Yeme İsteğine Engel Olamama

oru: Şu anda benim hayatım çok stresli, ve artık beni iyi hissettirecek besinler tüketmeye başladım dondurma pasta ve ekmek gibi. kesinlikle artık sağlıklı bir şekilde beslenemiyorum.kendi disiplinimi tamamen kaybettim ve kilo almaya başladım. ve sorunlar gittikçe artmaya başladım diyabet hapları kullanıyorum ve küçük kalp problemlerim var.biliyorum bunlar iyi sonuçlar değil.ve bu stressin böyle gitmeyeceğinin bir zaman biteceğinin farkındayım. kendimi düzgün bir yola girmek için nasıl motive etmem lazım? bana birkaç öneride bulunabilir misiniz?

Cevap: Tebrikler durumunuzla ilgilenebilmem için benim ihtiyaç duyduğum birkaç noktanın siz direk farkına varmış. bunlar sizin diyabetinizi ve stressinizi azaltmak için doğru yolda olduğunuzun işaretidir. ve bilirsiniz ki, stres kan şekerinizi artırır ve günlük hareketlerinizi etkiler. aşağıda size stressinize mani olmanız ve sağlıklı bir beslenmeniz için önerilerde bulundum.

İlk olarak ben sizin bir diyabet eğitimi almanızı ya da doktorunuzdan bazı profesyonel yardımlar almanız gerektiğini düşünüyorum. Diyabet mesaj tahtalarını ziyaret edin. sizin gibi bir çok insanın bu rahatsızlıkla karşılaştığını göreceksiniz ve bu insanlara yardım edilebildiğinin farkına varacaksınız
ikinci olarak kendinizi motive edip düzgün bir yola girmenizi sağlamak.

Rahatlamayı öğrenin. Gözlerinizi kapatıp derin nefes alma egzersizini deneyin, günde 5 kere 20 dakika bu egzersize odaklanın. derin nefes alıp zihninizi temizlemeye çalışın.

Rahatlatıcı müzikler dinlemeye çalışın. kitaplığınızdan size uygun kitaplara bakın. arkada çalan müzik doğa sesleri olursa bunlar sizi hızlı bir şekilde rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

Kafanızdaki kötülükleri atın. bilginize gevsek bir lastik bant koymayı deneyin. ne zaman kendinizi kötü hissederseniz lastik bandınızı esnetip kolunuza vurun. bu sizin olumlu düşünmenizi sağlayacaktır.

Bir dua ya da bir söz ezberleyin kendinizi ne zaman olumsuz hissederseniz bu sözü tekrarlayın. Fikirlerinizi yansıtan şiir kitaplarını inceleyin.
egzersiz. gazete egzersizi sizin hem kan şekerinizi düzenlemede yardımcı olur hem de stresinizi azaltır. günde 15-20 dakika gazete okuyup kafanızı temizleyin. egzersizlerinizde kafanızı güzelliklere odaklayın.eğer siz yürüyüşe çıkmıyorsanız bence bunu da denemelisiniz. ne yapmak isterseniz yapın ama bunun günün 15-20 dakikalık periyotlarına bölün. çünkü siz bunu hakkediyorsunuz.

Rahatlık yiyeceklerini gelinde kendinize bir çanta hazırlayın ama bu sefer çantanızda sağlıklı atıştırmalıklar olsun kendinize bir söz verin ve o çantanın içine size zarar verecek besinler koymayın. sağlıklı atıştırmaya örnek isterseniz:

çok pişmiş yumurta kırmızı biber ve kraker
bir kupa soya sosu sütü veya yağsız süt ve bir İngiliz kurabiyesi biraz fıstık ezmesi veya bütün bir meyveyle doruğa ulaşın
biraz kraker ve portakal
kepekli ekmek üzerine biraz yer fıstığı ve reçelli sandviç
elma dilimleri ve şekersiz yoğurt
en önemli nokta sakın vazgeçme. eğer sen bu fikirlerden birini denersen ve sonuca ulaşamazsan bir başkasını dene farklı destek gruplarına katılın ve siz kendinize gereken şansları verin bu en önemlisi.

Add Comment