zayıflatan bitkiler nelerdir

Zayıflatan bitkiler nelerdir?

zayıflatan bitki, zayıflatan bitki çayları, zayıflatan bitki karışımları, zayıflatan bitki yağları, zayıflatan bitkiler, zayıflatan bitkiler hangileri
zayıflatan bitkiler neler, zayıflatan bitkiler nelerdir, zayıflatan bitkisel ilaçlar, zayıflatan bitkisel yağlar

At kuyruğu bitkisi: idrar sökücü özelliğiyle biliniyor. Yağ dokularını eritmeye yardım eden bitki yaraların iyileşmesine deyardımcı oluyor. Fakat tüm idrar söktürücü bitkilerde olduğu gibi fazla dozda kullanılırsa böbreklere zarar verebilir.

At kuyruğu bitkisi
Maydanoz: metabolizmayı hızlandırarak bağ dokusunu güçlendiriyor. Maydanoz yemek ve çayını içmek, ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı çok etkili bir yöntem olarak biliniyor.

 

Maydanoz

 

Adaçayı: zayıflamak isteyenler tarafından iştah kesici olarak kullanılıyor. Çay ve yemeklerde baharat olarak da kullanılabiliyor.
Adaçayı

Fesleğen: vücutta biriken fazla suyu atmaya yardımcı oluyor. Üstelik, içindeki eter yağların moral yükseltici etkisi bulunuyor.

 

Fesleğen

Kekik: sindirim sorunlarını tedavi edici etkiye sahip ve metabolizmayı hızlandırıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra yorgunluktan şikayet edenlere zindelik veriyor.
Kekik

 

Civanperçemi: tatlıya karşı iştahı keser, tokluk hissi verir. Tazelik veren lezzeti, ağır yemeklerin tadını hafifletir.
Civanperçemi

 

Biberiye: sindirimi düzenler. İyi bir canlandırıcıdır, kan dolaşımını hızlandırır, cildi sıkılaştırır. Et yemeklerinde kullanılabilir.
Biberiye

 

Tere: vücuttaki yağ yakımını hızlandırıyor. İnce yaprakları pişince acılaştığı için çiğ yemek gerekir. Ayrıca içinde birçok vitamin barındırır.
Tere

Sinameki: kalın bağırsakta suyun emilmesini önleyerek müshil görevi yapar. Uzun süreli kullanımlarda bağırsaklarda yan etkilere yol açacağından idrar söktürücü özelliği bulunan rezene ve nane gibi bitkilerle desteklenmesi gerekiyor.

 

Balık otu: Ülkemizde az bilinen bir bitki olan balık otu aslında tam manasıyla zayıflatan bir bitkisel etkiye sahiptir. Metabolizma hızlandıran bir zyıflatan bitki olarak vücudun kimyasını hızlandırarak zayıflamaya destek olur. Balık otu içerisinde bulunan organik mineraller, ve vitaminler kemikleri ve tırnakları güçlendirerek saçlara parlaklık verir. Balık otu aynı zamanda Salata ve meyveli içecekler içinde kullanılabilir.
 balık otu

Zayıflamaya çalışan ancak bir türlü beceremeyenlere aşağıdaki bitkileri çay gibi demleyip içmeleri öneriliyor.

İştah azaltıcı: Mısır püskülü

Sindirim düzeltici: Karahindiba, aslan dişi, maydanoz, nane

Metabolizma hızlandırıcı: Dereotu, papatya, ıhlamur, sultanotu

İdrar söktürücü: Akağaç yaprağı, kabalak, böğürtlen, ağaç çileği

Rejim yapmakta zorlanıyorsanız;

Her sabah aç karnına bir su bardağı limonlu su ya da greyfurt için.
İnce kıyılmış biberiyeyi bir litre suda kaynatın. Sabah-akşam birer çay fincanı için.
Bir çay fincanı kaynar suya dövülmüş 1 çay kaşığı marul tohumu atın, kısa bir süre demlenmesi için bekletin ve süzün. Sabah akşam birer çay fincanı için.
Bir çay fincanı kaynar suya dövülmüş 1 çay kaşığı at kuyruğu atın, kısa bir süre demlenmesi için bekletin ve süzün. Sabah akşam birer çay fincanı için.
Bir çay fincanı kaynar suya dövülmüş 1 çay kaşığı mısır püskülü atın, kısa bir süre demlenmesi için bekletin ve süzün. Sabah akşam birer çay fincanı için.
Bir çay fincanı kaynar suya dövülmüş 1 çay kaşığı ince kıyılmış papatya katın, kısa bir süre demlenmesi için bekletin ve süzün. Sabah akşam birer çay fincanı için.
Bir litre kaynar suya dövülmüş 1 avuç ince kıyılmış aslan dişi katın, kısa bir süre demlenmesi için bekletin ve süzün. Sabah akşam birer çay fincanı için.

Zayıflamak isteyenler, tuzu az yemeli ve yemek arasında asla su içmemelidir. Ananas hapları, maydanoz tabletleri, mısır püskülü, sinemaki, sarımsak soğan katkılı doğal preperatlar metobolizmanın canlanmasına ve toksin atılımına katkı sağlar.

Yeşil çay ve tabletleri, mısır püskülü, kiraz sapı, sinemaki, rezene incelmede faydalıdır. Ihlamur, papatya ve nane de iştahı da denetler.

Sağlıklı zayıflama programlarında, günde en az 1,5-2 litre katkısız sıcak su ve enaz 3-4 fincan şekersiz bitki çayı içmek çok önemlidir. Çok özel durumlar dışında asla ve asla hızlı kilo verilmemelidir. En ideali haftada 1 kilonun verilmesidir.

Ahmet Maranki’den zayıflatan bitkisel formüller:

** 1 litre suya 30 gram ayrık kökü, 30 gram arpa, 30 gram mısır püskülü konur. 30 dakika kaynatılıp soğuduktan sonra süzülür. Günde 3-4 bardak içilir.

** 1 bardak kaynar suya, 8-10 gram, ufalanmış aslan pençesi konur. 10 dakika bekletilip günde 3 bardak içilir.

** 1 bardak kaynar suya, 8-10 gram şahtere otu konur. 10 dakika bekletip günde 3 bardak içilir.

** Günde 2-3 elma yenir.

** 200 gram rezene, 200 gram kimyon, 200 gram melekotu kökü toz haline getirilip karıştırılır. 1 kaşık içilir.

** 1 bardak suya 10 gram yulaf konulur. 10 dakika kaynatılıp günde 2-3 bardak içilir.

** 4 bardak suya bir avuç dolusu ince kıyılmış maydanoz konulur. Hafif ateşte 20-30 dakika kaynatılır. 1 günde tüketilmesi gerekir.

** 5 gram suya bir adet portakal, 3 adet limon doğranıp kaynatılır. 2 kaşık bal konulur. 5 dakika kaynatılıp günde 3-4 bardak içilir.

** 1 litre suya, 30 gram mısır püskülü 30 gram arpa, 30 gram ayrık kökü konur. 10 dakika kaynatılıp soğuduktan sonra süzülür. Balla tatlandırılabilir veya limon sıkılır. 1 günde tüketilmesi gerekir. Bu karışıma 20 gram da kiraz sapı ilave edilebilir.

** Yemeklerden 1 saat önce 100-150 gram çilek yenilir.

** Sabahları aç karnına 100 gram dut yenilir.

Kaynak:
Kozmik bilim ışığında şifalı bitkiler kitabı
Prof. Dr. Ahmet Maranki

 

Add Comment