Zayıflama Hapları ve Zayıflama ilaçları

Zayıflama Hapları Nedir ve Ne Kadar Gerçekçi?
Zayıflama Hapları Nasıl Kullanılır?
Zayıflama ilaçları Herkes tarafından kullanılabilir mi?
Sadece Zayıflama Hapları ile Kilo Vermek Mümkün mü?
Zayıflama Hapları İle verilen Kilolar geri alınır mı?
Zayıflama Hapları Nasıl Kullanılmalıdır?

Zayıflama Hapları Nedir ve Ne Kadar Gerçekçi?

Zayıflama haplarını Dünya Sağlık Örgütü ikiye ayırarak izin vermiştir.

1- Orlistat, Aldığımız besinlerdeki yağı çevreleyerek sindirilmeden atılmasını sağlar kabaca. Bu ve benzeri ürünlerin mutlak surette bilirkişi tarafından doğru bir diyet ile önerilmesi gerekmektedir.

2-  Sibutramin, Acıkma duyumuza müdahale eden bir ilaçtır. Beynimiz ile midemiz arasında acıkma duyumuzu batırır. Yine bu ve benzeri ilaçları bilirkişi tavsiyesi ve birlikte uygulanması gereken diyet ile alınması gerekmektedir.

Zayıflama Hapları Nasıl Kullanılır?

Bir hap içerek kilo vermek veya zayıflamak mümkün olsaydı yeryüzünde obezite diye bir şey kalmazdı. Zayıflama hapları metabolizmamıza müdahale ederek mevcut durumumuzun eksiklerini gidererek sağlıklı ve dengeli beslenerek kilo vermemize yardımcı olacaktır. Eğer bir bilir kişi tarafından Yaşınıza, Kilonuza ve boyunuza uygun diyet yazılmamış ve bunu uygulamamışsanız zayıflama hapları ile başarıya ulaşmanız mümkün olmayacak aksine yan etkilerine maruz kalacak aşırı su kaybedecek vücudunuzdan yağ değil, kas kaybederek mevcut metabolizma hızınızın altına düşecek ilaçların bitmesinden sonra eskisinden daha kilolu hale geleceksiniz. Zayıflama ilaçları mutlak surette size uygun diyet programı ile birlikte alınmalıdır. Her diyet her kişi için geçerli değildir. Diyet Kişinin Yaşına, kilosuna ve boyuna göre ayrıca sağlık seviyesine günlük aktivite ve çalışma temposuna göre uygulanır.

Zayıflama ilaçları Herkes tarafından kullanılabilir mi?

Hayır, zayıflama ilaçları herkes tarafından kullanılamaz. Özellikle yetişkin olmayan kişilerde çocuklarda asla kullanılmamalıdır. Yüksek tansiyon hastalı, şeker hastaları bu ve benzeri ilaçlardan uzak durmalıdır. Zayıflama ilaçları vücuttaki insülin dengesi değiştirebilmekte ve tansiyon seviyesini arttırabilmektedir. Bu tarz ilaçları asla sağlıklı değilsek ve bir uzman tarafından uygun bir diyet ile birlikte verilmedi ise kullanmamalıyız.

Sadece Zayıflama Hapları ile Kilo Vermek Mümkün mü?

Asla mümkün değildir dersek yalan olmaz. Aslına bakarsanız kilo vermek birden fazla şekilde olur. Kişilerin büyük bir bölümü tartı üstündeki rakamlar azaldıkça kilo verdiklerini yani yağ yaktıklarını buna bağlı kilo verdiklerini düşünür, oysa bu en büyük yanılgıdır.

Kilo vermek şekilde olur.
1- Su kaybı
2- Kas Kaybı
3- Yağ Kaybı

Vücudumuzun %80 lik bir bölümünün kas yapımızın ise %60 lık bir bölümünün sudan oluştuğunu düşünürsek ilk iki seçeneğin gerçekleşmesini asla istemeyiz.

Açıkçası yukarıda yazılı sıralamadan ilk ikisini kaybetmemiz kilo kaybettiğimiz anlamına gelmemektedir, aksi kas kaybı ile birlikte yavaşlayan metabolizmamız yüzünden çok yakın zamanda vücudumuzun daha da yağlanacağını bilmemiz gerekir.

Zayıflama Hapları İle verilen Kilolar geri alınır mı?

Bu soruya evet diyebiliriz. Eğer bilinçsizce, bir beslenme uzmanının size uygun verdiği diyet ile birlikte önerdiği ilaç uygulamanız yoksa. Vücudunuzda hızlı su ve kas kaybına bağlı kilo kaybı meydana gelir. Ardından ilacın yan etkileri sinir yapması, çarpıntı gibi etkiler ile ilacın bırakılması ile birlikte eskisinden dağa yağlı bir vücuda sahip olmanız daha çok kilo almanız kaçınılmazdır.

Bu ilaçların size özgün bir diyet ile kullanılması ardından doğru beslenme ve egzersiz yapmaya devam etmemiz hayatımızın içerisine günde en azından 15 ila 30 dakika kadar egzersize zaman ayırmamız gerekmektedir. Unutmamalısınız ki hiçbir diyet herkes için geçerli değildir. Diyet kişiye özgüdür ve kişinin Yaşı, kilosu ve boyuna göre düzenlenir.
Aksi durumda tekrar kilo almanız kaçınılmazdır.

Zayıflama Hapları Nasıl Kullanılmalıdır?

Öncelikle bir beslenme uzmanına danışmalısınız. Size uygun yani yaşınıza, boyunuza, kilonuza uygun aynı zaman da çalışma şeklinize sosyal hayatınıza beslenme alışkanlıklarınıza uygun bir diyet programı ile birlikte kullanılmalıdır. Ve böyle bir programda acıkmanız pek mümkün değildir  çünkü yaklaşık iki saatte bir size öğün ya da ara öğün verilmiştir. Kilonu 5 ila 15 kilo dan fazla ve verilen diyet programına rağmen açlığınıza engel olamıyorsanız ancak o zaman yine beslenme uzmanının tavsiye ve programı doğrultusunda zayıflama haplarına başvurulabilinir onun dışında asla kullanılması tavsiye edilmez.

Not: bunları satan kuruluşların ufak tefekte olsa uyarı niteliğinde yazdıklarını okuyunuz. Asla bir uzman tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdırlar. Çok zararlı ve tehlikeli olabilirler.

Asla biryerde okuduğunuz ya da bir dostunuzun uyguladığı diyeti uygulamaya çalışmayın.

Diyet kişiye özgü verilir ve herkesin diyet programı farklıdır.

Diyet programı kişinin yaşına, boyuna ve kilosuna göre değişir. Elbette ki sosyal hayatıda bunda çok büyük değişkenlikler gösterir.

Kaynak: 30gun.com

Add Comment