Tembellere yorulmadan egzersiz

Her geçen gün daha fazla insan, spor salonlarının yolunu tutuyor. Ancak bir kısmı, ya tembellikten ya da zaman darlığından bir süre sonra düzenli gitmeyi bırakıyor. O zaman devreye güzellik salonları giriyor.Yorulmadan, zaman kaybetmeden, vücudun tümünü veya belli bölgelerini çalıştırarak incelik, güzellik kazandırma iddiasında çok sayıdaki teknolojik ürün, güzellik salonlarında hizmet veriyor. Bazılarına günde 10 dakika ayırmak bile yetiyor.

• Powerplate: Vücudu sıkılaştırıyor

Spor yapmayı zaman, irade, isteksizlik gibi farklı nedenlerle alışkanlık haline getiremeyen, ancak ihtiyaç hissedenler için sunulan seçeneklerden biri powerplate. Spor, fitness, sağlık, güzellik, fizik tedavi ve anti-aging merkezlerinde kullanılıyor. Cihaz, bir antrenman sistemi olarak piyasaya çıkmıştı.

şimdi kozmetik ve fitness amaçlı kullanımı yaygın. Günde 10 dakika ayırmanız yetiyor. Tüm vücuda güçlü titreşim uygulayarak kasların çalıştırılması sistemine dayanıyor. Titreşim, kaslarda birbirini takip eden istem dışı kasılmalar meydana getiriyor. Kaslar saniyede 35 kez kasılıp gevşiyor. Bu hareketler, tendonların da gerilmesine yol açıyor. Karın içi, omuriliği çevreleyen kaslar ve hatta yüz kasları bile harekete geçiyor. Kaslar kısa zamanda güçleniyor. Zamanla dokular sıkılaşıyor, selülitler azalabiliyor.

Vücutta sıvı birikimini engelliyor, biriken sıvı varsa atılmasına yardımcı oluyor. Serbest yağların parçalanmasını hızlandırıyor. Dokuların sıkılığını arttırıyor. Kan dolaşımını düzenleyip, kemik erimesi bozukluklarının düzeltilmesine katkı sağlıyor.

Haftada 2 veya 3 gün ve en az 1 ay boyunca antrenman yapıldığında, vücuttaki güçlenme ve sıkılaşma hissedilir hale geliyor. Ancak ulaşılan formu korumak için dönem dönem cihaza veya kas güçlendiren başka tür sporlara devam edilmesi öneriliyor.

Add Comment