Sinameki ile zayıflama – Sinamekinin faydaları nelerdir

Sinameki ile zayıflama – Sinamekinin faydaları nelerdir
Sinameki otu ve yaprağı, meyvesi güçlü bir müshil etkisi gösteren ve bağırsakları temizleyen zayıflatan çaylardan dır. Sinameki otunun sürgüt etkisi yaparak bağırsaklarda ne var yok temizlemesi nedeniyle bitkisel zayıflama alanında yaygın biçimde kullanıldığını görmekteyiz.

Sinameki nedir ve sinameki faydaları nelerdir?

Sinameki zayıflama

Sinameki otunun yaprak ve meyvesi bitkisel zayıflama ürünleri ve ilaçları yapımında kullanılan asıl bölümleridir. Sinameki ABD gıda otoritesi FDA’nın sağlığa yararları olan bitkiler sınıfına aldığı çok değerli bir doğal ve bitkisel zayıflama ilacıdır. Sinameki bitkisi özellikle tropikal ve kurak iklimlerde sıcak ortamda yetişmektedir. Sinamekinin doğal ortamda ve ehlileştirilmiş çok sayıda çeşidi olmasına rağmen zayıflamak için sadece birkaç türü kullanılmaktadır. C. acutifolia ve C. angustifolia isimli türleri, bağırsak sökücü etkisinden dolayı kabızlığa bitkisel çözüm olarak yaygın biçimde kullanılır. Diğer sinameki türlerini kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.
Sinameki faydaları ve yararları nelerdir: Kabızlık problemi olan kişilerde bağırsakları uyacı ve müshil etkisi yapan bir şifalı bitkidir. Bağırsak kaslarının çalışmasını aktive ederek metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakıcı bitkisel özelliğini hissettirir.

Sinameki kullanımı ve hazırlanışı nasıldır – Sinameki nasıl Kullanılılır?

Sinameki kullanımı : 1 çay kaşığı kuru sinameki yaprağı 20 santigrat derece suda 60-120 dakika bekletilir ve demini saldıktan sonra içilir.

Sinameki bitkisini doğal haliyle tüketebileceğiniz gibi bitkisel ecza firmalarında sinameki tableti biçiminde bitkisel preparat olarak ta temin edebilirsiniz.

Hızlı ve acil zayıflamak isteyenlerin 7 günlük sinameki kürü yapmalarında bir sakınca yoktur. Daha uzun süreli bitkisel çay kürü ise halsizlik, yorgunluk ve bitkinlik gibi yan etkileri ve zararları ortaya çıkarabilir. Kabızlıktan şikayetçi olan okurların da en fazla 1 haftalık bir sinameki kürü yapmasını tavsiye ediyorum. Sinameki otuna müshil etkisi veren özellik, sinameki içerisinde bulunan ve sennozit adı verilen bir tür bitkisel enzimdir. Bu madde son derece etkili olduğu için çok fazla oranlarda sinameki çayı tüketilmemelidir.

Sinamekinin Zararları nelerdir?

Aşırı kullanımda sinameki elbette yan etkiler ve zararlara neden olabilir. Sinameki çayını yersiz ve bilinçsiz biçimde tüketirsek bağırsak mukozası tahriş olabilir ve bağırsak tembelliği sorunu baş gösterebilir. Ayrıca Kolit ve spastik kabızlık ve Irritabıl Bağırsak Sendromu şikayeti olan kişiler sinameki çayını veya meyvesini preparatlarını kullanmamalıdır. Bir takım oral yolla alınan ilaçların kana karışmasına müshil etkisi nedeniyle engel olduğu için ilaç tedavisi olan kişilerde kullanılmaması gerekir. Ayrıca müshil edici etkisi nedeniyle, potasyum, kalsiyum, çinko ve fosfor, vitaminler gibi değerli besinlerin bağırsaklar tarafından emilimini engeller. Kansızlık ve diğer şikayeti olan kişiler sinameki kullanmamalıdır. Adet Söktürücü bitki olan sinameki, hamilelerde düşüğe sebep olabilir.

Sinameki bu güçlü etkileri nedeniyle genelde 5 i bir yerde çayında olduğu gibi zayıflama çaylarına az miktarda karıştırılarak kullanılır. Bu nedenle yukarıdaki sorunlardan muzdaripseniz kullanacağınız bitkisel zayıflama çayının içerisinde sinameki olup olmadığını denetlemeniz gerekir.

Sinameki çayı ve otu zayıflatırmı?

Okurlarımız genelde sinameki çayı içmek zayıflatırmı türünden sorular soruyor. Sinameki müshil etkisinden dolayı yediklerimiz besinlerin kalori oranına bakmadan bağırsaklardan atar. O nedenle de bir tür yiyerek zayıflama imkanı yaratır. Ancak Kekik, sinameki ve maydanoz suyu bir arada kullanılırsa sinameki nin kilo verdirici etkisi katlanacaktır.

Add Comment