Terlemeye ne iyi gelir: bitkisel ve doğal tedavi ile çözümler

Terlemeye ne iyi gelir: bitkisel ve doğal tedavi ile çözümler

Aşırı terleme sorunu vücudun sempatik ve parasempatik sinir sistemi adı verilen iki sinir biriminin birbiri arasındaki koordinasyonsuzluktan ileri gelmektedir. Bu durum daha çok nedensiz terlemeler için geçerlidir. Bunun yanında terlemenin nedenleri çok çeşitli sebeplere dayanabilir. Misal olarak aşırı sıcaklar, psikolojik etkenler, hastalıklar, ve ter bezlerinin düzensiz çalışması gibi değişik nedenler aşırı terlemenin nedenleri olarak sayılabilir. Terleme tedavisi için değişik ilaçlar ve solüsyonlar kullanılabildiği gibi bitkisel çözümler ile de terleme tedavisi yapılabilir. Aşırı terleme sorunu genelde ciddi bir sağlık problemi oluşturmaz. Ancak kişinin sosyal hayatını sekteye uğratabilir. Bu yazıda sizlere evde kendi kendinize yapabileceğiniz bir takım bitkisel formüller ile terleme tedavisi nasıl yapılır onun hakkında bir kaç ufak ama işe yarayan yöntemler vereceğim.
Piyasada terlemeyi önleyen bir takım pomad ve losyonlar zaten temin edilebilir ve oldukça işe yarayabilir. Ancak doğal yöntemler de çoğu kişi tarafından ilgiyle takip edilmektedir. Aşağıda terlemeye bitkisel kürler ile çözüm arayan arkadaşların işine yarayacak önemli birkaç tavsiye yer alıyor.

İşte terlemeye ne iyi gelir sorusunun cevabı olan bitkisel çözümler:

terleme bitkisel

Terlemeye çözüm olarak adaçayı: 1 su bardağı kaynamakta olan su içerisine 1 yemek kaşığı Adaçayı koyun ve 12 dakika kadar kaynar vaziyette beklen. Ada çayı terlemeyi durdurur. Adaçayını her gün 3 bardaktan fazla olmamak kaydıyla düzenli olarak tüketin.
Terlemeye çözüm olarak nane suyu: Nane suyu sabah ve akşam günde 1 er yemek kaşığı içilirse bölgesel terleme şikayetini büyük oranda halleder.
Terlemeye çözüm olarak meşe mazısı: Meşe mazısı iyice ezilerek toz haline sokulduktan sonra 1 tatlı kaşığı kitre ile birlikte içilebilir.
Terlemeye bitkisel çözüm olarak meşe kabuğu:1 su bardağı dolusu suyun içerisine 1 yemek kaşığı meşe kabuğu toz haline getirilerek karıştırılır. 4-6 dakika kadar kaynatıldıktan sonra elde edilen karışım ile koltuk altı ve perine bölgeleri gibi terlemeye neden olan bölgelere sürülürse terlemeye iyi gelir.
Terlemeye bitkisel ve doğal çözüm olarak elma yağı: Her gün bir çay kaşığı elma yağı 1 bardak su ile karıştırılarak ılık vaziyette içilir.
Terlemeye çözüm olarak atkuyruğu: 200 ml kaynar suya 1 yemek kaşığı. at kuyruğu ilave edilir ve 10 dakika kadar deminin alması beklendikten sonra her gün 3 fincan dolusu tüketilir.
Terlemeye çözüm olarak erik hoşafı: Erik hoşafı her gün 1 kase akşam yemeğinin ardından tüketilir.
Terleme tedavisi için bitkisel çaylar: Bitkisel çaylar arasında özellikle ada çayı, rezene çayı, ıhlamur çayı ve zeytin yaprağı çayı terlemeyi azaltır. Bilhassa zeytin yaprağı çayı aşırı terlemeye bitkisel çözüm olarak tüm dünyada kullanılmaktadır. Adaçayı yüz terlemesine karşı iyi bir bitkisel çözümdür.
Terlemeye çözüm olarak saf mersin suyu: Saf mersin suyu, aşırı terlemeye kesin çözüm sunan nadir bitkisel çözümlerden birisidir. mersin suyu iyi bir mantar yok edici olduğu için ayak terlemesine bitkisel tedavi için uygulanmasını tavsiye ediyorum. Mersin suyu toniği ile uygulama yapılmadan evvel arap sabunu tabir edilen zeytinyağı sabunu ile terleme olan bölgelerin yıkanması gerekmektedir. Daha sonra mersin suyu tonik olarak pamuğa sürülerek terleme şikayeti olan bölgeye sürülür.

Terlemeye çözüm olarak saf gül suyu: Gülsuyu da iyi bir terleme önleyici tonik ve cilt bakım ürünüdür.

• Terlemeyi önlemek için bir yemek kaşığı bal ve üzüm (elma) sirkesi karıştırılarak içilir.

Add Comment