Şifalı Bitkiler Ahmet Maranki Bitkisel Çözümler

Dr. Ahmet Maranki tarafından yayınlanan “Kozmik Bilim Işığında Şifalı Bitkiler” kitabında sağlığa ve zayıflama kilo vermeye faydalı çok sayıda şifalı bitki ve kullanışı hakkında oldukça detaylı bilgiler yer alıyor. Özellikle bedensel detoks alanında son derece iddialı olan bu şifalı bitkileri muhakkak kullanmanızı öneriyoruz.  Tabi sadece vücuttaki toksinleri temizleme etkisi değil aynı zamanda zayıflama ve kilo verme amacıyla da kullanılan bu bitkilerin bir çoğu aslında bizlere oldukça tanıdık gelecek. Hatta bir kısmını mutfaklarımızda baharat, meyve vs olarak ta kullanıyoruz. Sayın Ahmet Maranki tarafından tavsiye edilen şifalı bitkiler konusunda bir derleme yaptık ve sizler için sunuma hazırladık. Şimdi Prof Dr. Ahmet Maranki tarafından önerilen şifalı bitkiler ve bu bitkilerle yapılan bitkisel çözüm kürleri nelerdir göz atalım:

Ahmet Maranki Zayıflama

Çörek otu: Çörek otu o derece geniş çaplı bir şifalı bitkidir ki, bağırsak ve hazıma faydalarından tutun da, saçları canlandırma, cildi gençleştirme ve egzama gibi cilt hastalıklarına iyi gelme, zayıflama, cinsel gücü artırma gibi daha sayamayacağımız sayısız faydası ve yararı bulunuyor. Ahmet Maranki Çörek otu ile ilgili detaylı bilgi için “Çörek otunun faydaları” makalesine gör göz atmanızı tavsiye ediyorum.

Kara Üzüm: Kara Üzüm gerek meyvesi ve çekirdeği gerekse ekstresi ile sağlığa ve zayıflamaya faydalı bir bitkidir. Özellikle kara üzüm çekirdeğinin faydalarını sıralarsak: içerisinde bulunan Resveratrol türü flavonoidler, kalp ve damar, göz sağlığı için ideal antioksidanlardır.

Nar Bamya Çiçeği: Nar suyu ve bamya çiçeği karışımı olarak kullanılan bu bitkisel çözüm, kanı temizler ve göğüs ağrılarında göğüs yumuşatıcı olarak fayda sağlar.
Karabaş Otu:karabaş otunun faydaları daha çok sigara bırakmak için bitkisel çözüm arayanlar ile beyin ve sinir hastalıklarına iyi gelir. Karabaşotu ayrıca bağışıklı sistemini ve kalp dolaşımı güçlendiren, sinir yatıştırıcı teskin edici, balgam söktürücü, bakterileri ve mantarları öldürücü, yaraları iyileştirici özelliklerinin yanında mide üiütmesine astım ve siroz gibi birçok rahatsızlığa iyi gelir. Karabaş otu kanserli hücrelerin çoğalmasını yavaşlatır. gargan ve keşişotu olarak ta bilinir.

Zencefil: Zencefilin faydaları, mide ve barsak ekşimelerinde ve yanmalarında, çocuklarda kolik, barsak gazı şikayetinde, Kan damarlarını açmak için, romatizma ve eklem iltihaplarına iyi gelmekte ve sayısız faydası olan bir bitkidir. Ahmet Maranki tarafından tavsiye edilen Zencefil metabolizmayı hızlandırdığı için hızlı kilo kaybı zayıflama isteyenlere de tavsiye edilmektedir.

Sarı Kantaron: Sarı kantoron otu, özellikle psikolojik sıkıntıları olan ve depresyon tedavisi görenlere Sayın Ahmet Maranki tarafından faydaları ile tavsiye edilen bir şifalı bitkidir. Almanya da Alman Sağlık Bakanlığı tarafından bitkisel ilaç olarak Sarı kantoron bitkisi tanınmıştır. Kadınlarda menopoz dönemi bunalımına iyi gelen sarı kantaron bitkisi, ilaçla birlikte alınmamalı ve sade bitkisel kür şeklinde uygulanmalıdır.

