zayıflatan bitki çayları-bitki çaylarının faydaları ve bitkisel çaylarla zayıflama

zayıflatan bitki çayları-bitki çaylarının faydaları ve bitkisel çaylarla zayıflama

zayıflatan bitki cayları

Bitki çayları, doğal ve bitkisel yollarla zayıflama denilince akla gelen en bilindik yöntemlerden birisidir. Zayıflatan bitki çayları kullanımı, özellikle kullanımının kolay olması, fazla bir sağlık riski içermemesi, ucuz ve kolay bir zayıflama yolu olması nedeniyle yaygı bir kullanıma sahiptir. Peki bu zayıflatan bitki çayları hangileridir, bitkisel çay içmenin faydaları neerdir, zayıflatan bitki çayları gerçekten zayıflatırmı? Bu soruların cevabı yazının devamında:

Ender Saraç, evde kolayca yapabileceğiniz buzlu bir çay tarifi veriyor. Sıcakların iyice kendini hissettirdiği şu günlerde bu çayı keyifle içebilirsiniz.

Ender Saraç limonlu buzlu yeşil çay tarifi

Malzemelerimiz:

1,5 litre su (kaliteli)
1 yemek kaşığı yeşil çay
1 tane limon
bir miktar taze nane
esmer şeker
gülsuyu

Çayın Hazırlanışı: 1.5 litre su kaynatılır ve ocaktan indirilir. Ve kaynamış sıcak suyun içerisine , bir yemek kaşığı tepeleme dolu yeşil çay ilave edilir. Bir adet limonun suyunu sıkın ve limonu kabuklarıyla birlikte suyun içine atın. Karışıma taze nane yaprakları, esmer şeker ve gül suyu ekleyin. Unutmayın ki bu karışım kaynatılmayacak, ocaktan inmiş yeni kaynamış su ile hazırlanacak.

Karışım soğuyunca buzdolabına veya termosa koyun. Buzlu limonlu yeşil çay sizi çok diri tutacaktır.

Selahattin Dönmez-Metabolizmayı Hızlandıran Bitki Çayı
Metabolizma yavaşlayınca, kilo alımı kaçınılmaz bir gerçek.

Metabolizma hızı ile kilo alımı arsındaki ilişkiyi şöyle ifade edebiliriz. Metabolizmanın çalışması yavaşladığında çok kolaylıkla kilo alınır, hızlı çalıştığında ise, çok kolaylıkla istediğimiz kiloya erişebiliriz.

Ünlü diyetiyen Selahattin Dönmez, metabolizma hızını artıracak, ve istediğiniz kiloya kavuşmanızı sağlayacak bir formül öneriyor.

Selahattin Dönmez’den Metabolizmayı Hızlandıran ve Zayıflamaya Yardımcı Olan Formül:

* 2 Tane Elma
* 1 Tane Limon
* 1 Tane Kuru Dal Tarçın
* 1 Tatlı Kaşığı Karanfil
* 1 Tatlı Kaşığı Karabiber
* 2-3 Lt Su
Elma ve limonu iyice yıkayın. Bir kabın içine, kabuklu bir şekilde dilimleyin. Çekirdeklerini atmayın. Daha sonra, karabiber, tarçın ve karanfili ilave edin. Üzerine 2-3 litre kadar su koyup kaynatın. Karışımı süzün.

Bu karışımın, her öğünden sonra, sıcak olarak içilmesi tavsiye edilir.

Zayıflamaya yardımcı bir iksirdir

Pervin Bulgak Greyfurtlu Zayıflama Çayı
Zayıflamak istiyorum. Nasıl zayıflarım? Zayıflamak için Ne Yapmak Gerekir? Doğal bir şekilde Zayıflamak Nasıl Olur? Zayıflamak için Bitkisel Tedavi Nedir?

Bu sorularınızın yanıtı için, Pervin Bulgak Greyfurt Çayını öneriyor.

Kişiler zayıflayabilmek için her yolu denenler. Bitkilerle, hatta bitki çayları ile zayıflama en sağlıklı zayıflama şeklidir. Hem ekonomik olarak, hem de sonuç olarak, memnun kalacakları zayıflama biçimidir.

Pervin Bulgak’in Bitkisel Zayıflama Çayı: Greyfurtlu Zayıflama Çayı Tarifi :

* 1 tatlı kaşığı tarçın

* 1 Greyfurt

* 2 çorba kaşığı maydanoz tohumu

* 2 çorba kaşığı rezene

* 1 tatlı kaşığı bal

* 1 litre kaynamış su

Yapılışı :

1 litre kaynamış suyun içine, tüm malzemeleri koyun ve karıştırın. 10 dakika demlendirin. Daha sonra süzün ve için.

Yemeklerden önce içilmesi daha uygundur. Yapılan çay aynı gün tüketilmelidir.

