Hollywood Diyeti Nedir ve Yapanların Yorumları-Hollywood Diyeti Listesi Yapanlar

Hollywood Diyeti Yapanların Yorumları-Holivud Diyeti Listesi Yapanlar

Kısa ama etkili bir diyet listesi arayanlar için Hollywood diyeti gerçekten mucize olarak nitelendirilebilecek bir çözüm sunuyor. Bu görüş elbette benim şahsi görüşüm değil. Hollywood diyeti yapanların yorumları incelenirse ister 24 saatlik versiyonu yapılsın, isterseniz de 7  günlük Hollywod diyeti listesi tercih edilsin genel olarak vücuttaki fazla ödemin hızla atılabildiği ve hatta belirli bir miktar da yağ yakımının sağlandığı bir diyet formülü ile karşı karşıya olduğumuzu hemen anlayacaksınız.

Diyeti genel olarak anlatmak yerine sizlere hollywood diyeti hakkında sıkça sorulan sorular ile yanıt verecek ve en altta da örnek bir günlük menü yayınlayacağız.

Mucize Hollywood Diyeti Nedir

hollywood diyeti

Mucize Hollywood Diyeti, bilimsel olarak formülize edilmiş, % 100 doğal meyve suları ile yapılan ve detoks etkisinin yanında vücudun metabolizmasını hızlandırma, ve de elbette ödem attırıcı etkisi ile bilinen bir diyet türüdür. Özellikle acil zayıflamak istiyorum diyenler için önerebileceğimiz bir diyet uygulaması olarak göze çarpıyor. Hollywood diyetinde kullanılan meyve suları özel olarak vitaminler, bitkisel yağ asitleri, mineraller ve antioksidanlar tarafından zenginleştirilmiştir.

 

Hollywood Diyeti İle Kaç Kilo Verilebilir?

Tabi ki bu sorunun cevabı kişinin metabolizma özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Ancak 1-2 günde 1-2 kilo zayıflamak pekala mümkündür. 5 günlük Hollywood diyeti yapanlar arasında yapılan istatistiklerde ortalama olarak vücut ağırlıklarının 20 de 1 ini kaybedenler olduğu görülmüştür.

Hollywood Diyeti Kaç Kez Tekrar Edilebilir

Elbette bu sizlerin kişisel tercihlerine bağlıdır. Ancak diyeti icat eden uzmanların tavsiyeleri, ayda en fazla 1 kez yapılması yönündedir. Hollywood diyeti, yapanlar tarafından haftada 1 de uygulanabilmektedir. Ancak bu diyet şok bir diyet türü olduğu için sağlıklı ve dengeli, uzun süre uygulanabilir başka bir diyet formülü uygulamanızı tavsiye ederim.

Hollywood Diyeti Yaparken Vitamin Desteği Almak Gerekli midir?

Diyet formülünde 11 adet önemli vitamin yer almaktadır. Bu nedenle ekstra vitamin takviyesine gerek yoktur.

Hollywood Diyetinde Sigara Alkol Yasak mı?

Hollywood diyeti süresince sigara içki, kahve, kafein içeren içecekler, siyah çay tüketimi yasaktır. İlla ki kahve ve çay içmeden duramam derseniz kahveye krema atmayın ve yeşil çay içmeye özen gösterin.

Hollywood Diyeti Kimlere Serbest, Kimler İçin Yasaktır

Hollywood Diyeti sağlıklı ve güvenilir bir diyet programıdır. Ancak hamileler, emziren anneler ve şeker hastalığı olanlar doktor izni ile bu diyeti uygulamalılar.

Hollywood Diyetinde Daha Fazla Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı

Hollywood Diyeti uygulayanlar egzersiz yaparlarsa diyetten en iyi sonucu elde edebilirler. Bu egzersizler kardiyo hareketleri niteliği taşımalıdır.

Hollywood Diyetinde Ne Kadar Su TüketilmeliA. Günlük olarak 8-12 bardak su tüketirseniz Hollywood diyeti ile amaçlanan detoksifikasyon hedefine daha kolay ulaşabilir ve fazla kilolardan dah hızlı kurtulabilirsiniz.

Hollywood Diyeti ile kalıcı kilo vermek mümkün müdür?

