Su diyeti, faydaları, nasıl yapılır, zayıflatırmı

Su diyeti, Su diyetinin faydaları, Su diyeti nasıl yapılır,Su diyeti zayıflatırmı

Su diyeti, şu sıralar Almanya da yaygınlaşan ve oldukça hızlı zayıflama sağlayan bir diyet türüdür. Aslında su diyeti yerine su ile zayıflama kürü de denilebilir. Su diyeti kürünün Su, zencefil, salatalık suyu, nane suyu, limon suyu dan oluşan bir bitkisel formül karışımı var. Su diyetinde yer alan besinleri ve özelliklerini kısaca bir açıklayalım:

Su diyeti

Su : Su hakkında çok bir şey söylemeye gerek yok. Su yaşam demektir. Ama diyet açısından da su, negatif kalori etkisi olan bir içecektir. Günlük olarak içilen her yarım lifte su, 50 kalori harcanmasını sağlamaktadır. Günlük 2.5 litre soğuk su içerek 250 kalori yağ yakabilirsiniz.
Zencefil : mide bağırsakları yani sindirim sistemindeki sindirim özsularını etkileyerek sindirim esnasında daha fazla enerji harcanmasını ve yağ yakımını hızlandırmaktadır. Ayrıca safra suyu üretimini de takviye etmektedir. Su diyeti boyunca günde 50 gram zencefil tüketmek yeterlidir.
Salatalık : Bağırsak temizleyici ve idrar söktürücü bitki olarak bilinir, Salatalık ayrıca bedensel toksinleri atıcı ve yağ yakıcı bir bitki dir. Metabolizmayı hızlandırıcı bit sebze olan salatalık, aynı zamanda bağırsak mukozasını artırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir.
Limon : sindirim ve kan dolaşımını hızlandırır, hücre metabolizması ve lenfatik kan dolaşımını uyarır. Detoksifikasyon sürecini destekler,iyi bir zayıflatan bitki dir.
Nane : Açlığa karşı bitkisel çözümdür. Naneli sakızların iştah kapatan bastıran özellik içermesi içerisindeki nane mentolü nedeniyledir. Ayrıca metabolizmayı ve sindirimi hızlandıran safra salgısı üretimini artırır.

Zayıflatan su diyeti nasıl yapılır?

Günde 2.5 litre su içmek ( günde 6 kez ve her seferinde 3 er bardak) su diyeti için yeterlidir. Ayrıca bir tatlı kaşığı nane, 1 yemek kaşığı limon suyu, ve 1 yemek kaşığı zencefil kaynatılarak çayı yapılır. bir bardak içilmesi yeterlidir. Sabah ve akşam 1 bardak olmak üzere toplam 2 bardak bitkisel karışımı su içmeden 30 dk ince tüketeceksiniz. 5 günde 5 kilo zayıflama sağlayacak ve aynı zamanda iyi bir toksin atıcı detoks kürü yapmış olacaksınız.

Su içmek zayıflatırmı

Su içmek  sindirim sistemi yatıştırır, ve yağ yakımı için hazırlık aşamasını hızlandırır. Çok su içen kişilerde vücudun su ve ödem tutma olayı kaybolmakta ve bu şekilde de fazla kilolardan kurtulmaktadır. BOl su içen kişilerin depresyon tedavisi için doğal çözüm uyguladıkları da bilima damlarınca ifade edilmektedir.

Su diyeti boyunca her şeyi yemek ve içmek serbesttir ancak vücudun su tutulmasını artıran sodyum içeren şekerli ürünler, kızartmalar,  nişastalı ve tuzlu gıdalar tüketmemelisiniz.  Sebze yemeklerini bolca tüketin.  su diyeti uygulayanların bizlere yorumları ile destek vermesini rica ediyoruz. Ayrıca basında geçen su diyeti öldürdü gibi haberlerin verdiğimiz su diyeti listesi ile alakası yoktur. Genelde hiç bir şey yemeden ve içmeden uygulanan su diyetleri elbette ölümcül olabilir. Diyetvakti.net sitesinde zayıflama yolunda ölümcül riskler içeren sağlığa zararlı hiç bir diyet formülü verilmemektedir.

Add Comment