Ziya Mocan diyeti diyet listesi ile 1 haftada 2 kilo zayıflama kilo verme

Ziya Mocan diyeti Ziya Mocan diyet listesi Ziya Mocan 1 haftada 2 kilo zayıflatan diyet, Ziya Mocan zayıflama kilo verme

Ziya Mocan geçenlerde televizyonda zayıflama ve kilo verme tavsiyeleri verdi ve 1 haftada 2 kilo zayıflatan Ziya Mocan Diyet listesi ile nasıl zayıflanacağını anlattı.Ziya Mocan Hocaya göre, sabah kahvaltısı yapmayan herkes kilo almaya mahkumdur. Obezitenin gelişmiş ülkelerde gelecek yüzyılın 1 numaralı sağlık problemi olacağı kesinleşiyor.

Bu günlerde yüzde 30’u obez olan ABD’nin 22. yüzyılda yüzde 100’e yakının bu hastalığa yakalanacağı belirtiliyor. Vücut Kitle Endeksi yüzde 27’nin üstünde olanlara obez, ideal kilonun yüzde 100 üstünde olanlara ise ‘‘aşırı obez’’ deniliyor.

Bugün biliyoruz ki depresyon, obeziteye yol açıyor ama obezite depresyona yol açmıyor.

Ziya Mocan’dan haftada 2 kilo verdiren 1000 kalorilik diyet listesi


SABAH KAHVALTISI: 1 ince dilim kepek ekmeği, 1 karper dilimi kadar dil peyniri ya da az yağlı beyaz peynir, söğüş domates ve salatalık.

ARA: 1 porsiyon meyve.

ÖĞLE YEMEĞİ: 8 kaşık sebze yemeği, yumurta büyüklüğünde 2 tane köfte ya da tavuk veyahut balık, salata.

ARA: 1 porsiyon meyve, 1 su bardağı yağsız süt, 2 grissini

AKŞAM YEMEĞİ: 8 kaşık kadar sebze yemeği, 1 ince dilim kepek ekmek, salata, 1 su bardağı yağsız yoğurt.

ARA: 2 porsiyon meyve.

Asla ve asla egzersiz yapmadığınız bir gün bile olmasın.

Ziya Mocan Hoca aşağıda listelenen yiyeceklerin kilo aldıran besinler ve yiyecekler olarak zayıflamak isteyenlerin uzak durması gerektiği konusunda uyarı yaptı: Kuyruk yağı, içyağı, tereyağı, margarin, kaymak, krema, konsantre süt tozu, karides, kalamar, havyar, ahtapot, ördek ve kaz eti, aşırı yağlı börek, kek, yaş pasta, çörek, kurabiye, aşırı yağlı et ve tavuk sularıyla pişirilmiş yemekler,sakatat, sucuk, pastırma, salam, sosis gibi şarküteri ürünleri.

Add Comment