Düzenli kilo vermenin yolları – zayıflamanın yöntemleri

Düzenli kilo vermenin yolları –zayıflama yolları, zayıflamanın yöntemleri, zayıflama yöntemleri nelerdir, kilo vermenin yolları ve kilo verme yöntemleri bu yazıda yer alıyor.

Düzenli kilo vermenin yolları

Düzenli kilo vermenin yolları

Düzenli kilo vermek, defalarca tekrarladığımız ancak okurlardan halen sorular gelmekte olan bir konudur. Düzenli kilo vermenin yolları denilince aklınıza öyle mucize zayıflama yöntemleri ve önerileri falan gelmesin. Günlük hayatınızda yapacağınız ufak değişiklikler ve takviyelerle düzenli bir biçimde kilo verme fırsatını yakalayacaksınız.

Günlük 8 – 10 bardak su içmek bizlerin metabolizmasını hızlandıran bir etken olduğunu geçen yazımızda söylemiştik. Özellikle yaz aylarının geldiği şu sıralar, artık diyet kalori hesabınızda bir bardak su sıfır kalori ye denk gelmeyecek. Bir bardak soğuk sunun kalori miktarı eksi 60 tır. Yani bir bardak soğuk suyu vücut sıcaklığına getirebilmek için bedenimiz tamı tamına 60 kalori harcar. Günde 5 bardak soğuk su içmek, 1 saat koşmak ile eşit düzeyde kalori harcamaktadır. Bu önemli zayıflama yolunu kesinlikle yaz boyunca deneyin.

Günlük 5 öğün yemek yemeyi bir kere alışkanlık haline getiriyoruz. Sık ve az yemek tekrarları hem metabolizmayı hızlandırmakta hem de açlık hissine neden olan kan şekerini düşürmemektedir.

Erkek iseniz vücut geliştirme sporu ile uğraşın, bayan iseniz hafif ağırlıklarla dambıl egzersizleri yapın. Unutmayın ki vücudunuzda ne kadar fazla kas kitlesi varsa o derece fazla enerji harcarsınız.

Koyu renkli ve küçük tabaklar tercih edin. koyu renkli tabakların iştahı azaltıcı bir psikolojik etkiye sahip olduğunu bilim adamları söylemektedir.

İş yerine bir meyve dolu paket götürün. Ağzınızda boşluk ve bir şeyler yeme hissi oluştukça kesinlikle meyve yiyin. Akşamları da sebze yemekleri haricinde asla bir şey yemeyin. Tatlı pasta türü kalorili gıdalar alacaksanız öğle arasında dilediğince yiyebilirsiniz. Bu yedikleriniz kilo yapmaz.

Uykunuza önem verin. Günde 7-8 saatten az uyumak, obezite riskini tetiklemektedir. Uykusunu iyi alan kişilerin kilo verme ve zayıflama çabalarında daha başarılı olduklarını bilmekteyiz.

Add Comment