Funda Çayı ile Zayıflama

Funda bitkisinin, diğer adı, süpürge otu dur. Çok faydalı bir bitkidir. Sadece zayıflama olarak değil pek çok rahatsızlığa da iyi gelen bir bitkidir. Mesela; ağrı keser, ishali keser, idrar söktürür, anne sütünü artırır, böbreklerdeki kum ve taş dökmede yardımcı olur.

En sağlıklı zayıflama yöntemi, bitkisel zayıflamadır. Dolayısıyla, bitkilerden yapılan çay ile zayıflamadır.

Bu bitki, sağlıklı bir zayıflama için kullanılan, tercih edilen bitkilerden biridir. Funda bitkisi ile yapılan çay ile de, zayıflamak pek tabii mümkün.

Funda Çayı Nasıl Yapılır?

1 bardak kaynamış sıcak suyun içine, 1 tatlı kaşığı bu bitkiden konur ve 20-25 dakika demlendirilip içilir. Şeker yada tatlandırıcı katmayınız.

Her öğünden 15 dakika önce içilirse, tokluk hissi verir.

Funda yaprağı garip görünyür ama tadı çok sade ve hoş.

Suna Dumankaya Zayıflama Çayı Tarifi
Zayıflatan bitki çayları tarifleri arasına Suna Dumankaya zayıflama çayı tarifini de eklemekte fayda var.

MALZEMELER:
1 tutam hibisküs
1 tutam tere tohumu
1 tutam sinameki
1 tutam biberiye
1 tutam mate tohumu
1 tutam melisa
1 tutam civanperçemi
1 tutam funda yaprağı

Zayıflama Çayının Yapılışı
Tüm malzemeler karıştırılır ve kaynar suda çay gibi demlenir. Her gün taze olarak hazırlamalısınız. Günde bir su bardağı içmeniz yeterli.

Yeşil Çayın Faydaları: Yeşil Çay ile Zayıflama

Karın Bölgesindeki Yağlar Nasıl Eritilir? Yeşil Çay ile Zayıflama… Karın bölgesi yağları eritme yöntemi arayanlar için Uzman Diyetisyen Dilara Koçak, yeşil çay tavsiye ediyor. Yeşil çay ile zayıflama ve göbek eritmek mümkün müdür? Yeşil çayın zayıflamak için faydaları nelerdir? Yeşil Çay Nasıl Zayıflatır?

Göbek bölgesi yağlarımı eritmek istiyorum diyenler için Uzman Diyetisyen Dilara Koçak yeşil çay öneriyor.

Yeşil Çay ile Göbek Bölgesi İnceltme

Eğer bu yıl ki hedefiniz karın bölgenizde toplanan yağları eritmekse, yeşil çayı da diyetinize eklemeyi unutmayın! Yapılan çeşitli çalışmalar yeşil çayın egzersize bağlı kilo kaybını artırıcı özellikte olduğunun ipuçlarını veriyor.

132 obez yetişkin kişide yapılan bir çalışmaya göre katılanların hepsi uygun kaloride aynı diyeti tüketmişler ve haftada 180 dakika orta şiddette egzersiz yapmışlardır. Ayrıca bir grup 39 miligram kafein içeren içeceklerden fakat diğer bir grup ise 625 miligram kateşin içeren yeşil çay içmişlerdir. 12 hafta sonunda, yeşil çay içen katılımcılar 2 kg, kontrol grubundakilerin ise 900 gram kaybettikleri görülmüştür. Yeşil çay içen grupta total karın yağlarında, deri altı karın yağlarında ve trigliseridlerde büyük bir düşüş olmuştur.
Yeşil çayın tam olarak nasıl bir mekanizmada çalışıp, etki ettiği henüz tam olarak anlaşılamamıştır, fakat araştırmacılar yeşil çayın vücuttaki yağın yıkılım hızını arttırdığına inanmaktadırlar.

Yeşil çay ile zayıflama konulu diğer çalışmalar

Ayrıca yeşil çay, vücudun insüline duyarlılığına yardımcı olmakta ve diyabet riskini azaltmaktadır. Çalışma Florida ve Japonya’daki araştırma merkezlerinin yanı sıra Tufts Üniversitesi’ndeki Jean Mayer USDA Yaşlanma Üzerine İnsan Beslenme Araştırma Merkezi’ndeki araştırmacılar tarafından yürütülmüştür.

Yeşil çayla ilgili başka bir çalışmada, yıllar boyunca oldukça fazla miktarda yeşil çay tüketmenin göğüs kanseri riskini azaltmakta bir etkisi olabildiğidir. Bu çalışma Çin’de yaşları 20 ila 74 arasında değişen 7.000 kadın üzerinde gerçekleştirilmiştir. Araştırmaya katılan kadınların göğüs kanseri insidansları ve yeşil çay tüketimleri değerlendirilmiştir. Yeşil çay içenler, içmeyenler ile karşılaştırıldığında, içenlerin göğüs kanseri risklerinin daha düşük olduğu görülmüştür. Yeşil çay tüketiminin uzun dönemde kadınlar üzerinde birçok faydası olduğu kanıtlanmıştır.

