üzüm sirkesi zayıflama -üzüm sirkesinin faydaları

Üzüm sirkesi zayıflama,üzüm sirkesinin faydaları,üzüm sirkesinin yararları,üzüm sirkesi zayıflatırmı,üzüm sirkesi nasıl yapılır, üzüm sirkesinin yapılışı, üzüm sirkesi saç,üzüm sirkesi nedir.

Üzüm sirkesi, yemeklerimize tat ve lezzet veren değerli bir besin olduğu kadar özellikle bitkisel yöntemlerle şifa aradığımız cilt sorunları, sivilceler ve zayıflama kilo verme için de gerekli bir bitkisel çözümdur. Tıp ve ilaç sanayinde yaygfın olarak kullanılan elma sirkesinin faydaları saymakla bitmez. Kanseri önleyen, cildi gençleştiren, sivilcelere bitkisel çözümler sunan, tansiyonu kontrol eden, kalp hastalıklarının oluşumunu engellyen bir dizi hayati yararları olan üzüm sirkesini muhakkak mutfağımızda kullanmalıyız. Fiyat olarak oldukça uygun ve ucuz olan üzüm sirkesi, bir çok diyet listesinde ve popüler yemek kitaplarında değişik yemek ve salata tariflerinde sıkça kullanılır. Yağ ile karşıma özelliği olmayan üzüm sirkesi o nedenle yağ yakıcı bir özellik taşır ve kilo vermeye yardımcı olur. Üzüm sirkesinin cilde faydası da çok yönlüdür. Özellikle sivilce lekeleri, cilt kırışıklıkları, ciltteki siyah lekeler için bitkisel çözümler arasında üzüm sirkesi çok etkilidir.

Üzüm sirkesinin %95 inden fazlası oluşum olarak su dan ibarettir. Geriye kalan % 5 lik kısmı ise asetik asit adı verilen ve elma, patates, üzüm, pirinç gibi gıdalarda ve onların mayalanmış türevlerinde bulunan bir tür bitkisel yağ asididir. Üzüm sirkesi, kalori bakımından oldukça düşük olduğu için kilo verme ve zayıflama çalışmalarınızda sizlere müthiş derecede yardımcı olur. Sırf üzüm sirkesi bal ve su karışımı yaparak hazırlayacağınız diyet içeceği ile diğer gıdaların yüksek kalorilerini engellediğiniz için hızlı bir zayıflama süreci yaşayabilirsiniz.

Üzüm sirkesinin asit düzeyi yüksek olduğu için genelde cam kaplarda saklanır. Ayrıca turşu yapımında da sirkeden faydalanılmasının temel nedeni, içerdiği bitkisel asitler dolayısıyla mikropların üremesini engellemesidir. Ayrıca kahve lekelerini eşit miktarda su ve üzüm sirkesini karıştırarak lekeli bölgeye uygulayarak leke temizleme yapabilirsiniz.

Üzüm sirkes nasıl yapılır?

üzüm sirkesi

Üzüm sirkesi, etanol maddesinin fermantasyonu yani mayalanmasıyla imal edilir ve açığa çıkar. Fermantasyon sırasında elma sirkesinin kalitesi mayalanmanın şiddetini belirleyen temel etkendir. Örnek olarak elma sirkesi üzüm sirkesine göre daha az asit içerir. Tabi bu asitlerin vücuda hiç bir zararı yoktur. Tamamen bitkisel asitler adını verdiğimiz türdendir. Salatalarda ve değişik yemek tarifleri için kullandığımız üzüm sirkesi, Japon bilim adamları tarafından yapılan bir araştırmada vücudun yağ biriktirmesini ve kilo almayı engellediği, zayıflama ve bölgesel incelmeyi hızlandırdığı ortaya çıkmıştır. Diğer bir ifadeyle üzüm sirkesi, elma sirkesi kadar iddialı bir zayıflama formülüdür.

İçecek olarak üzüm sirkesinin kullanımı

Üzüm sirkesinde bulunan asetik asit nedeniyle kan şekeri ve tansiyonu kontrol altına aldığını tekrar tekrar belirtmeliyiz. O nedenle şeker hastaları ve yüksek tansiyon hastalarının bu şifalı karışımdan bola faydalanmaları gerekmektedir. Asetik asit, kanda bulunan yağ moleküllerinin oksidasyonuna engel olarak damar tıkanıklıkları ve yağlanmayı engeller, kalp rahatsızlıklarını önler, kalp sağlığı için üzüm sirkesi kullanmanın faydalarını böylece öğrenmiş oldunuz. Üzüm sirkesi ile elma sirkesinin temel farkı, elma sirkesinin daha fazla zayıflama etkisinin bulunmasıdır. Bunun nedeni ise açıktır. Damıtılmamış ve pastörize edilmemiş elma sirkesi değişik besleyici maddeler ve enzimler taşır. ve Bu maddeler iştahı kapatır, yağ yakıcı özelliği bulunur ve metabolizmayı hızlandırır.

Zayıflamak için Elma sirkesi bal su karışımı formülü nasıl yapılır?
Folk mEdicine adında milyonlarca satış yapan üzlü kitabın yazarı olan Dr. D.C. Jarvis adındaki ünlü Amerikan beslenme uzmanının formülize ettiği elma sirkesi bal su karışımı formülü, 1 bardak su ve 1 bardak elma sirkesini eşit oranda karıştırarak üzerine 1 yemek kaşığı süzme çam balı ekleme ile oluyor. Her öğünden önce aç karnına 200 ml içer iseniz ayda 3 kilo ve 6 ayda 20 kilo zayıflama sağlayabilirsiniz.

Üzüm sirkesinin salatalarda kullanımı

Üzüm sirkesinin katıldığı en basit salata formülü şöyledir. Bir birim üzüm sirkesi ile 3 birim zeytin yağını karıştırın. Zeytin yağı yerine susam yağı, kanola yağı veya üzüm çekirdeği yağı da koyabilirsiniz. Ev yapımı sirke katkılı salatalar hem zararlı yağlar içermez, hem tok tutar hem de zayıflamaya yardımcı olur. Diyet tariflerinde bu formül ile hazırlayacağınız mevsim salataları sağlıklı bir diyet geçirmenizi sağlar.
Üzüm sirkesi aynı zamanda değişik türdeki sebzeler ile de kullanılabilir. Zencefil, salatalık, havuç, karnabahar, sarımsak, yeşil biber , kırmızı biber, turp, lahana ve Napa gibi bitkiler ve sebzeler ile değişik üzüm sirkesi deneyimleri yaşayabilirsiniz.

Add Comment