve yararlı bir amaçtır. Ve bunu en iyi şekilde nasıl başaracağınızı size anlatacağım.

Add Comment