“Journal of American Medical Association” dergisinde yayınlanmış olan araştırmaya, 40-79 yaşları arasındaki 40 bin 530 yetişkin katılmıştır. Yeşil çayın yaygın olarak tüketildiği kuzeydoğu Japonya’da yapılan araştırmaya katılanlar 11 yıl boyunca takip edilmiştir. Araştırmada, günde 5 bardaktan fazla yeşil çay içenlerin herhangi bir hastalıktan ölme risklerinin, günde bir fincandan az çay içenlerden % 16 kez daha az olduğu bulunmuştur.

Yeşil çayda bulunan “epi-gallo-kateşin-3-gallat” adı verilen ve kısaca EGCG olarak isimlendirilen bir biyolojik aktif öğenin LDL kolesterolü (kötü kolesterol) azaltıcı etki gösterdiği, kan basıncının düzenlenmesi ve bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkileri olduğu, buna ek olarak tümör oluşumu veya gelişiminde de azaltıcı rol alabildiği de yapılan çalışmalarda saptanmıştır.

Yeşil Çayın diğer faydalarını öğrenmek için tıklayınız: Yeşil çayın faydaları

Ender Saraç Zayıflama Çayı Tarifi

Diyetisyen Ender Saraç’tan göbek yağlarını eritmek için tavsiye edilen zayıflama çayının tarifi. Yağlardan kurtulmak için zayıflama çayının yapılışını anlatalım:

Ender Saraç Zayıflama Çayı Tarifi İçin Gerekli Malzemeler:

2-3 yaprak sinameki,
4-5 tane maydanoz ( saplarıyla beraber)
2 adet avokado yaprağı,
bir tutam kadar mısır püskülü,
bir tutam kiraz sapı,
yarım tatlı kaşığı kadar rezene tohumu
Zayıflama Çayının Hazırlanışı:

Yukarda adı geçen malzemelerimizi bir bardak suya konuyoruz. 2-3 dakika kadar kaynatıyoruz. Demlendikten sonra çayımızı süzüyoruz. İçine ince bir dilim limon konularak tatlandırılır.

Kesinlikle şekersiz olarak içilmesi gerekir. Sabah ve akşam günde iki kez bu zayıflama çayını içmelisiniz. Çok aç ya da çok tok iken içmeyiniz.

Ender Saraç Beşi Bir Yerde Çayı Tarifi
Dr. Ender Saraç beşi bir yerde zayıflama çayı nasıl yapılır? Mate yaprağı, biberiye, kekik, funda yaprağı ve yeşil çay ile hazırlanan zayıflama çayı tarifi.

Ender Saraç Beşi Bir Yerde Çayı için Gereken Malzemeler:

1′er tatlı kaşığı Mate yaprağı, Biberiye, Kekik ve Funda yaprağı

2 tatlı kaşığı Yeşil çay

Ender Saraç Beşi Bir Yerde Çayı Yapılışı

1 litre kaynar suyun içine Yeşil çay, Mate yaprağı, Biberiye, Kekik ve Funda yaprağını koyalım. 20 dakika kadar demlenmesi lazım. dikkat edilmesi gereken şey, kaynatılmaması gerekiyor. 20 dakika demledikten sonra süzün. İster sıcak olarak ister soğuk olarak içebilirsiniz. Tadı uygun gelmediyse çayın içine biraz limon sıkabilirsiniz.

Ender Saraç Beşi Bir Yerde Çayı 3 gün içinde etkisini gösterecektir.

Ahmet Maranki Zayıflama Çayı Tarifi

Zayıflamak isteyenler için Prof. Dr. Ahmet Maranki, kolay bir zayıflama çayı tarifi veriyor. Zayıflatan bitki çayı nasıl yapılır? Evde kolayca hazırlayabileceğiniz zayıflama çayının yapılışı.

Ahmet Maranki zayıflama yöntemleri arayanlar için, kolayca hazırlayabileceğiniz bir zayıflama çayı tarifi veriyor.

Ahmet Maranki Zayıflama Çayı Tarifi

Gerekli Malzemeler:
-30 gr ayrık kökü,
-30 gr mısır püskülü
-30 gr arpa,
-15-20 tane kiraz sapı

Hazırlanışı: 1 kilogram suyun içine malzemeleri koyun. 10 dakika kaynatın. Soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra suyunu süzün. Bu zayıflama çayını 1 gün içinde tüketmeniz gerekiyor.

Her gün bu zayıflama çayını yaparken, taze olarak hazırlayın. Ilık iken balla tatlandırılabilir veya limon sıkılabilirsiniz.

Add Comment