Zayıflamanın Yolları

Zayıflamak için uyguladığınız diyet formüllerinde dikkat etmeniz gereken inceliklerin anlatıldığı bu makaleyi dikkatle okuyun ve sık kullanılanlar kısmına ekleyin

Zayıflamanın yolları

Zayıflamak için ne yapmalı

1
Bol su için Diyet süresince bol su içmek önemlidir. Su içme alışkanlığı malesef ülkemizde pek yaygın değil. Sadece susayınca içilmesi gereken bir sıvı olarak gördüğümüz su aslında zayıflama ve kilo vermeye yardımcı olan bir alışkanlıktır. Hem cilt sağlığı hem de zayıflamak için suyun önemi büyüktür. Vücut ağırlığının % 1 inden daha fazla su kaybı metabolizmayı  % 3 oranında yani ciddi manada yavaşlatmaktadır.
2
Hep aynı yiyecekleri tüketmeyin Yiyecek seçimi konusunda muhafazakar olmak, tek yanlı beslenmeye neden olur. O nedenle sebze ve meyve çeşitliliğinden bolca faydalanıp her şeyi yemeye gayret edin.
3
Bol egzersiz hareketleri yapın Her ne kadar sabit işte çalışıyor olsak ta merdiven inip çıkarak ya da günlük 3-4 km mesafeyi yürüyerek günlük egzersiz ihtiyacımızı gidermeliyiz. Bu sayede hem daha aktif bir vücuda sahip olacak hem de fazla yağları eritme olanağı bulacağız.
4
Kendinizi ödüllendirin Ama kesinlikle yiyeceklerle değil. Her kilo hedefinize ulaşmada kendinize güzellik ürünleri ve makyaj malzemeleri alın ki bakımınız artsın. Bu sayede daha hoş ve kendinize güvenen birisi olacaksınız.
5
Yemekler konusunda maceracı olun Mutfak becerilerinizi geliştirmek amacıyla kendinize özel yemek tarifleri yapın ve bunları yakınlarınızla paylaşın. Yemek yapan kişilerin kokudan dolayı doygunluk hissi yaşadıkları ve daha az yemek yedikleri bilinmektedir. Bu da zayıflama manasına gelmiyor mu?
6
Dişleri fırçalayın İnsanlar dişleri yeni fırçalanmış iken onları yemeklerle batırmak istemezler. Günde 3 kez diş fırçalasanız en azından 2 saat bir şeyler atıştırmaktan kurtulursunuz.
7
Yeni pişirme teknikleri geliştirin. Yemekleri kızartmak onlara yapılabilecek en kötü tercihtir. Özellikle haşlama, ızgara, tütsü, buharlama gibi alternatif yemek pişirme yöntemleri deneyin. Bu sayede diyet yemekleri besin değerini kaybetmeden korunacaktır.

diyetle zayıflama yolları

8
Doymaya yakın bir zamanda sofradan kalkın Doygunluk hissi geç gelişen bir duygudur ve siz aslında doyduğunuzu hissettiğinizde iş işten geçmiştir. Yani yemeği fazla kaçırmışsınızdır. Midenin dolmasından 15 dakika sonra insanlar doyduğunu hissetmektedirler. Bu 15 dk süre zarfında tüm yedikleriniz sizlere fazla kilo olarak dönecektir.
9
Jestleri kabul edin İnsanlar sizlere son zamanlarda zayıfladığınızı ve daha hoş göründüğünüzü söylüyorlarsa doğru yoldasınız demektir. Gülümseyin ve onlara teşekkür edin. Mutlu olmak ve gülümsemek diyet azminizi pekiştirecektir.
10
Zayıflama hedefi belirleyin. Diyeti niçin yaptığınızı hep hatırlayın ve daha aktif ve hareketli olmaya çalışın. Unutmayın ki diyetin de bir sonu var ve bu son sizin zayıflama hedefinize ulaşmanız ile olacak.  Mutlu olan ve gülümseyen insanların morallerinin daha zor bozulduğu ve diyet listelerini daha azimle uyguladıkları bilimsel olarak ta ispatlanmış bir gerçektir.

Add Comment