Varisli Damarlar İçin Doğal Elma Sirkesi Çözümü Ahmet Maranki

Varisli Damarlar İçin Doğal Elma Sirkesi Çözümü Ahmet Maranki

Varis adı verilen ve özellikle bacaklarda görülen bir damar rahatsızlığı olan bu sorun, toplar damarların genişlemesi neticesinde ortaya çıkmaktadır. Kısaca varisin nedenlerinden bahsetmek gerekirse, hamilelik dönemi, genetik yatkınlık, yaşlanma neticesinde damarların eski esnekliğini kaybetmesi, obezite ve şişmanlık, kadınlarda menopoz ve doğum kontrol hapı kullanımı gibi değişik nedenleri sayabiliriz. Ancak varisin nedenleri her ne olursa olsun tedavisi bir hayli güç olmaktadır. Neyse ki son zamanlarda cerrahi yöntemlerden tutun da lazerle varis tedavisi, radyofrekans skleroterapi gibi tedavi yöntemlerine kadar geniş bir yelpazede varis rahatsızlığı tedavi edilebilmektedir. Bu yazımızda sadece evde yapıbilecek kadar basit ve masrafsız bir varis tedavi yöntemi olan elma sirkesi varis tedavisi kürü’nden bahsedeceğiz

varis tedavis

Varisin doğal ve bitkisel yöntemlerle tedavisi de çok eskilerden beri bilinen ve etkisi diğer tedaviler kadar iyi netice veren bir alternatif varis tedavisi yoludur. Bitkisel varis tedavileri arasında ise elma sirkesinden faydalanılarak yapılan evde varis tedavisi en etkili yolların başında gelmektedir. Elma sirkesinin cilde, zayıflamaya, saçlardaki kepeğe, sivilcelere karşı etkili ve faydalı olduğunu daha önceki yazılarımızda açıklamıştık. Bu bağlamda elma sirkesi varis için de tercih edilebilecek etkiye sahip bir bitkisel iksirdir. Şimdi sizlere elma sirkesi varis tedavisinde nasıl kullanılır bunu izah edelim.

Varis tedavisinde elma sirkesi bir pamuklu beze batırılarak varisli bölgeye uygulanarak kullanılmaktadır. Daha açık bir ifadeyle Bir bezi elma sirkesine batırıyoruz ve bezi orta halli bir şekilde sıkıyoruz. Daha sonra bu elma sirkeli bez ile varis şikayeti olan vücut kısımları sarılıyor ve yarım saat kadar bu şekilde bekletiliyor. 30 dakikalık sargı süresi sona erdikten sonra sargıyı çıkartarak bacakları veya varisli diğer bölgeleri durulamadan bir süre dinlendiriyoruz. Bacakları vücut hizasından yukarıda tutacak şekilde yukarı doğru dikerek bir müddet dinleniyoruz.

Yukarıda bahsettiğim doğal varis tedavisini mümkünse günde 2 kez, değilse en az 1 kez uygulamalısınız. 4*5 haftaya bacaklardaki varis lekeleri belirgin bir biçimde yok olacaktır.

Add Comment