Zencefil çayı zayıflatırmı- Zencefil çayının yapılışı tarifi

Zencefil çayı zayıflatırmı

 

zencefil çayı

  • Zencefil çayının zayıflama ve kilo verme üzerine etkisi pek az bilinen bir zayıflama yoludur. Yapılan son bilimsel çalışmalar, Zencefil çayı zayıflatırmı sorusunun cevabını olumlu bir şekilde yanıtlamıştır. Zencefil çayının sindirim sistemi üzerinde değişik faydaları bulunmakta olup, bulantı ve kusma gibi sorunları çözümünde yaygın olarak eskiden beri kullanıla gelmektedir. Hastanelerde bile zencefil çayı, mide ve bağırsak sorunlaırna karşı reçetelerde yer alan bitkisel bir ilaç olarak kullanılmaktadır. Zencefil çayının zayıflatıcı etkisinin arkasında ise tok tutucu, sıfır kalori ye sahip ve iştah kesici bir çay olması yatmaktadır.  Değişik yemeklerde az miktarda kullanacağınız zencefil otu bile aynı etkiyi gösterebilmektedir.

Zencefil Bitkisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Zencefil Kökü
  • Zencefil kökü son derece etkili bir bitkisel şifa maddesidir. O nedenle aşırı dozda kullanımlarda hamile bayanlarda şikayetlere yol açabilmektedir. Az miktarda bir zencefil çayının ayrıca nezle ve gribe karşı iyi bir bitkisel çözüm tedavisi sunduğunu bilmekteyiz. Zencefilin kuvvetli etkisi sadece hamileleri değil normal bireyleri de etkileyebilir. O nedenle günlük 3 bardaktan fazla zencefil çayı tüketmemeye bakınız.

Zencefil çayı nasıl yapılır, yapılışı tarifi

  • Diyet planlarınızda kilo vermek ve zayıflamak için çekinmeden kullanabileceğiniz zencefil çayının yapılışı oldukça basittir. Aktar veya manavdan alacağınız bir parça zencefil kökünü veya zencefil kökü tozunu çaydanlıkta demleyerek kaynar suda az bir süre beklettikten sonra servis ediyoruz.   Son zamanlarda sallama çay tabir edilen paket çay şeklinde de zencefil çaylarının satıldığını görmekteyiz. Zahmetsiz çay yapayım derseniz bu seçeneği de kullanmakta mahsur yoktur.

 

Add Comment