Süt İçmek Kilo Aldırır mı?

Diyetinize zarar veren çikolatalı yiyecekler ve bira ne kadar miktarda olmalı? Muhtemelen düşündüğünüzden daha az. Atıştırmalar ve içecekleri seçerken dikkat edin.

Sadece süt içmek kilolardan uzak tutacak mı?
İnsanlardan daha çok ineklerin yaşadığı Vermont’da yaşıyorum. Ayrıca her yemekte süt içerek büyüdüm. Tanıdığım herkes süt içerdi, ailem bile. Üniversiteye gidene kadar laktoz-tolere edememeyi, soya sütünü veya pirinç sütünü daha önceden hiç duymamıştım. Zaman çok değişti!
Son zamanlarda, muhtemelen süt ürünleri hakkındaki çelişkili araştırmaların farkına varmışsınızdır. Ulusal Süt Konseyi tarafından ilan edilen bazı raporlar, süt içmenin kilo vermeye yardımcı olduğunu belirtti. Diğer araştırmalar, süt içmenin kilo almaya neden olduğunu ve hatta diyabet veya diğer hastalıkların riskinin artırdığını öne sürdüler. Hangisi doğru?

Süt içmenin destekleyicileri
Süt doğal olarak önemli bir mineral kalsiyumu içerir, bu sadece kemik ve dişlerin güçlenmesine yardımcı olmaz aynı zamanda kalp atışlarınıda düzenler. Diyetimizde % 8 ve 4 kalsiyum, yoğurt gibi ineğin sütünden elde edilen diğer ürünlerden ve sütten oluşmaktadır.
Ayrıca süt potasyum ve normal kan basıncı seviyeleri için gerekli olan diğer mineralide içerir. Aslında kan seviyesi yüksek olan kişiler, potasyon içeren yiyecekleri daha fazla tüketerek kan seviyeleri düşürürler: meyve, sebze ve süt.
Birleşmiş Miletler’de süt, sağlık bağışık sisteminin yanında kemik mineralizyasyon için gerekli olan yağda çözünen D vitaminle desteklenir. 0.53 desilitre içeren bir bardak yağsız süt, D vitaminizin sadece % 25’ni karşılar. Küçük patateslerde değil, D vitamini sadece birkaç yiyecekte bulunuyor: yumurta, yumurta sarısı, ciğer ve ringa balığı ile somon balığı gibi yağlı balıklarda bulunur.
Süt doğal olarak fosfor, sağlıklı kemikler sağlamak için diğer önemli minerali içerir.

Add Comment