Yüz Gerdirme Diyeti-Yüz Gerdirme Diyet Listesi

Yüz Gerdirme Diyeti-Yüz Gerdirme Diyet Listesi

yüz gerdirme diyeti

Özellikle 20’li yaşların sonlarında yapılması gereken bir diyet olan Yüz gerdirme diyeti, ilkbahar aylarında 2 ayrı kür halinde yüzdeki sarkmalar ve cilt kırışıklıklarını azaltmak için yapılan basit bir detox diyetidir. Yüz gerdirme diyetinin amacı, yüzdeki sarkık deriyi toparlayacak bir cilt bakım kürü uygulamaktır.

Amerikalı ünlü diyetisyen Nicholas Perricone tarafından formülize edilen 3 günlük yüz gerdirme diyeti, yüzdeki kırışıklıklar kadar gıdık ve yanaklardaki fazla kiloları ve yüzdeki bölgesel yağları da eriterek bölgesel yüz incelmesi sağlıyor. Bu diyeti 2 kür halinde 15 er gün ara ile yaparsanız 30 günde 3 kilo verebilirsiniz. Yüz gerdirme diyetinin temelinde vücudun detox sürecine girmesi için bol sulu ve antioksidanlarca zengin meyvelerle vede besinlerle beslenmek yatmaktadır. Günlük 2.5 litre su tüketimi şarttır. Yüz Gerdirme Diyetine her sabah kahvaltıdan önce 2 su bardağı suyu tüketmemiz ile devam ediyoruz.

Yüz Gerdirme Diyeti diyet formülü ve reçetesi:
Sabah Kahvaltısı

* Sarısı ayıklanmış 2 adet yumurta akı ve 1 adet sarılı yumurtanın birbirine karıştırılıp çırpılmasından elde edilen yumurta omleti. 1 porsiyon balık ta bu omletin yerine yenilebilir.

* Bir dilim karpuz veya bir tabak böğürtlengillerden ve ananas tan oluşan meyve kokteyli (böğürtlen, frambuaz, çilek, vb.)

Öğle yemeği

* Her öğünden önce 400 ml suyu içmeyi asla unutmuyoruz.

* Bir porsiyon ızgara balık ( lüfer, çupra, mezgit, alabalık, Somon olabilir) Ayrıca dilerseniz ton balığı, sardalya veya hamsi konservesi de yiyebilirsiniz.

* 1 küçük kasede zeytinyağı ile içerisine bolca limon sıkılmış marullu ve salatalıklı mevsim salatası

* Bir dilim karpuz veya bir tabak mevsim meyvelerinden oluşan dilimlenmiş kokteyl.

Akşam yemeği

* Öğle yemeğinde olduğu gibi bir tabak balık ızgara veya buğulama

* Kırmızı pancar ve kereviz eklenmiş limonlu mevsim salatası

* 100 gram kadar buharda buğulanmış, brüksel lahanası, brokoli, kuşkonmaz ya da ıspanak.

* 1 büyük boy greyfurt ve dönüşümlü olarak büyük bir dilim karpuz

Yüz gerdiren diyetin son gününde yüzünüze buhar banyosu yapıp deniz yosunu maskesi ile de bir bakım kürü uygulayınız ve 4. gün öğlene kadar sadece su içip yüz gerdirme diyetini sonlandırınız.

Add Comment