zayıflatan bitkisel çaylar – zayıflama çayı ve bitki çayları

Zayıflatan bitkisel çaylar zayıflama ve kilo vermeye yardımcı, yağ yakıcı özellikleri olan tamamen doğal ve sağlıklı bitkisel ürünlerdir. Günlük beslenme ve diyet formülünüze kolayca aktarabileceğiniz bir zayıflama ürünü olarak kolay zayıflama nın çözümü bitki çaylarındadır. Günde 3 bardak zayıflama çayı içerek kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Zayıflama çayları, japonya, çin ve uzakdoğuda yaygın bir biçimde kullanılan bitkilerden elde edilmektedir. Zaten uzakdoğu ülkelerinde yaşayan insanların bu denli formda ve zayıf olmalarının en önemli nedeni zayıflatan çaylar içmeleridir. Özellikle yeşil çay, tüm dünyaya çin ve japonya dan yayılmış bir zayıflatan çay dır. Zayıflatan çaylar ile kilo vermek için uzun süreli ama azar azar zayıflama çayları içmek gerekmektedir.

Zayıflama çaylarının faydaları ve sağlığa yararları

Zayıflama çayları 2 yönüyle zayıflama ve kilo verme yağ yakma süreci yaşatmaktadır. Bu iki özellik:
1) Zayıflama çayları içerisinde bulunan yağ yakıcı ve besinlerdeki yağları tutucu bitkisel enzimler nedeniyle yediğimiz gıdalar daha sindirime ulaşmadan vücuttan atılır. Bunu daha açık bir şekilde ifade etmek gerekirse, zayıflama çayları içerisinde bulunan bir takım bitkisel asitler, besinlerdeki yağ moleküllerinin etrafını kaplayarak onu bağırsaklarca sindirilemez hale getirmekte ve vücuttan atılımını sağlamaktadır. Böylelikle kalorili yağlı yiyecekler yesek bile sindirimi gerçekleşmediği için vücutta yağ birikimine neden olmazlar.

Zayıflatan Çaylar

2) Zayıflama çayları içerisinde bulunan kateşin türü polifenoller adı verilen kimyasal maddeler, kana karışarak beyini uyarmakta ve metabolizma hızlandıran bir etki oluşturmaktadır. Metabolizma hızlandıran etki demek, vücudun daha hızlı çalışması ve enerji harcaması manasına gelmektedir. Bu da yağ yakımı ve kilo kaybı ile sonuçlanmaktadır. Özellikle yeşil çay, mate yaprağı çayı, biberiye çayı, funda yaprağı çayı, melissa çayı, lotus yaprağı çayı, adaçayı, kişniş çayı, kuşburnu çayı, ıhlamur çayı, Papatya çayı, rezene çayı, bergamot çayı, kiraz sapı çayı, sinameki çayı, limon çayı, sarı kantaron çayı, nane çayı, tarçın çayı, ginseng çayı, gibi bir çok bitkisel çay düzenli olarak kullanıldığında az yada çok zayıflama sağlamaktadır. Bu çaylar içerisinde yeşil çay, ginseng çayı, kiraz sapı çayı, mate yaprağı çayı ve nane çayını eşit biçimde karıştırırsanız hem çok yönlü bir bitkisel şifa kaynağı oluşturmuş olursunuz hem de Ender Saraç’ın beşi biryerde zayıflama çayı formülünü doğal yollarla elde etmiş olursunuz.

Zayıflama çayları zayıflatırmı?

Bitki çaylarının termojenik etkisi, yağları yakan oksijenin yağ hücrelerine ulaşmasını sağlayarak özellikle basen, kalça, göbek, karın bölgelerindeki bölgesel yağların ve kiloların bitkisel ve doğal yollarla yakılmasını sağlar. Tabi bu termojenik etki sadece bitki çaylarında bulunmaz. Kısmen kahve, siyah çay ve çikolata da termojenik yağ yakıcı etkiye sahiptir. Ancak bitkisel çayların sıfır kalori olması onların yağ yakıcı etkisini en üst seviyeye çıkarmasına yardımcı olmaktadır.

Zayıflatan bitkisel çaylar içerken şeker yerine bir çay kaşığı bal kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylece bitki çaylarının detoks yapıcı ve antioksidan maddelerinin etkileri daha üst seviyede etkili olmaktadır. Zayıflama çayları tek başlarına tüketilebileceği gibi bir diyet listesinin içeceği olarak ta kullanılabilir. Ancak aşırıya kaçmadan zayıflama çayı tüketilmesi gerektiğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Aşırı oranda zayıflama çayı tüketimi, kabızlık ve aşırı zayıflık sorununa dönüşebilmektedir. İştah kesici etkisi nedeniyle zayıflama çayları yeme isteğini sona erdirmekte ve tokluk hissi oluşturmaktadır. Bazı hanımlar günde 5- 10 bardak zayıflama çayı içerek daha hızlı zayıflama yaşayacağını sanırlar. Aslında kısmen doğru olan bu önerme, sağlığa zararlı bir zayıflama sürecine neden olmakta ve insanların hastaneye kaldırılması ile sonuçlanabilmektedir. Zayıflama çaylarını zayıflama hapları ile birlikte kullanırsanız kilo verdirici ve zayıflatıcı etkisini katlarsınız.

Zayıflama çaylarının zararları:

Zayıflama çaylarının normal kullanımda hiç bir zararı yoktur. Ancak aşırı kullanımda bağırsak hareketlerini hızlandırdığı ve kabızlığa neden olduğu söylenmektedir. Ben şahsen bu tür yan etkilerin hiç birisini kendimde görmedim. Zayıflama çaylarını meyve ve sebze salataları ile desteklerseniz cildinize saçınıza ve sağlığınıza sayısız faydalara şahit olursunuz. Zayıflama çayları tüketirken bir diğer dikkat edilmesi gereken husus, saf su tüketimidir. Kimileri çay içmekten su içmeye fırsat bulamamaktadır. Ancak suyun yeri ve faydaları ayrı, zayıflama çaylarının ki ayrıdır. O nedenle su içmekten imtina edilmemelidir.

Add Comment