A. Kişiye göre sonuç değişmekle birlikte 5 gün boyunca sadece aç kalarak kalıcı zayıflamanın mümkün olmadığı görüşündeyim. Ancak diyet bittikten sonra sağlıklı beslenme alışkanlıkları ile egzersizlere devam ederseniz kalıcı kilo vermek pekala mümkün olacaktır.

Soru: Hollywood Diyeti Yaparken Sakız veya Şekerleme Tüketilebilir mi?

Hollywood Diyeti süresince şekersiz sakız çiğnenebilir. Şekerleme ya da şeker içeren diğer yiyeceklerin tüketilmesi yasaktır.

 

Bu diyet 1 haftalık ta uygulanabiliyor.

Hollywood Diyeti
Madonna, Carmen Electra, Catherine Zeta Jones ve Sharon Stone gibi ünlülerin tercih ettiği ‘Hollywood Diyeti’ne 1 ay boyunca devam edenler 12 ila 16 kilo verebiliyor. Diyetin temeli, sıvı alımına dayanıyor. Haftanın 2 günü üst üste sadece meyve suyu içiliyor. Bu arada günde en az 8 bardak su da tüketiliyor.

Hollywood Diyeti’nin mucidi Dr. Joel Fuhram, ani kilo kaybına karşın diyetin hiçbir sağlık sorunu yaratmadığını belirterek şöyle diyor:

‘Hem de çok sağlıklı’ “Bu diyet, meyve suları sayesinde vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin yüzde 75’ini karşılıyor. Ayrıca 2 gün sadece meyve suyu içtiğiniz için, meyvelerin antioksidan özelliği ile vücudunuzu yiyeceklerin, sigara ve alkolün zehirli artıklarından arındırmış oluyorsunuz. Kalan günler sadece salata, pişmiş sebze ve beyaz et yeniyor.” İşte ‘mucize’nin formülü:

1. GÜN
Gün boyunca dilediğiniz kadar mevye suyu içebilirsiniz. Bunun dışında yiyecek yok. 6-8 bardak kadar da su için.

2. GÜN
Dilediğiniz kadar meyve suyu için, yiyecek kesinlikle yasak. 6-8 bardak da su için.

3. GÜN
Kahvaltı: 2 dilim kepek ekmeği, 2 dilim yağsız dil peyniri, domates, salatalık, 1 katı yumurta, ıhlamur veya meyve çayı.
Öğle: Limonlu ve çok az zeytinyağı gezdirilmiş bol yeşil salata.
Akşam: 100 gr. yağsız ızgara tavuk eti ve az miktar zeytinyağı ile pişmiş, limonlu 1 tabak taze brokoli.

4. GÜN
Kahvaltı: 2 dilim yağsız dil peyniri, domates, salatalık, ıhlamur veya meyve çayı.
Öğle: Bol yeşil salata.
Akşam: 150 gram mantar ve 2 yumurta ile yapılmış yağsız omlet.

5. GÜN
Kahvaltı: 2 dilim yağsız beyaz peynir, domates, salatalık, ıhlamur veya meyve çayı.
Öğle: Bol yeşil salata.
Akşam: 150 gram ızgara balık eti, yanında haşlanmış brokoli.

6. GÜN
Kahvaltı: 2 dilim yağsız dil peyniri, 1 kaşık diyet reçel, meyve çayı veya ıhlamur.
Öğle: Bol yeşil salata.
Akşam: 150 gram ızgara tavuk, yanında az yağda pişmiş 1 porsiyon kabak.

7. GÜN
Kahvaltı: 2 dilim yağsız dil peyniri, 1 kaşık diyet reçel, meyve çayı veya ıhlamur.
Öğle: Bol yeşil salata.
Akşam: 150 gram balık eti, yanında haşlanmış 1 porsiyon brüksellahanası.

BU KURALLARA DİKKAT!

• Diyet boyunca kırmızı et, şeker, yağ, unlu gıda, baklagiller kesinlikle yasak.
• Akşam yemekleri en geç 18.00”de; daha sonra hiçbir şey yenmeyecek.
• Kremalı, sütlü kahve, alkol yasak.
• Hamileler ve diyabet hastaları bu diyeti uygulayamaz.
• Haftanın 5 günü en az 30”ar dakikalık yürüyüş veya orta tempolu egzersiz yapılacak.
• Bu diyete başladınız mı, 1 hafta devam etmeniz şart.

Add Comment