Piren yaprağı: Ahmet Maranki tarafından tavsiye edilen bir zayıflatan bitkidir. % 80 oranında piren yaprağı, % 3 yeşil çay, % 4 kiraz sapı, % 4 kekik, % 3 biberiye yaprağı, % 3 rezene, % 3 avokado yaprağı karıştırıldığında sağlıklı ve bitkisel yoldan zayıflamak için gerçekten mucizevi etkileri ve faydaları olmaktadır.

Isırgan Otu: Isırganotu yaprakları, eski çağlardan bu yana hekimlerin baş ucunda duran bir bitkidir. Isırgan otunun faydaları o denli çeşitlidir ki kısaca saymak gerekirse idrar arttırıcı, ödem çözücü, kan temizleyici, demir eksikliğini giderici, kan yaptırıcı, iltihap giderici, kan dolaşımını ve organizmayı uyarıcı etkileriyle; romatizma ve gut, romatizmal eklem deformasyonu, böbrek ve idrar yolları iltihabı, baş ağrıları, prostat büyümesi, mide ve bağırsak ülseri, böbrek ve safrakesesi taşları, güçsüzlük, yogunluk ve bitkinlik halleri, kansızlık ve alyuvarlar eksikliği, tüm allerjik rahatsızlıklar (saman nezlesi dahil), egzema, ergenlik sivilceleri ve fistüllere bitkisel çözüm sağlayan bir şifalı bitkidir. Ahmet Maranki de ısırgan otunun faydaları bakımından tüketilmesi gerektiğini ifade etmektedir.

Enginar: Enginar, karaciğer yağlanmasına ve iltihaplarına, bağırsak şişkinlikleri için, böbrek kumlarını dökücü, Sindirimi kolaylaştırıcı, kolesterol düşürücü, Meme kanseri, rahim ağzı kanseri ve prostat kanserini önleyici, kalp ve damar hastalıklarının gelişmesini engelleyici bir bitkidir. Aşırı terlemeye bitkisel çözüm olarak enginar tavsiye edilmektedir.

Yeşil Çay: Yeşil çayın faydaları hakkında çok şey yazıldı çizildi. Burada kısaca yeşil çayın faydaları ve yararlanı ve hangi hastalıklara iyi gelir sorusunu cevaplarsak: Yeşil çay gırtlak ve yutak kanseri ile mücadele eder, prostat kanseri riskini % 50 azaltır. Açık tenli kişilerde güneşin zararlı ışınları neticesinde oluşan cilt lekeleri oluşumuna ve deri kanserine engel olur. Kötü huylu tümörlerin yayılmasını engeller. Yeşil çayda bulunan antioksidanlar nedeniyle cildimiz ve vücudumuz geç yaşlanır ve bağışıklık sistemi kuvvetlenir. Yeşil çay ile kolesterol düşürücü etkisi arasında bir ilişki vardır. Ayrıca tansiyon ve kan şekeri yükselmesini engelleyen bir bitkisel çaydır. Yeşil çay iyi bir mikrop ( bakteri ve grip virüsü) kırıcıdır. Ağız kokusu tedavisi için yeşil çay bitkisel olarak çözüm sunar. Ağız kokusu tedavisi için bolca yeşil çay içiniz. Yeşil çayda bulunan kafein cinsel performans artırıcı afrodisyak etkiye sahiptir. Yorgunluk ve bitkinlik şikayeti olanlar yeşil çay içmeliler, Yeşil çay idrar söktürücü, kilo verdiren, zayıflatan, metabolizma hızlandıran bir bitkidir. İçinde bulunan C vitaminleri aracılığıyla stres azaltır ve Gribi önler. Yeşil çayda bulunan flavonoidler kan damarlarını güçlendirmektedir. Yeşil çay içindeki fluorid sayesinde diş çürümelerine bitkisel çözüm sunar. Yeşil çayda bulunan E vitamini vücut için çok önemli bir antioksidandır yaşlanmayı durdurur. Yeşil çayda bulunan diğer önemli bir bitkisel kimyasal (fito kimyasal) EGCG (Epigallokateşin Gallat) denilen bir kimyasal maddedir. Bu madde Kanser hücrelerinin gelişmesini önler ve yayılmasını durdurur. Akciğer, mide, bağırsak karaciğer ve deri kanseri gibi kanser türlerini önleyici bir bitkisel etki oluşturur. Sigara kullanımından kaynaklanan toksik etkiyi azaltır. Yeşil çay içen hamile kadınlar sorunsuz bir doğum gerçekleştirirler ve sakat çocuk dünyaya getirme riskini azaltırlar. Yeşil çayın yararları bunlarla da sınırlı değil. Yeşil çay, İltahap önleyici, hücre yenileyici, damar sertleşmesine bitkisel çözüm sunan, deriyi gençleştiren, kalp ve dolaşımı aktive eden, kemik erimesine çözüm sunan, zayıflama ve kilo verme amacıyla yaygın biçimde kullanılan, migren tedavisi için kullanılan, romatizmaya iyi gelen, yağ yakıcı olan, ve bölgesel zayıflama sağlayan bir mucize çaydır.

