Ahmet Maranki Adet söktürücü bitki ve bitkiler

Ahmet Maranki Adet söktürücü bitki ve bitkiler, bitkisel çaylar ve çözümler
Ahmet Maranki tarafından da tavsiye edilen Adet söktürücü bitkiler, içerisindeki bir takım bitkisel maddeler ve enzimler sayesinde adet kanamasını teşvik eden özellikteki bitki ve bitkilere verilen isimdir. Her bir adet söktürücü bitkinin farklı bir işleyişi vardır. Ama neticede hepsi değişik yollardan da olsa adet söktürme özelliğine sahiptir. Bitkisine göre kimisi hafif kimisi de şiddetli bir adet söktürücü etki içermektedir.

Adet söktüren bitkiler orta çağdan beri bitkisel tıp alanında kullanılmaktadır. Eski çağlarda cadı avı dönemindeki batıl inanışlardan dolayı hekimler, adet söktüren bitkilerin açıkça izah edilmesinin uğursuzluk ve lanet getireceğine inanırlardı.

Adet Söktürücü Bitkiler

Adet söktürücü bitkilerin bir kısmı bebek düşürmeye de neden olabildiği için bilmediğiniz bitkileri özellikle hamilelik şüphesi bulunan hanımların kullanmamasını tavsiye ediyoruz. Adet gecikmesinin hamilelik ihtimali nedeniyle oluştuğu hanımların hafif adet sökücü bitkileri kullanmasını önermekteyiz. Adet söktürücü bitkiler genelde bitkisel çay olarak tüketilir. Adet söktüren bitkilerden çay yaparken sınıflandırmaya bağlı kalarak mümkün olduğunca farklı gruplardan karışım yapmayın.

Hafif adet söktürücü bitkiler:
Maydanoz, Zencefil, civanperçemi, kandil çiçeği, binbiryaprak otu, gümüşdüğme otu, Biberiye ve Adaçayı

Orta şiddette adet söktürücü Bitkiler:
Maydanoz, Yabani Havuç Tohumu, pelin otu, Ardıç Yaprağı.

Şiddetli etkiye sahip Adet söktüren bitkiler: Bu bitkiler aynı zamanda
Yarpuz, Melek otu, Savin, Sedef otu, solucan otu, şeytantersi, kereviz tohumu, loğusa otu.

Add Comment