Yağ Yakan Yiyecekler Hangileridir-Yağ Yakıcı Besinler Meyveler

Yağ Yakan Yiyecekler Hangileridir-Yağ Yakıcı Besinler Meyveler

yağ yakıcı yiyecekler

yağ yakıcı yiyecekler

Vücutta yağ yakıcı etkisi olan ve bu özelliği sayesinde yağ yakımını hızlandıran besinler bir çok kişinin merak ettiği bir konudur Bu besinlerin ortak noktaları ise aç kalmadan zayıflamak için ideal olmalarıdır. Aynı zamanda diyetlerde kilo vermeye engel olan insülin direnci ve yo-yo etkisi gibi durumları da bitkisel yollardan daha en baştan engellemektedirler. Hem yiyerek zayıflamak hem de yedikçe yağlarınızı bölgesel olarak ta yakmak elbette bir çoğumuzun kulağına inanılmaz derecede iyi geliyor. Ama gerçekler böyle ve biz farkına varmasak ta yağ yakıcı besinler buzdolabının bir köşesinde keşfedilmeyi bekliyorlar.

Greyfurt
Greyfurt yağ yakarak zayıflama etkisi ilk fark edilen yiyeceklerden bir tanesidir. Greyfurt ile zayıflama üzerinde b-pek çok bilimsel araştırmalar yapılmıştır. Bu araştırmalar neticesinde düzenli bir biçimde öğünlerin sonunda yenilen yarım adet greyfurt veya 150 ml greyfurt suyun ile ortalama olarak ayda 4*5 kilo, 2 haftada 2 kilo zayıflama kolaylıkla sağlanabiliyor. Greyfurtun faydaları arasında bir diğeri ise bir çok kişinin sorunu olan kan şekeri yükselmesine engel olması, daha doğrusu şeker hastalığına bitkisel çözüm teşkil etmesi de vardır. Özellikle glisemik endeksi yüksek olan kişilerin kan şekerini ve kandaki insülin ve kolesterol seviyesini düşürücü etkisi bulunmaktadır.

Greyfurt doğal bir yağ yakıcı yiyecektir ve bu özelliğini greyfurt meyvesinde bulunan inositol adı verilen doğal bir yağ yakıcı bitkisel enzim sağlamaktadır. inositol aynı zamanda greyfurta acı tadını veren madde olup metabolizmayı hızlandıran etkisi ile iyi bir yağ yakıcıdır.

Yeşil çay yağ yakarmı?
Yeşil çay iyi bir zayıflama çayıdır. Ama aynı zamanda içerdiği polifenoller nedeniyle kansere karşı bitkisel çözüm olarak ta uzun yıllardan beri kullanılmaktadır. Yeşil çay içerek zayıflama ise daha çok yeşil çayın metabolizmayı hızlandırıcı ve yağ yakıcı özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Yemeklerden sonra içilen bir fincan yeşil çayın faydasını kısa sürede görebilirsiniz. Her gün içilen 5 fincan yeşil çay 70-80 kalori yakılmasını sağlar.

Az yağlı süt ürünleri
Kalsiyum kaynağı olmalarının yanı sıra bu besin maddeleri yağ hücrelerinin yakımını da hızlandırır.Günde 3-4 kez az yağlı süt ürünleri tüketen kadınların yağ yakımı yemeyenlere oranla %70 daha fazladır.Kalsiyum vücudun yağları daha hızlı yakmasını sağlar. Günlük kalsiyum ihtiyacı 1.200 mg’dır.

Su
Eğer yeterince su içmiyorsanız kilo vermekte kesinlikle zorlanacaksınız demektir. Sıvı eksikliği yavaş metabolizma ve kandaki glukoz seviyesinin düşmesine neden olur. Bu nedenle yorgunluk ve baş dönmesi de görülebilir. Günde 1.5 litre su içmek metabolizmayı % 30 oranında hızlandırır.

Protein açısından zengin besinler
Protein kas gelişimi için gerekli besin maddesidir. Protein açısından zengin besinler metabolizmayı hızlandırır. Sindirim sistemimiz proteinleri sindirebilmek için daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar. Bu sayede proteinlerin sindirimi esnasında daha fazla enerji yakılır. Proteinler sayesinde günde 150-200 kalori daha fazla yakılır.

Baharatlı yiyecekler
Özellikle acı ve kırmızı biber metabolizmayı hızlandırır. Çünkü baharatlar adrenalin salgılanmasını hızlandırır, metabolizma hızını arttırır ve kalori yakımına destek olur.acunn.com dan alınmıştır.

Add Comment