Su diyeti nedir, Su diyeti nasıl yapılır, Su içerek zayıflama

Su diyeti nedir, Su diyeti nasıl yapılır, Su içerek zayıflama

Su diyeti özellikle aşırı miktarlarda karbonhidrat ve şeker tüketenler için tavsiye edilen detoks etkili bir zayıflama diyetidir. Vücudumuzun 5 te 4 ünün sudan oluştuğunu hatırlatmaya bile gerek yok. Su o nedenle o kadar önemli bir maddedir ki vücudun düzenli ve sağlıklı çalışmasını adeta garanti altına alır.

Su diyeti

Yediğimiz besinlerin yakılması, sindirimi ve boşaltımı su sayesinde olur. Vücudun bir nevi ulaşım aracı olan su, aynı zamanda metabolizma hızlandıran bir etkiye de sahiptir. O nedenle su diyeti bir yana, sadece su içmek bile metabolizmayı hızlandırma etkisi oluşturduğu için zayıflama ve kilo verme yolunda bizlere büyük yardım sağlamaktadır. Susadığımızda su içmek ile başka içecekleri içmek arasında büüyk fark vardır. Özellikle su yerine gazlı sodalı içecekler, süt, meyve suları, kahve, alkol veya kola içmekten sakının. Suyun yeri bu içecekler ile karşılaştırılamaz.

Su diyeti menüsü ve tarifi olmayan ancak incelikleri olan bir diyettir.Su diyeti uygularken dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır:

* Sabahları kalktığınızda muhakkak bir bardak su içmelisiniz.

* Kahvaltının ardından dişlerimizi fırçalamadan evvel 3 bardak su tüketeceğiz. Şayet ilk günlerde zorlanıyorsak 1 bardak ile başlayıp ağır bir şekilde artırarak gideceğiz.

* Su içtikten sonra 45 dakika kadar hiç bir şey yememeye gayret edin.

*  Sabahları kral gibi kahvaltı yapın, öğle yemekleriniz prenslere layık olsun, akşam yemekleri ise bir dilenci sofrasını andırsın.  Sabah kahvaltıları sağlıklı kilo verme için çok büyük önem arz eder.

* Diyet meünnüzde sağlıklı meyve ve sebzeler bolca bulunsun. Yağlı yiyeceklerden şekerden ve işlenmiş gıdalardan uzak durun.

* Yemeklerden sonra 15 dakika kadar bekleyip ondan sonra 3 bardak  su için.  Böylece mide suları ile birleşen su, daha kolay sindirim yapmanızı sağlar. Ayrıca yemek öğünlerinin zamanını kaçırmayın. Tam vaktinde yiyin.

*  Yemeklerinizi ağır ağır yiyin aceleye getirmeyin.

* Yemek sırasında gazete okuma ve müzik dinleme gibi konsantrasyon bozucu etkinlikler ile uğraşmayın.

* Öğün ve atıştırmalar arasında en az 2 saat zaman olsun.

* Akşam yemeğini saat 6 gibi yapın ve saat 7 den sonra bir şey yememeye özen gösterin.

* Açlık hissi olduğunda 1 bardak su içerek bunu bastırın

*  Açlığa dayanamazsanız içerisinde bol su içeren karpuz veya salatalık gibi yiyecekler alın.

* Su diyetini dilediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

* Su diyeti süresince iştiğiniz su, oda sıcaklığında olmalıdır.

Su diyetini uyguladığınız sürece kilo verme ve zayıflama başarısının yanında bir ay süre sonra yüksek tansiyonu düşüren bir etki ile karşılaşırsınız. Diyeti uygulamaya başladıktan 10 gün sonra ise vücudunuz toksinlerden arınır ve detoks süreci tamamlanmış olur. Şeker hastalığına da doğal çözüm teşkil eden su diyeti hem sağlıklı yaşam hem de zayıflama diyeti olarak çok yönlü faydalara sahiptir.

 

Add Comment