Suna Dumankaya Selülit Çayı Tarifi ile Selülit Tedavisi

Suna Dumankaya Selülit Çayı Tarifi ile Selülit Tedavisi

Selülitleri tedavi etmek için bitkisel yöntem arayanlara Suna Dumankaya, çok özel bir bitkisel çay tarifi öneriyor. Bu çay ile selülitlere kesin çözüm bulabilecek ve selülit kremleri, jelleri ile birlikte kullandığınızda çok daha etkili ve kalıcı bir selülit tedavisi olanağı bulacaksınız. Ancak dileyenler, selülit kremleri ve selülit jelleri gibi selülitleri tedavi edebilen diğer yöntemler ile birlikte de bu bitkisel çay çözümünü bir arada kullanabilirler. Tamamen doğal bitkisel özlerden imal edilen selülit çayı içerisinde günlük hayatta da sıkça kullandığımız şifalı bitkiler yer alıyor. Şimdi gelin birlikte Suna Dumankaya Selülit Çay Tarifi nasılmış öğrenelim. Bu arada hatırlatma yapmalım. Selülit giderici bitkisel çay kürü, etkisini 1-2 ayda gösterecektir. O nedenle birkaç gün uyguladıktan sonra umutsuzluğa düşerek bitkisel kürü terk etmeyin.

selülit çayı faydaları

Suna Dumankaya Selülit Çayı İçin Gerekli Malzemeler:

Papatya
Rezene
Anason
Sinameki
Biberiye
Funda Yaprağı
Kuşburnu

Selülit Çayının Hazırlanışı: Yukarıdaki bitkisel malzeme, bir kavanoz içerisine eşit miktarda konularak karıştırılır. Daha sonra selülit çayı, her gün sabah kahvaltısından 20 dk kadar sonrahazırlanarak içilir.

Selülit Çayı Hazırlanışı ve Yapılışı:

Her sabah, tok karnına bu karışımdan bir tutam alarak yarım litre Kaynamış suyun içine atarak 15 dakika demlenmesini bekleyin. Daha sonra süzerek içebilirsiniz .

Selülit Çayı Faydaları: Selülitleri yok ettiği için bu bitkisel çaya selülit giderici çay adı verilmektedir. Selülit için doğal tedavi sunan bu çay, düzenli bir biçimde tüketildiğinde ilk 15 günde selülitlerin ağır ağır kaybolmasını sağlar. Selülit Çayının kesin etki göstermesi için 1-3 ay arası kür yapmak gerekmektedir.

Selülit çayı yanında bir kase ananas tüketilirse cildin kan akışı hızlanır ve selülitler daha seri bir biçimde kaybolur.

Selülit Çayı içerisindeki bitkilerin faydaları:

Papatya çayı: cildi, mide ve bağırsakları yumuşatır. Özellikle ciltte kan dolaşımını hızlandırır.
Rezene çayı : Ağrıları ve sancıları kesici, teskin edici etkileri vardır.
Anason çayı : Karındaki şişkinlikler ve midede gaz oluşumuna iyi gelir.
Sinameki çayı: Hazımı çalıştırarak mide ve bağırsaklardaki kan dolaşımını hızlandırır.
Biberiye yaprağı : Bölgesel yağları yakıcı ve metabolizmayı hızlandırıcı faydaları vardır.
Funda Yaprağı Çayı: Vücuttan ödem atıcı etkisi olan bir bitkisel çaydır.
Kuşburnu çayı: kan sulandırıcı etkisi ile bilinmektedir.

Add Comment