Sivilcelere bitkisel çözüm-Sivilceler İçin Lavanta kürü ile bitkisel tedavi yöntemi

Sivilcelere bitkisel çözüm-Sivilceler İçin Lavanta kürü ile bitkisel tedavi yöntemi

Sivilcelere çözüm arayanlar için bitkisel kürler her zaman merak edilen konular olmaktadır. Gerek cilt lekeleri gerekse sivilce lekeleri ve oluşumu için sizlere hoş kokusu ile bilinen lavanta çiçeği küründen bahsedeceğiz. Lavanta kürü eski hekimlerin de bildiği ve çok eski zamanlardan beri sivilcelere bitkisel çözüm amacıyla uygulanan bir doğal tedavi yoludur. Birkaç haftalık lavanta kürü ile sivilce sorununa önemli ölçüde dur diyebilir ve hatta sivilcelere kesin çözüm bulabilirsiniz.

Lavanta Çiçeği

Lavanta Çiçeği

Sivilceler için bu bitkisel kürün uygulama süresi zarfında uygulanan her gün, sivilcelerin azaldığını ve sivilcelerin neden olduğu kızarıklıklar ile ciltteki sivilce lekelerinin gün geçtikçe kaybolduğunu göreceksiniz. Sivilce kremleri haricindeki diğer nemlendirici bazı kremler her ne kadar nemlendirici özelliğe sahip ise de, ek olarak içerdikleri parafin ve vazelin cildin havayla temasını kesmektedir. Havayla teması kesilen cilt, ancak akşam yatağa giderken temizlendiğinden, ortalama sekiz saatlik bir uyku esnasında havayla temas edebilmekte ve kendisini toparlamaya çalışmaktadır. Şüphesiz ki, bu yeterli değildir. Çünkü, akşam yatağa gitmeden önce yapılan uygulama ile, gün boyu taşınmış olan krem ve fonlar uzaklaştırıldığında, cildin ihtiyacı olan doğal gün ışığı olmadığı için cilt kendisini rejenere edememektedir (yenileyememektedir). Sabah kalkıldığında tekrar sürülen kremler, dolgular ve fonlar cildin tekrar doğal ışıkla temasını kesmektedir. Burada belirtmeden geçemeyeceğim bir noktada şudur. Kullanılmakta olan bir çok krem doğal olmayan ve tabiat ananın tanımadığı (tabiat ananın kendi üretmediği) değişik kimyasal maddeler içermektedir.”

Gün ışığı bu kimyasal maddeler ile reaksiyona girerek cildinizin üzerinde oluşmuş olan lekelerin hem daha kalıcı olmasına hem de kontürlerinin daha belirgin olarak ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bununla da kalmayarak yer yer yeni lekelerin de ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Belli bir müddet sonra kremsiz, dolgusuz ve fonsuz olarak dışarı çıkmak istemeyeceğinizi anlarsınız. Lavanta kürü size doğal cilt güzelliğinizi geri kazandıracaktır. Zamanla sivilce lekeleri ve izleri’nizin kaybolmaya başladığını ve özellikle geçmeyen inatçı kronik sivilceler için de etkili bir bitkisel kür olduğuna sizler de şahit olacaksınız. Lavanta kürü sadece cilt lekeleri ve sivilceler için değil, aynı zamanda cilt beyazlatıcı etkisi ile de göze çarpmaktadır. Bu yönüyle lavanta kürü cilt aklaştırıcı beyazlatıcı etkisi olan bir bitkisel kürdür. Özellikle 30 ve üstü yaşlarda olan hanımlarda hamilelik sürecinde ortaya çıkan ve doğum sonrası bir türlü geçmeyen yüzdeki hamilelik lekeleri lavanta kürü ile önemli ölçüde yok edilerek tedavi edilebilmektedir. Yaşınız kaç olursa olsun, cildinizin sivilcelerden ve lekelerden arındırılmış olarak doğal güzelliğini görmek ve de korumak istiyorsanız, lavanta kürü mükemmel bir çaredir. Lavanta kürünü uyguladıktan sonra doğal güzelliğiniz ile hiçbir krem ve fon kullanma ihtiyacı duymayacaksınız. Bazı sanatçıların kremsiz ve fonsuz olarak kameralara yakalandıklarında ilk dikkatinizi çeken onların nasıl solgun ve lekeli bir cilde sahip olduklarıdır. Ancak lavanta-maydanoz kürünün nasıl bir mucizevi etkisi olduğunu bir bilseler…

Sivilcelere kesin çözüm sunan Lavanta kürünün kesin bir başarıya ulaşabilmesini sağlamak için bir takım beslenme tedbirleri ve bitkisel kürler tavsiye ediyoruz. Sivilce ve akne oluşumunu engelleyen bu öneriler şunlardır: Preslenmiş çilek lapası, çileklerin çatalla veya kaşıkla iyice ezilerek hazırlanmasıdır. Ezme işlemi tamamlandıktan sonra fazla bekletmeden tüketilmesi gerekir. Tüketeceğiniz çileklerin hormonsuz olmasına özen gösteriniz. Genel olarak, karaciğer metabolizmasının sağlıklı ve düzenli çalışmasında enginarın katkısı da yabana atılamayacak kadar büyüktür.

Sivilceler için lavanta kürünün yanında hangi bitkiler sivilcelere iyi gelir diye sorarsanız sizlere enginar kürünü öneririm. Haftada iki-üç defa bir porsiyon, az suda haşlanmış (dilimlenmiş olarak) enginar tüketmenin yüzdeki sivilceleri yok etmek için çok yararı ve faydası bulunmaktadır. Ancak burada bilinmesi gereken bir incelik var. O da enginar tüketilirken kesinlikle tuzlanmamalı ve içerisine porsiyon başına bir çorba kaşığından fazla sıvı yağ kullanılmamalıdır. Enginar haşlanırken elde edilen haşlama enginar suyu ise özellikle omuz ve göğüs araları ile alın bölgesinde çıkan sivilcelere iyi gelmektedir. Sivilcelerin nedenleri arasında karaciğer yağlanması önemli bir yer tutmaktadır. Bu bakımdan karaciğerin fonksiyonlarını normale döndüren kuru ya da yaş kayısı tüketmek, sivilcelere faydaları bakımından gözden kaçırılmaması gereken bir bitkisel etki yapmaktadır. Gerek enginar gerekse Kayısı tüketmek, lavanta kürü için destekleyici nitelikteki bitkisel kürlerdir. Şayet bu ek bitkisel kürler yapılmaz ise Lavanta kürü yine de etkili olur ancak bitkisel sivilce tedavisi için etkisini artırması bakımından lavanta kürü nü destekleyen bu kürleri de yapmaya gayret edelim.

Add Comment