twist shape step aleti-stepper kullanım kılavuzu, fiyatları faydaları

twist shape step aleti-stepper kullanım kılavuzu, fiyatları faydaları

Twist Shape tam manasıyla selülitler için ideal bir çözüm olabilecek bir egzersiz ve de bölgesel zayıflama aletidir. Twist Shape step leti olup ritmik adım atmaya yarayan ve kalori harcayan bir zayıflama aletidir. Hatta denebilir ki bacakları ve basen bölgesini çalıştıran zayıflama aletleri arasında en tercih edilenlerden birisidir. Bu yazıda twist shape kullanım kılavuzu olarak önemli bilgiler vereceğiz. Ayrıca okurlarımızdan twist shape alanlar var ise fiyatları, markaları ve faydaları hakkında bizlere okur yorumu olarak destek vermelerini rica ediyoruz. Şimdi Twist Shape neymiş yazımıza dönüp öğrenelim.

Twist Shape dediğimiz T&S olarakda yazılabilmektedir, stepper diye adlandıranlarda vardır. Neyse anlatmaya başlıyalım iki ayağınızıda basmak için ayrılan yerleri olan sağ ayak ile bindiğiniz zaman sol taraf yukarı doğru yükseliyor sol ayak ile bastığınız zaman bu kez diğer taraf yükseliyor yeni kısacasu Twist Shape aleti yürümek için evde kullanılan bir stepper ..

Üzerinde dijital göstergesi bulunan ve ne kadar hız yaptığınızı, zamanı, harcadığınız kalori ile attığınız adımların sayısını göstermektedir. Ayrıca çok aşırı ter atımına neden oluyor ve vücudun forma girmesinde etkili oluyor. Size tavsiye edebileceğimiz Twist Shape dynamic in T&S olabilir. Twist Shape fiyatları 130 TL kadar çok cazip ve bunları carrefourdan temin edebilirsiniz, hemde taksitle. Aslında bir diğer model olarak dunlopun vardı ancak fiyatı 150 TL ancak ne fark edecekti sonuçta aynı işlem için kullanılan bir aletti.

Bu alet üzerinde geçirdiğiniz vakitler sonrasında zamanla kilo kaybını hissedeceksiniz ve artık ilerde daha sık bacaklara sahip olacaksınız ayrıca vücudunuz toplanarak formuna girecektir. Daha ince bacaklar istiyorsanız Twist Shape aleti sizin için ideal bir seçim olacaktır. İstediğiniz zaman yavaş istediğiniz zaman ise hızlı modu ile calorileri yakarak, kronometrenizi ölçer ve attığınız adımların sayısını gösterir. Ayrıca bir diğer özelliği dakikada kaç adım attığınızı göstermektedir.

Twist Shape Kullanım Kılavuzu

* Twist Shape egzersizlerine başlamadan evvel mutlaka eklemleri ve kasları ısındıracak ısınma hareketleri mutlaka yapılmalıdır. Isınma hareketleri, Twist Shape zayıflama aletinden daha fazla fayda görmenize yardımcı olur.
* Twist Shape kullanmaya ağırdan vücudunuzu alıştırarak devam edin. Misal olarak ilk gün 5 dakika, 2. gün 10 dakika diyerek günlük olarak 45-50 dakikaya kadar egzersizleri uzatabilirsiniz.

*Twist Shape aletinin uç kısmıyla yürümek daha kolay. Daha üst kısımlar ağır adımları sağladığından kas yapabilir.Yarım saat yapmayı düşünüyorsanız uç kısmı ile çalışın.

*Twist Shape yaparken spor ayakkabı ile rahat edemezseniz,yalın ayak çalışabilirsiniz,çorap giyerseniz cuup kayarsınız 🙂

*Twist Shape ile birlikte ayak çalıştıran spor aletleri yerine vücudun üst kısımlarını çalıştıran zayıflama aletleri daha fazla fayda verir. Twist Shape çalışmaları ile yorulan bacak, kalça ve karın kaslarını daha fazla yormaya gerek yok. Onun yerine Bench press, hafif ağırlıklı dambıl ya da kol çalıştıran diğer egzersizleri yapmanızı tavsiye ediyoruz.

*Twist Shape yaptım kalça basen ya da göbek yağları erimedi demeyin, Twist Shape hareketleri ni günlük olarak şayet 15 dakikadan az az yapıyorsanız,yeteri miktarda metabolizma hızlanması ve de kalori yakımı gerçekleşmeyeceği için bölgesel yağları yanmamış olabilir. Alıştıkça süreyi artırmak,tüm vücudun uyumlu çalışmasını sağlıyor.
* Twist Shape aleti hidrolik mantık ile çalıştığı için içerisinde madeni yağ bulunmaktadır. Kaliteli olmayan markaların birkaç ay içerisinde yağ damlattığına şahit oluyoruz. O nedenle ürünü alırken satıcının garanti sözleşmesine yağ damlatır ise değişim yapılacağına dair bir hüküm koydurun. Evde yağ damlasını engellemek için contaları değiştirmeniz gerekebilir. Ayrıca vidaları ve diğer teknik aksamı arada sırada gevşeme olup olmadığına dair bir gözden geçirmenizde fayda var.

Add Comment