Reishi Mantarı: Reishi Mantarı hakkında geniş bilgi almak için Linki tıklayın

Panax Ginseng çayı:Ginseng çayı hakkında geniş bilgi almak için Linki tıklayın

Deve Dikeni: Devedikeni bitkisi halk arasında akkız, kaşna, Eşek dikeni, Kenger otu gibi adlarla bilinir. Deve dikeni otunun sağlık açısından en önemli faydası karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelen bitkiler arasında olmasıdır. Ayrıca deve dikeni, iştah artırıcı, hazım güçlendiren, anne sütünü artıran, kuvvet ve derman sağlayan bir bitkidir. Devedikeninin faydaları arasında karaciğer ve safra metabolizmasını düzenlemesi en önemlisidir.

Spiriluna: Yüzyılın mucize besini denilen ve içerisinde yeryüzündeki en yüksek oranda Gamma Linoleik Asit barındıran Spirinula bitkisi aslında bir tür su yosunudur. İçerisinde barındırdığı değerli bitkisel kimyasallar ile radyasyon, kimyasal ve biyolojik toksik zehirlenmelere karşı bitkisel çözüm sunduğu, cilt lekeleri ve cilt yanıklarını iyileştirdiği, yağ çözücü etkisi nedeniyle eşi benzeri görülmez bir bölgesel zayıflama sağladığı söylenmektedir. Spiriluna aslında faydaları bakımından çok eski çağlarda bilinen ve Aborjinler, Aztekler gibi kültürlerde kullanılan bir bitkidir. Spiriluna çorbası, iyi bir zayıflama çorbası olarak diyet sofralarınızı süsleyebilir. Bağışıklık sistemini güçlendiren ve iştah azaltan bu bitkiyi zayıflama amaçlarınız için kullanabilirsiniz.

Ekinezya: Bu bitki kuvvetli bir bağışıklık sistemi güçlendiricisidir. O nedenle ilaçlarla birlikte alınmamalıdır. Kanser türü hastalılklarda etkisi nedeniyle kullanılır.

Kişniş: İştah açıcı ve kilo aldıran bir bitki arıyorsanız Kişniş otunu denemelisiniz. Kişniş otunun faydaları çok yönlüdür.

Sarımsak: her derde deva sarımsağın faydaları için linkteki yazıda geniş malumat bulabilirsiniz. Sarımsak sebzesinin zayıflatan özelliği özellikle yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcı olarak zayıflama alanında kullanılmasını sağlamıştır.

Add Comment