Tere tohumu zayıflama Tere Otu Tohumunun Terenin faydaları

Tere tohumu, faydaları, yararları ve zayıflatan özelliği ile araştırmalara konu olmuş bir şifalı bitkidir. Yapılan bilimsel araştırmalarda Tere Tohumu’nun kansere karşı bitkisel şifa kaynağı olarak önemini gözler önüne sermiştir. Genelde yol kenarlarında veya bahçelerde gördüğümüz tere bitkisinin otu, salatalarda ve yemeklerde kullanılmaktadır. Ancak son zamanlardaki çalışmalar bu mütevazi bitkinin (tereotu ve teretohumu) yapraklarının DNA yıkımını engellediği ve kansere yol açan DNA bozulmalarını önlediği ortaya çıkmıştır. Ulster Üniversitesi uzmanları her gün yarım porsiyon tere yaprağı ve tere otu tohumu yiyen kişilerde sağlıklı zayıflama, kalp hastalıkları ve kalp krizi felç riskinde azalma, kanser çoğalmasının durması gibi faydaları ve olumlu etkileri gözlemlemişlerdir. Ahmet Maranki, Ender Saraç, Ömer Coşkun, İbrahim Saraçoğlu, Suna Dumankaya gibi ünlü beslenme ve diyet uzmanları tarafından da tavsiye edilen tere tohumu, mutfağımızdaki gizli sihirli iksirler dendir.

tere otu ve tere tohumu

Tere otu ve tere tohumu ile ilgili olarak 60 tan fazla kişi üzerinde yapılan araştırmalarda Tere yaprakları ve tere tohumu nun günlük 85 gram tüketilmesiyle detoks etkisi sağladığı ve DNA yıkımını önleyerek yağlanmayı, cilt kırışıklıklarını, cilt lekeler, cilt çatlamaları, cilt çatlakları, sivilceler, kemik erimesi gibi bir çok rahatsızlığa iyi geldiği açığa çıkartılmıştır. Sigara içenlerin de tere otu yemesi, sigaranın zararlarını önemli ölçüde giderecektir.

Tere tohumunu bu derece faydalı ve yararlı yapan şey, içerisinde bulundurduğu beta karotenler ile lutein artırımı sağlamasıdır. Antioksidan etkilere sahip tere otu, damar tıkanıklığına bitkisel çözüm tedavisi sunmaktadır.

Tere ve tere tohumu nasıl yenir tüketilir?

Yabancı ülkelerde tere tohumu, kuru vaziyette tüketilebildiği gibi çimlendirilerek te besin olarak kullanılmaktadır. Tere yaprağı ise, sebze yemeklerinde, mevsim salatalarında ve balık türü deniz mahsüllerinin yanında salata ve roka ile birlikte verilmektedir.
Tere otu ve tere tohumu zayıflatırmı

Tere tohumu içerisinde bulunan diyet lifleri sindirim esnasında daha fazla kalori harcanmasına neden olmaktadır. Kalorisi neredeyse sıfır a yakın olan tere otu, sindirimde aşırı miktarda kalori harcatması nedeniyle zayıflatan bitkiler sınıflandırması içerisinde yer almaktadır. Tere tohumu içerisinde bulunan yağ yakıcılar denilen bitkisel zayıflama maddeleri de hücrelerdeki yağların yakımını hızlandırıcı etki yaratmaktadır. terenin zararları ise hiç yoktur. Bu değerli bitkiden bolca faydalanın

Add Comment